NTB +- 40k, fotky/grafika, top obrazovka

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
Xander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2003

NTB +- 40k, fotky/grafika, top obrazovka

Příspěvek od Xander »

Zdravím,

po měsíční zkušenosti s MBP 2015, kde mám dGPU r9 370x 2Gb a vyhozených 45k jsem se rozhodl, že zkusím sehnat variantu s Win10. Firmy Apple a Adobe spolu nekamarádí a polovičně drahé mašině s Win10 jede Photoshop o dost plynuleji.
Předtím jsem měl Elitebook 8560w s QuadroFX grafikou, který mi za pořizovací cenu 15k sloužil perfektně tři roky, ale už jsem chtěl něco rychlejšího, tak jsem zkusil MBP. Byť s dGPU je to katastrofa(ano, zkoušel jsem ho zapnout a vypnout.. ano, akcelerace dedikované grafiky jela :-P)..

Prosím šlo by poradit něco 15", co by umělo jet i na integrovanou grafiku, mělo super displej na úpravu fotografií a grafiky. Bylo to připravené na zpracování rawů okolo 20Mpx. Dobré zkušenosti mám s QuadroFX. Klidně i FirePro? Do videa a AE už pomalu taky fušuju, ale nepotřebuju trhat mega renderovací časy a 4k plynulé náhledy. Numerika se bude hodit, 2 disky také - určitě SSD. Líbilo by se mi pohodlná práce i bez myši, ale jediný, kdo nedělá trapné touchpady je snad Apple, všecko je to lesklé anebo se to promačkává strašně snadno. Slyšel jsem něco o Windows Precision Drivers ohledně touchpadu, o tom jsem ale nečetl.

Zkrátka a dobře bych chtěl poprosit o nastřelení nějakých možností, mega výkonné laptopy v šasí Elitebooku 8560w se už bohužel nedělají a já prostě nevím. Možná bazarové Lenovo P50? Ale ty mají prý 4k displej, ten mám u pracovního Lenova Y50 taky a je to tragédie, škube se tam hejbání myši, jakoby frekvence monitoru nestíhá nebo co, netuším kterej inženýrskej návrhář to tam cpal :-).

Nejsem rozmachanej, mám skvělé zkušenosti s bazarovou mašinou za 15, která mi hodně sedla a s 8560w jsem vydržel tři roky, ale jsem zklamanej z poctivě vydělané investice, takže bych se rád dozvěděl, co mohu pořídit za 40-45. Zdar a sílu, díky :-)
Gigabyte Aorus Z390 PRO WiFi, i9 i9900k, Silentium Fera3, Crucial 16Gb 3200Mhz kit, NVMe EVO970 500Gb, Radeon X470 8Gb(Vega soon), Corsair RM650x, BenQ EX2780Q 27" qHD, shitty case(R6 Define soon), shitty kbd, awesome g400s.. MacOS Catalina /hackintosh
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“