Windows 8 a sdílení s MMC

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 8 a 8.1.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
ozzy 2
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2005
Bydliště: Přerov

Windows 8 a sdílení s MMC

Příspěvek od ozzy 2 »

Zdravím vespolek, už několik dní řeším tento problém.
Jelikož bych chtěl po vydání Windows 8 koupit upgrade na současnou Vistu, tak jsem si nainstaloval zkušební verzi.
Všechno co potřebuji, tak funguje, až na sdílení. Používám jednoduché sdílení bez hesla a ve složce mám nastaveno oprávnění na everyone (čtení).
Z noteboku normálně připojím a můžu procházet sdílené složky.
Problém je s MMC Asus O!Play které po mě chce jméno a heslo (u Visty se normálně připojí).
Zkoušel jsem i vytvořit ve Windows účet pro Asus a pak zadat údaje v MMC, ale stejně to nefunguje.
kadov
Nováček
Nováček
Registrován: 04. zář 2012

Re: Windows 8 a sdílení s MMC

Příspěvek od kadov »

Ahoj,
povedlo se to vyřešit? Mám ten samý problém, win8+ upravený firmware AsusO!Play, přihl. do win8 bez hesla a nastavení sdílení taky bez hesla, přesto stále logon hlásí chybu, takže musím soubory do a z MMC tahat přes Sambu.
eLzyx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 30. črc 2005
Bydliště: Bílina / Teplice

Re: Windows 8 a sdílení s MMC

Příspěvek od eLzyx »

nemám tohodle Asuse, ale řešil jsem to na W7 u kamaráda s podobným zařízením.
Pomohl zásah do registrů.
MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Lsa\ . Změnit řetězec everyoneincludesanonymous z 0 na 1

A pak řetězec NoLmHash z 1 na 0

A nakonec MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanManServer\Parameters změň řetězec restrictnullsessaccess z 1 na 0

(netestováno na W8, takže bez záruky)
Ryzen R5 3600, Asus ROG Strix X570-F, 32GB DDR4@3600MHZ, Crucial M550 256GB, 300GB VelociRaptor, RX580, Asus Xonar DX, SilverStone Raven II
Dell 5491 6C/12T Core i7-8850H, MX130 ve 14"/1,5kg; veterán: OQO 01+
Odpovědět

Zpět na „Windows 8 a 8.1“