Notebook pro 2D CAD, občasné 3D

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
0martas0
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2013

Notebook pro 2D CAD, občasné 3D

Příspěvek od 0martas0 »

Zdravím,

potřeboval bych poradit s výběrem notebooku pro výše zmíněné.
Pracovat budu nejvíce v 2D AutoCADu, občasně ale nejspíš i Revit, Sketchup, Civil 3D a jiné.

Má někdo zkušenosti, co se pro tohle hodí nejvíce? Předpokládám ideálně i7, 8 nebo lépe 16Gb RAM, SSD a co grafická karta?
V desktopu mi nějakou profi quadro celkem obstojně nahrazuje i herní GTX, ale nevím jestli to je vhodné řešení.
Velikost asi do 15,6", jinak připojím k externimu monitoru ( možná dvěma ).
Cenový limit přesně nemám, nechci se dostat do nějakých astronomických částek, ale zároveň potřebuji, abych byl schopen pracovat efektivně a nemusel se zdržovat čekáním na pc při jednoduchých operacích.

PS: Ideální by bylo kdyby to bylo Lenovo s možností doku, ale to co jsem viděl asi nebude moc reálné.

Děkuji
pavlas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. úno 2004
Bydliště: Brno

Re: Notebook pro 2D CAD, občasné 3D

Příspěvek od pavlas »

Přesně pro tuhle práci čekám na ntb APU od AMD, kde je Vega a může (doufám)suplovat profi grafiky.. už aby byly NTB venku.. cena vypadá něco kolem 25k
MrJojo97
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2014
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Notebook pro 2D CAD, občasné 3D

Příspěvek od MrJojo97 »

Ja osobne mám Acer Predator 17 s GTX 1060 6gb, 16gb ram, 500gb ssd, 1tb hdd lracujem s 3Dčkom (solidworks/inventor) s toho výkresy a render animácií a som sním veľmi spokojný. I keď je síce trocha ťažší ale za to chladí parádne aj ked ide na 100%. 3 výstupy na monitory je tiež pekné mať. Jedine čo sa mi nepáči je že na mojom modely neviem zmenit farbu podsvietenia klavesnice a je trocha veľky a tažší čo sa dá od 17" ntb očakávať. Ale majú aj 15" verzie
PC -> Acer Predator 17 (i7 7700HQ, GTX 1060 6GB, 16GB Ram, Samsung 960 Pro 512GB)
Mobil -> Honor X
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“