Rada s výběrem notebooku do 45k

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
Alesblaha
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. úno 2011
Bydliště: Brno

Rada s výběrem notebooku do 45k

Příspěvek od Alesblaha »

Zdravím,

prosím poraďte mi s výběrem notebooku, který by měl být především využitím multimediální, tzn. na volný čas, práce v CADu, filmy, internet, práce, občasné hraní her (hraji především starší tituly - Mafia, Return to Castle Wolfenstein, ale rád bych, abych si mohl zahrát i novější tituly jako je Far Cry 5 či nový Wolfenstein nebo Battlefield).

Jaký je váš rozpočet?
45 000 Kč

Jakou velikost notebooku preferujete?
lehký a tenký - 15"

Preferujete nějaké značky?
ASUS, MSI, ACER, DELL

Co budete na notebooku nejčastěji dělat?
CAD, filmy, internet, práce, občasné hraní her

Budete ho nosit stále s sebou nebo nechávat doma na stole?
Víceméně bude ntb doma, ale občas si ho vezmu na víkend pryč

Chcete na něm hrát hry? A pokud ano tak jaké?
Ano, občasné hraní her (hraji především starší tituly - Mafia, Return to Castle Wolfenstein, ale rád bych, abych si mohl zahrát i novější tituly jako je Far Cry 5 či nový Wolfenstein nebo Battlefield).

Jak dlouhou výdrž na baterie požadujete?
3 hodiny a víc

Jaký operační systém (Windows Vista, XP, Linux, FreeDOS, bez OS)?
Windows 10

Displej 15""

Preferujete širokoúhlý nebo klasický poměr stran?
širokoúhlý

Jak dlouho má laptop vydržet (dokud nebudete kupovat nový)?
2-3 roky

Komponenty
Jakou značku a typ procesoru preferujete?
Intel i7 Coffee Lake

Jak velká má být operační paměť?
8GB a více, ideálně 16 GB

Jak velký má být pevný disk?
SSD - min. 256 MB, případně HDD 1TB, ale HDD není podmínkou

Dodám jen, že favoritem je pro mne značka ASUS. Rád bych investoval tentokrát do solidního stroje, který bude nejen výkonný, rychlý a lehký, ale také i dost vydrží a bude mít ty nejnovější technologie. Již mám svého favorita: https://www.czc.cz/asus-rog-strix-gl504 ... 15/produkt Ovšem chci se poradit hlavně ohledně GK. Vím, že RTX nevyužijí všechny hry a z těch novějších je to snad jen Battlefield a snad nový Wolfenstein. Po RTX toužím jako po nové technologii, na druhou stranu si říkám, zda to nejsou vyhozené peníze a zda bych raději neměl koupit levnější stroj s nějakou lepší GTXkou? Poraďte prosím případně i takový stroj a za nižší náklady (např. za 35k).

Díky všem za rady :)

Aleš
    • PC: CASE: Bitfenix Nova černá s průhlednou bočnicí, CPU: Intel core I5-3350P (3,1 GHz, LGA 1155) Boost 3,3 GHz, CPU cooler: Collermaster, MB: Asus P8H67, DDR3; GPU: nV GTX 750 Ti 2GB GDDR5, PCI-e, ; RAM: 16GB RAM DDR3 1600Mhz, SSD: 120GB, HDD: WD 500 GB PSU: Evolveo 530W, OS: Windows 10 CZ 64-bit OEM

      NTB: ASUS ROG Strix G (G531GT-AL080T) – 15.6" Full HD IPS 120Hz displej (1920×1080 bodů) | 6jádrový procesor Intel® Core™ i7–9750H (2.6 GHz, TB až 4.5 GHz) | 16 GB RAM DDR4 | grafika NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5 | disk 512 GB SSD | bez optické mechaniky | Wi-Fi ac | Bluetooth | 3× USB 3.0/1, 1× USB – type C | HDMI | reproduktory | RGB podsvícená klávesnice s AURA SYNC | operační systém Windows 10 Home
bonavox
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. srp 2006

Re: Rada s výběrem notebooku do 45k

Příspěvek od bonavox »

Koupil jsem toto a maximalni spokojenost http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=6TP79EA
Do 45 jsem se vešel i s dokovaci stanici, ktera z toho prakticky dela stolni PC (s pripojenym monitorem)
Podpis může být maximálně “50 bodů vysoký”, akorát že už nikdo neřekne, kolik řádků těch 50 bodů je. Tak raději pro jistotu nic … PRAVIDLA VIVAT!
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Rada s výběrem notebooku do 45k

Příspěvek od orgasmic »

Na to HP se vyprdni, to nesplní tvůj účel.
Nejlepší bude něco podobného jako toto: https://www.alza.cz/lenovo-legion-y540- ... 20.htm?o=3
Asus Rog Strix G18
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“