NTB pro seniora 5-10k

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
HentaiRush
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2007
Bydliště: Téměř Praha

NTB pro seniora 5-10k

Příspěvek od HentaiRush »

Čus,

otecko jede na měsíc do lázní a rád by měl s sebou nějáký ntb.

Začínám tedy pokukovat po nějákým, asi spíše netbooku s využitím na idnes, youtube, office, náhledy v cadu (ale to je jednoduchej dwg viewer bez zásadní náročnosti).
Dost zvažuju nějáký starší Xko od IBM.

Možná by šel i nějáký tablet s windows a klávesnicí, ale spíše bych se orientoval v rámci 10-14" ntb.

Nějáký tip?
Wannabe dickface... :]
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: NTB pro seniora 5-10k

Příspěvek od werygood »

Koukal jsi i na repasy? Něco s i5 od Sandyho nahoru?
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: NTB pro seniora 5-10k

Příspěvek od zsdx »

Dost zvažuju nějáký starší Xko od IBM.
Evidentne koukal ;)
HentaiRush
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2007
Bydliště: Téměř Praha

Re: NTB pro seniora 5-10k

Příspěvek od HentaiRush »

Jo, na repasy jsem koukal, ale nic krom těch X mi moc nevoní.
Navíc starší Xka mají špatný podsvícení oproti dnešním přesvíceným lcd.

Spíše jsem si říkal, jestli se nedá sehnat něco podobnýho jako jsou Yoga, řekl bych že by to i využil.
Wannabe dickface... :]
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: NTB pro seniora 5-10k

Příspěvek od Butch »

Yoga notes s win nebo s Androidem?

Ty Androidi neznam, ale klasicke s Windows od prvnich verzi pres trojkove s uchylnym nabijecim konektorem ve tvaru usb s atypickym jednim rohem, kde odchazely disky a desky a celkove je to spise desing vec nez prakticka.

Yogy obecne nebyly moc povedene. Dvojky trpely praskanim plastu kousek od kloubu a hlucnym chlazenim.
Ani zaruka pro verze nezarucila kvalitni stroj bohuzel.

Vzal bych spis neco jako T420, To uz musi stat par tisic jen a pritom jsou to kvalitni notesy a posledni kvalitni od Lenova.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: NTB pro seniora 5-10k

Příspěvek od killerek »

T420 byly solildni stroje, muj stary z prace ma ted bracha a slape stale dobre. Vyhnul bych se X200s, které po HW strance vykonem odpadli v pulce ctyrleteho cyklu v korporatu. T430 mají zase blbe resene USB porty na leve strane, protoze jsou utopene a neda se tam pripojit flashka.
HentaiRush
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2007
Bydliště: Téměř Praha

Re: NTB pro seniora 5-10k

Příspěvek od HentaiRush »

Aha, jsem myslel že yogy byly v pohodě (nikdy jsem je neměl v ruce).

Teď jsem na bazoši našel Lenovo X1 Tablet a hezký X250 - obojí v Brně, tuším že od stejnýho týpka, co tam prodává Lenova už x let. (nečteš to náhodou "Jakube"? :D )

Mě tak trochu štve, že by chtěl "něco malýho" (což řeší 12" Xko), ale zase mu bude za chvilku 70 a dobře vím, jak se občas musí na 12" luštit. Holt škoda, že mi křupl display X61T, to by mu určitě stačilo.
Wannabe dickface... :]
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: NTB pro seniora 5-10k

Příspěvek od Butch »

Koukal jsem ze ted na foru zde je T420 zrovna na prodej.
Tak na to mrkni. Prvni serie se sandy..
Msata moznosti atd...
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“