Ktorý je lepsí NB?Celeron vs. Turion

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Ovca
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. črc 2004

Ktorý je lepsí NB?Celeron vs. Turion

Příspěvek od Ovca »

Tak rozmýšľam medzi týmito dvoma:
NB HP PY536ES Nx6110 CELERON
NB HP PY419EA Nx6125 T1.6G/60/512/DVDRW/15"/XP-H TURION ML-28

Alebo poradte niečo podobné, ide hlavne o RAM 512, HHD aspoň 60HHD, ked bude menej neumre, DOBRY procák, aby to dlho vydržalo a kvalitu.

Ďakujem
Naposledy upravil(a) Ovca dne stř 29. bře 2006, 12:32, celkem upraveno 2 x.
Don Martinez
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don Martinez »

Turion je jasně lepší - už kvůli tomu, že umí snižovat frekvenci a to nemluvím o výkonu :) a to, že bude mít X200, která je lepší grafická karta než GMA900.
Chystané recenze: Acer TravelMate TimeLine 8371 - více viz položka www v mém profilu... Brutální D.M.
Chcete si koupit notebook? Vyzkoušejte náš opravdu cool nový dotazník
Obrázek
Ovca
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. črc 2004

Příspěvek od Ovca »

No ten TURION má tuto grafiku: Graphic Accelerator 900 128MB Shared
Don Martinez
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don Martinez »

Ovca píše:No ten TURION má tuto grafiku: Graphic Accelerator 900 128MB Shared
To má ten Celeron, Turion jako procesor od AMD pravděpodobně nopoběží s grafikou v čipsetu od Intelu. Když tak sem dej linky - přesně konfuguraci PY419EA jsem nenašel.
Chystané recenze: Acer TravelMate TimeLine 8371 - více viz položka www v mém profilu... Brutální D.M.
Chcete si koupit notebook? Vyzkoušejte náš opravdu cool nový dotazník
Obrázek
Ovca
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. črc 2004

Příspěvek od Ovca »

No oni maju na hovno linky alebo to stále hadže na úvod.

Daj www.shark.sk potom klikni na noterbook HP a tam pozri tie 2 modeli,
dikes
Don Martinez
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don Martinez »

Ovca píše:No oni maju na hovno linky alebo to stále hadže na úvod.

Daj www.shark.sk potom klikni na noterbook HP a tam pozri tie 2 modeli,
dikes
Tady najdeš oficiální specifikace řady 6125. Opravdu GMA 900 nemá (všechny mají X300 jako součást čipové sady ATi Express 200M) - mají tam chybu - jinak tvoje konfigurace existuje, v ČR se ale asi moc neprodává (nenašel jsem ji na hpmarket.cz) - nevím jak je to s dostupností na Slovensku.
Chystané recenze: Acer TravelMate TimeLine 8371 - více viz položka www v mém profilu... Brutální D.M.
Chcete si koupit notebook? Vyzkoušejte náš opravdu cool nový dotazník
Obrázek
Ovca
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. črc 2004

Příspěvek od Ovca »

Dík za pomoc, ja som nakoniec o 2000sk našiel lepší NB, takže:
1 x HP COMPAQ NX6110 Intel Pentium-M 740 1.73GHZ
(Centrino) 32.490 SKK
Zaruka:3 roky zaklad
System:Windows XP Home
taška:taska nová Dicota BaseXX
RAM:512 MB
mechanika:DVD+/-R/RW DL nová
čítačka:citacka pam. kariet 5 v 1
klavesnica:slovenska
infra:infracerveny port
HDD:60 GB
FDD-disketová mechanika:bez FDD
docking:bez dockingu
Autonabíjačka:bez autonabíjačky
Bluetooth:Bez Bluetooth

Budem platiť v EURO. Čo hovoríš na tento NB???

ALE DIK MOC, vdaka tomu čo si napísal vyššie by som ho teda nekúpil, lebo by to bola asi nejaká blbosť, alebo boh vie čo.
Don Martinez
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don Martinez »

Ovca píše:...
Mno záleží na tom jak chceš notebook používat - pokud si chceš občas zahrát hru Turionu (6125) bych se rozhodně nebránil - X300 je lepší naž GMA900 - to už jsem psal. Pokud ho chceš hlavně na práci - hlavně office aplikace a hodláš s tím hodně cestovat ber 6110 s Pentiem M - ne s Celeronem, protože ten nemá SpeedStep.
Chystané recenze: Acer TravelMate TimeLine 8371 - více viz položka www v mém profilu... Brutální D.M.
Chcete si koupit notebook? Vyzkoušejte náš opravdu cool nový dotazník
Obrázek
Schizos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2006
Bydliště: Bratislava

nx6110

Příspěvek od Schizos »

Ako pise don Martinez ati x300 aj ked osekana na cipsete x200M je lepsia GK ako intel GMA 900.

