Pracovní notebook 15,6 (AutoCad, office, LR) 30 tisíc Kč

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
Skipp
Nováček
Nováček
Registrován: 31. led 2014

Pracovní notebook 15,6 (AutoCad, office, LR) 30 tisíc Kč

Příspěvek od Skipp »

Ahoj,

chtěl bych vás poprosit o radu s výběrem notebooku pro manželku, který bych částečně využíval i já.

Manželka by to měla hlavně na office 2013, web, filmy, nic moc náročného. Ale já bych jej rád občas využil na 2D i 3D kreslení (AutoCad, Solid Edge) a také na procházení a drobné úpravy fotek na cestách (Lightroom 6). Hlavní pracovní stanici mám desktop, toto by měla být kompromistní varianta mezi výkonem a výdrží na cesty.

Specifikace:

Displej - 15,6", min. Full HD, IPS panel
Procesor - min. intel i5, lépe i7
Paměť - min. 8GB
Disk - preferuji SSD, data bych držel na externím/cloud, ale není nutnost
Zpracování - hliníkové tělo výhodou, ale není nutnost, pokud by byl kvalitně zpracovaný plast, dobře vyřešené/kvalitní chlazení, nízká hlučnost během práce s office, manželka si přeje numerickou klávesnici
Hmotnost - do 2,5kg
Cena - max. 30 000 Kč

Notebook jsem naposled vybíral před vysokou, takže přehled nemám skoro žádný. Zkoušel jsem si už najít něco sám, něco načíst a samotného mě zaskočilo, že jsem nakonec vybral notebook od Aceru, jelikož to pro mě bývala značka nic moc kvality. Ale co jsem se teď dočetl, tak se údajně hodně zlepšili. Oproti např. Lenovu, které šlo zase s kvalitou dolů.

Pokud mě navede na jinou značku a typ, nevadí. Já zatím našel model Acer Aspire V15, kde Acer nabízí tři různé výkonové varianty a tápu, kterou z nich nakonec vzít. Viz. odkaz.

Acer Aspire V15 - ODKAZ

Díky za vaši pomoc.
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“