PCTuning
http://pctforum.tyden.cz/

Ntb pro běžného uživatele do 14k
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=132&t=274067
Stránka 1 z 1

Autor:  spkkacko [ čt 28. březen 2019, 14:14 ]
Předmět:  Ntb pro běžného uživatele do 14k

Zdravím, sháním notebook pro běžného uživatele ( internet Office). Po případě kdyby se na tom dali zahrát staré hry typu Return to castle Wolfenstein.

Požadavky:
Velikost: běžných 15,6 palce zcela postačuje
Uložiště aspoň 256gb
Os: prednainstalovaný W 10.

Děkuji za všechny rady a případné typy.

Autor:  Dithius [ so 6. duben 2019, 19:08 ]
Předmět:  Re: Ntb pro běžného uživatele do 14k

pro uživatele bych možna i doporučil nějaky čerstvý bazar + vyměna HDD / doplnění SSD.

v opačnem případě mě zaujal poslední dobou Ryzen s Vegou (integrovanou), zvlášť když už konečně AMD vydava ovladače pro AMD Mobilní platformu a nehazi podporu na Výrobce (což bylo od AMD nepochopitelné - Vyrobci na to vyloženě "sra....").

Jestli člověk chce i sem tam nenaročně hrát tak pravě AMD integrovaná grafika ma nějakoé výkon. Intel integrované grafiky jsou drahé a dedikované grafiky taktéž.

za mě vrámci Cena/Vykon/"svižnost" bych asi bral:

https://www.czc.cz/acer-aspire-3-a315-4 ... 01/produkt

je to sice Acer ale má Ryzen 5 + Integrovanou Vegu 8 + SSD 256 GB.

Pokud se člověk kněmu bude pěkně chovat tak Acer neni nejhorší, ikdyž je pravda že provedení šasí není nejlepší. Dle fotek na CZC.cz má i docela hezky přístupné odšroubovatelné kryty pro Upgrade Ram.

Osobně nevim jak jste zručný, nicméně ale u Každého Notebooku platí, že by se měla dana distribuce Windows Reinstalovat, protože snad každý vyrobce zakladní Winy nacpe tunou BloatWareu (Aplikace/Programy, které uživatel vůbec nepotřebuje a spouští se s winy a neskutečně žerou výkon CPU/žerou rám a zkracuji vydrž baterie). Sice lze i odstranit programy, dat dopořadku takový již předinstalovaný win, ale upřimně je rychlejší nainstalovat načisto. Nastavit Desítky a pak doinstalovat užitečné aplikace.

Taky se mi osvědčuje vyměnit pastu na CPU / GPU za nějakou kvalitní a teploty klesnou, ale to už je takové doporučeni. Sestře klesla teplota o 10°C s užitím pasty ThermalGrizzly Kryonaut což způsobilo že Ryzen CPU a i integrovaná Grafika Boostovala při nenaročnem hraní o stovyk (u grafiky desítky) MHz výše bez OC.

Stránka 1 z 1 Čas je uváděn v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/