Ten vypis pochadza asi zo stranky "predajpc", preto by si mal vediet, ze:
1. Pravdepodobne ten nb nie je novy, ale pochadza z hp renew programu. Je "renovovany".
2. KLAVESNICA: Nechapem preco by si mal priplacat za klavesnicu? Preco je drahsia slovenska klavesnica od ceskej, co je "kvalitnejsia"? Aka klavesnica je "standard"?
3. RAM: Pokial viem, tento model (PY499ea) sa standardne predava s 512MB, preco priplacat?
4. Naviac v notebookmarket.sk maju vypisane, ze tento model ma "DVD/CD-RW fixed", nie vymennu multibay. Kdo vie, ci sa tam da namontovat napalovacka bez vazneho zasahu?
Divne, nie celkom seriozne popisky... :?
Ovca
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. črc 2004

Příspěvek od Ovca »

Don: Ano viac na prácu a cestovanie, takže mobilné.
Schizos:
He odital to je, ale ak to hovoríš ako to je, tak im ho aj obratom vrátim, poskúšam a uvidím, čo a ako a za 7 dní ho majú späť!
Ovca
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. črc 2004

Příspěvek od Ovca »

No ale zas tam stojí: s DPH 55990 Sk, 40HDD, 64 ram grafika, ja mám 60HDD, 128ram graf. Fakt neviem uvidím, ved HP sú hadam spolahlivé,.... a 3 roky záruka, za ten čas sa väčšinou prejavia všetky problémy, ved uvidím.
Ovca
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. črc 2004

Příspěvek od Ovca »

http://www.predajpc.com/notebook/shop_c ... hp/coID/15

tu viac, tak preto dávajú SK klávesu za príplatok, lebo sa na slovenský trh nedováža, rozdelujú to na výstavne a nové, ak bude rozbalený tak,...
a to je jedno uvidím vyskúšam, a potom poviem, ale isto je to lepší notas ako ten s turionom.
Schizos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2006
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Schizos »

Ovca1: Neviem ako je to s tym zakonom. Myslim, ze na dobierku mas pravo vratit tovar do 14 dni. Myslim, ze to je paragraf 59 a nie 52 ako je na stranke hpimport uvedene. Nezabudni vsak, ze na to mas pravo len pri dobierke, takze nesmies nb prevziat osobne, do coho ako poznam hpimport Ta bude tlacit.
Ovca2: ten nbmarket.sk je predrazeny celkovo, takze ich cenami sa neriad, to som uviedol len orientacne kvoli popiskom standardneho vybavenia.
Zaruka sa mi nezda, ako hovori CeCo zo zive: Over si co znamena "zaklad" zaruka: Pravdepodobne to bude ako v pripade smaika: 1 rok medzinarodna a potom to budu dalsie dva roky garantovane od hpimport (podotykam, ze nemaju certifikovany servis od hp). Blizsie viz: http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php? ... 73e076aa1c

Ovca3: Ten Turion maju aj v hpimporte, nie je sice v "akcii" ale je drahsi. Neviem, ci je nx6110 lepsi ako nx6125. Sasi su rovnake a kazdopadne Turion pentiuM konkuruje a grafika X300 je rozhodne lepsia a novsia.
Rozbaleny bude urcite, ved ako by tam inak narvali tu DVD napalku?
Ovca
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. črc 2004

Příspěvek od Ovca »

No ono to nieje na hry, ale prácu, filmi a mobilita.

No uvidíme, môžem osrať ich servis, by som to dal do origoš, ale zajtra ešte brnknem do HP ako to vyzerá s tou fimou, či mi zoberú NB aj ked som ho kúpil u nich, no na tu záruku sa opýtam aj u nich aj u HP.

Kedy človek končne kúpi počítačovú techniku bez problémov a kvalitne?
Ovca
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. črc 2004

Příspěvek od Ovca »

Tak nechal som si ho poslať, opýtal som sa ho čo si písal, a ešte sa spýtam na HP, ak poviedia, že nie tak kuriera obráti vo dverách a pošlem do pič*!

