Výběr pracovního notebooku

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
TUQ
Nováček
Nováček
Registrován: 26. kvě 2016

Výběr pracovního notebooku

Příspěvek od TUQ »

Přeju dobrý den,

potřebuju poradit s výběrem notebooku a úvodem uvádím, že se v noteboocích vůbec nevyznám, i přesto to zkusím nastrkat do požadované formy formuláře:

Jaký je váš rozpočet?
0,- až 25.000,- Kč - pokud se nevyužije celý, vůbec mi to nevadí.

Jakou velikost notebooku preferujete?
b) tenký a lehký (13“ – 14“); i menší, pokud se na tom už dá v dnešní době smysluplně pracovat

Preferujete nějaké značky?
ne

Co budete na notebooku nejčastěji dělat?
kancelářské práce, sem tam film a hra

Budete ho nosit stále s sebou nebo nechávat doma na stole?
budu jej nosit, nebude to náhrada stolního počítače

Chcete na něm hrát hry? A pokud ano tak jaké?
žádné AAA, nějaké oddechovky do vlaku, starší strategie např.

Jak dlouhou výdrž na baterie požadujete?
6 hod.? je to reálné? klidně i 8

Jaký operační systém?
Windows (jsem zvyklý na windows 7, ale klidně si zvyknu i na jiná windows)

Displej
nějaký standard. Musí se na něm dělat dobře i pokud na něj svítí sluníčko, takže asi mat.

Kvalita zpracování a design
Ano, měl by dobře vypadat, budu jej s sebou nosit na jednání. Měl by být lehčí, tenčí, pěkný, ne cihla. Víc nejsem schopen specifikovat, takže zas tak důležité to zdá se nebude.

Jak dlouho má laptop vydržet (dokud nebudete kupovat nový)?
5 let?

Komponenty
Jakou značku a typ procesoru preferujete?
bez preferencí, nicméně bych ocenil bezproblémový servis

Jak velká má být operační paměť?
dostatečná na to, co se na něm bude těch 5 let dělat, tj. ty kanc. práce, sem tam film a méně náročné hry.

Jakou značku a typ grafické karty preferujete?
bez preferencí

Jak velký má být pevný disk?
nemusí to být nijak velké, 250 GB SSD je už standard?

Chcete místo klasického HDD SSD? (lze ho tam šoupnout i později za původní disk)
rozhodně SSD (to se do notebooků dělají i klasické HDD?)

Potřebujete optickou mechaniku? A pokud ano tak jakou?
asi ani už ne v dnešní době

Vyžadujete nadstandardní funkce zabezpečení (TPM čip, čtečku otisků prstů)?
čtečka otisků by se hodila, ale tak, aby se znalostí např. hesla se mohl do notebooku dostat i někdo jiný.

Máte nějaké speciální požadavky?
Při práci mám běžně otevřeno 10 a víc oken různých dokumentů, prohlížeče, outlook, vzdálenou plochu atd., přesto by měl pracovat velmi svižně, žádné prodlevy při otevírání oken a podobné srandy. V každém případě teď přichází to nejhorší, protože vůbec nevím, kolik to může stát a do jisté míry, jak je to pracovní věc, tak je mi to i jedno, jestli to stojí 15 nebo 20 tisíc nebo o pár tisíc víc nebo méně; velmi rád si nechám poradit od někoho, kdo tomu rozumí a má s něčím takovým svoji zkušenost.

Moc děkuji
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Výběr pracovního notebooku

Příspěvek od Shaquille »

Zaruka? Muzes byt v pripade poruchy az mesic bez stroje, nebo potrebujes, aby byl stroj funkcni druhy den? (NBD zaruka).
https://www.alza.cz/dell-inspiron-13z-5000?dq=5102836
https://www.alza.cz/dell-latitude-3490?dq=5264448
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
TUQ
Nováček
Nováček
Registrován: 26. kvě 2016

Re: Výběr pracovního notebooku

Příspěvek od TUQ »

Můžu být až měsíc bez ntb.
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Výběr pracovního notebooku

Příspěvek od Butch »

Ted pripravuji 20ks E480 a Lenovo se v teto tride rekl bych trochu zlepsilo. Notesy pusobi pevneji nez predchozi generace a hranaty tvar je super.
i5, 8GB RAM, 256GB SSD. Cena s DPH kolem 20K.

Pokud chces usetrit, vzal bych bazarovou T440. Sezenes kolem bura mozna ani to ne.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Nerdis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2011

Re: Výběr pracovního notebooku

Příspěvek od Nerdis »

Já jsem měl podobné požadavky a sáhl jsem po Lenovo X230. Samozřejmě pak se můžeš rozhodnout podle sebe do jaké konfigurace, mají od arrandale až po coffee lake. Repas se dá sehnat sa pár, max. je třeba vyměnit ssd a přidat do dual channelu ram (kvůli rychlosti integrované gpu).
Pak akorát ještě koukat s jakým displayem ten model je, dělají se s IPS i TN.
Display 12,5", plnohodnotná klávesnice a 1,34Kg.
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“