Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Pro přihlášení použijte protokol HTTPS, dosavadní HTTP již nemusí dobře fungovat, viz ZDE.

Právě je po 22. říjen 2018, 18:21

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina (letní čas)

Odpovědět na téma  [ 3 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Notebook pro 2D CAD, občasné 3D
PříspěvekZaslal v: ne 17. prosinec 2017, 12:20 
Začátečník
Začátečník

Zdravím,

potřeboval bych poradit s výběrem notebooku pro výše zmíněné.
Pracovat budu nejvíce v 2D AutoCADu, občasně ale nejspíš i Revit, Sketchup, Civil 3D a jiné.

Má někdo zkušenosti, co se pro tohle hodí nejvíce? Předpokládám ideálně i7, 8 nebo lépe 16Gb RAM, SSD a co grafická karta?
V desktopu mi nějakou profi quadro celkem obstojně nahrazuje i herní GTX, ale nevím jestli to je vhodné řešení.
Velikost asi do 15,6", jinak připojím k externimu monitoru ( možná dvěma ).
Cenový limit přesně nemám, nechci se dostat do nějakých astronomických částek, ale zároveň potřebuji, abych byl schopen pracovat efektivně a nemusel se zdržovat čekáním na pc při jednoduchých operacích.

PS: Ideální by bylo kdyby to bylo Lenovo s možností doku, ale to co jsem viděl asi nebude moc reálné.

Děkuji

Předmět: Re: Notebook pro 2D CAD, občasné 3D
PříspěvekZaslal v: st 27. prosinec 2017, 21:19 
Začátečník
Začátečník

Přesně pro tuhle práci čekám na ntb APU od AMD, kde je Vega a může (doufám)suplovat profi grafiky.. už aby byly NTB venku.. cena vypadá něco kolem 25k

Předmět: Re: Notebook pro 2D CAD, občasné 3D
PříspěvekZaslal v: po 22. leden 2018, 15:29 
Začátečník
Začátečník

Ja osobne mám Acer Predator 17 s GTX 1060 6gb, 16gb ram, 500gb ssd, 1tb hdd lracujem s 3Dčkom (solidworks/inventor) s toho výkresy a render animácií a som sním veľmi spokojný. I keď je síce trocha ťažší ale za to chladí parádne aj ked ide na 100%. 3 výstupy na monitory je tiež pekné mať. Jedine čo sa mi nepáči je že na mojom modely neviem zmenit farbu podsvietenia klavesnice a je trocha veľky a tažší čo sa dá od 17" ntb očakávať. Ale majú aj 15" verzie

Odpovědět na téma  [ 3 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina (letní čas)

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 5 anonymních