Dík moc ale to si skôr mohol napísať.

Kde na slovensku sa dajú kúpiť dobré nové HP za dobré ceny???
Schizos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2006
Bydliště: Bratislava

Zaruka

Příspěvek od Schizos »

Ok, zisti si tu zaruku, to je dobre.
Spytat sa na bezplatnej linke predpredajnej podpory hp aj na hpimport je tiez fajn, su mili a ustretovi.
Kde kupit, tak to neviem, ale ked hp, tak urcite od nejakeho autorizovaneho predajcu (hp preffered partners): tí musia prejst nejakymi skuskami ohladom servisu aj spravania sa k zakaznikovi.

Sorry, odpovedal som najrychlejsie ako som vedel a aj ty si si mohol skor pozriet forum.

Celkovo je problemom pri kupovani nb to, ze vyhladavame skor informacie o jednotlivych modeloch nb a nie o jednotlivych predajcoch.

Pozri tiez:
http://www.varovne.info/viewtopic.php?p ... f734c8d064
Ovca
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. črc 2004

Příspěvek od Ovca »

No 3 roky mi dajú oni, ja ale od nich požaduje 2 roky u HP, takže uvidím.

tak čo asi to mám radšej vrátiť čo? Mám to hned zrušiť ešte neprišiel čo?
no ved ja to mám od www.hpimport.sk


Tak porad nejaký Centrino NB od HP alebo aj Asus?

A čo ACER, ja mám ACER nadmieru spokojný, ale panty sú v prdeli idem to reklamovať, a servis len v CZ.
Schizos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2006
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Schizos »

Neviem, co uz s Tebou, ked si si objednal. Mozno pockaj na tie 1-2 dni, oni to podla mna nestihnu dodat a potom im povedz, ze nemas zaujem. Hlavne si daj pozor, aby Ta o nieco neobabral.
Ked uz od nich, tak si mozno prikup ten pick and return, a to bude platit pre autorizovane servisy mozno vsade na Slovensku (spytaj sa hp, neviem isto).

V inych nb sa nevyznam, ale teraz vysli zaujimave Toshiby aj s GMA900 so SATA diskami (disk najviac spomaluje pocitac).
Mozno by bolo záhodné pockat na avizované zlacnenie core duo (máj, jún), vtedy vyjde Turion X2,: to pohne dolu aj s pentiom M.
Co sa týka asusov, tak to skus na zive, tam je obrovska komunita asusákov, velmi radi Ti pomozu! Hlavne aby nebol kupeny od hpimport...

Inak co sa tyka hp, tak najlacnejsie (mnohe modely boli lacnejsie nez predava hpimport) boli na hpmarket.sk, len teraz to vyzera ako by boli v likvidacii (maju tam len nx6110 s celeronmi). :)
Podla niekoho najlacnejsi je BGS alebo AGEM. (Aj ked na agem som tiez pocul uz nadavky a v bgs sa ti ceny nezobrazia)
A este nieco: Ked Asus, tak navstiv CeCovu stranku, kde mozes na Asus ziskat aj nejaku zlavu a dozvies sa info o obchodoch. Naviac sa tam mozes stazovat, keby nieco: http://techsupport.sk/asus/forum/
Ovca
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. črc 2004

Příspěvek od Ovca »

tak som kukol nejaký HP na alz.sk
http://www.alzasoft.sk/d56464/18842920/ ... zdarma.htm
http://www.alzasoft.sk/d60306/18842920/ ... -xp-ho.htm
http://www.alzasoft.sk/d57422/18842920/ ... -xp-ho.htm
http://www.alzasoft.sk/d59188/18842920/ ... bez-os.htm
http://www.alzasoft.sk/d57419/18842920/ ... bez-os.htm

Tak kukni na to, no chcelo by to origoš WIN, lebo segra behá po svete, tak keby náhodou.

A ako to je z dodaním nejaké zákony o tom tak, aby som vedel.
díkes moc ich pošlem do pi*e!

A majú mojích 500sk ako zálohu, tu mi musia vrátiť, nie?
Schizos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2006
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Schizos »

Hlavne nedavaj peniaze dopredu a v klude sa rozhodni, ci ides do rizika...
Aj vekslák ti dá lepsi kurz nez je v zmenarni... Len ti neda vediet vsetko dopredu a potom, ked nieco, tak cesta na policiu.

Neviem, popisky dobre nema, nema obchod, neviem, takymto by sme nemali dat zarabat...
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“