Upgrade z Win 8 na Win 8.1

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 8 a 8.1.

Moderátor: Loki5567

CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade na Windows 8.1

Příspěvek od CageJ »

Comu nechapes ? Som napisal, ze RTM bude od roku 2014....
Od roku 2015 uz W8.1 nebude bezplatna aktualizacia a v danom roku, resp. 2016 vyjde W9...
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
hadas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. dub 2012

Re: Upgrade na Windows 8.1

Příspěvek od hadas »

CageJ píše:Comu nechapes ? Som napisal, ze RTM bude od roku 2014....
Od roku 2015 uz W8.1 nebude bezplatna aktualizacia a v danom roku, resp. 2016 vyjde W9...
tak do te doby doufam ze uz bude pouzitelny steamos na vsechny hry a programy a budu moct opustit win
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Upgrade na Windows 8.1

Příspěvek od Pepa1 »

Takže jsem podlehl pokušení a z Windows 7 jsem přešel na Windows 8 a následně upgrade na 8.1.
Nebudu tu povídat o Metru, jelikož to mě až tak neprudí, jelikož po nastavení volby aby PC bootoval rovnou do plochy se s Metrem skoro nepotkáte. Start menu mi nechybí, mám vše na ploše uspořádané dle svého. Takže první dojmy dobré, je to rychlé.. ale to je asi tak všechno.. protože jsem si ihned vzpomněl na můj přechod na Visty, kdy mi spoustu věcí nefungovalo, nebo fungovalo jen napůl... má to skrátka dětský nemoci a už mě unavuje abych do noci projížděl různý fóra jak co nastavit, aby to šlo. Přiznám , že docela dost mi vadí, že není už k dispozici klasický vzhled (ale to bych asi ještě překous). Dám příklad (pro rejpaly) co mě třeba prudí: MS Afterburner na stejný konfiguraci, se stejnými drivery mě nepřepíná korektně do 2D taktů a běží na semi3d taktech, aniž by cokoliv běželo na pozadí. Nebo různý utility co jsem zvyklý mě nechodí (DesktopOK, DPC latency tool a další). V even vieweru je moře chyb, který když chcete řešit, tak na fórech zjistíte, že jsou moc čerstvý a nikdo je zatim neřeší... Závěr: šel jsem zpět Win7 (ještěže jsem si udělal image) a Win8.1 nechám tak půl roku stát až to vyladí (snad to vyladí) :x

edit1// tak jsem tomu dal ještě znovu šanci :)
zjistil jsem, že to nekorektní přepínání do 2D taktů má na svědomí proces store (který stejně nepoužívám), ale i když ho dle návodu na netu vypnu, tak se ten šmejd z nějakýho důvodu po čase na pozadí zase sám zapne ..... a pak mě samozřejmě vyskočí takty do 3D - to je bordel....
edit 2// tak s novými drivery 331.65 to vypadá, že je O.K.
edit 3// tak není ... :x
Naposledy upravil(a) Pepa1 dne úte 29. říj 2013, 09:04, celkem upraveno 7 x.
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade na Windows 8.1

Příspěvek od dexterav »

mno ako pozerám podobný soft ako ty mám aj ja a všetko ide :mrgreen:
rovnako dobre to išlo aj pri upgrade ako aj pri čistej inštalačke
úprimne je to zbytočný OS, kedže 99% vecí sa dalo hodiť aj do W7 ak nie aj 100% ako SP
ale za 15e ...
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Upgrade na Windows 8.1

Příspěvek od Pepa1 »

Zajímavý článek zde:
http://diit.cz/clanek/windows-81-proble ... ejctenejsi
nicméně jsem se s tím zatím nesetkal a myš mi jde naprosto bezproblému, bez záseků... :)
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Upgrade na Windows 8.1

Příspěvek od Pepa1 »

Po pár dnech používání bych shrnul své dojmy a musím řící že jsou (po prvotní velmi negativní zkušenosti viz. výše) vcelku pozitivní. Používám PC jako desktop uživatel, metro, store ani start menu nepotřebuji a ani jsem se s tím za těch pár dní až tak nepotkal :) vše pro mně důležité mám na ploše, stačilo nastavit startování přímo na plochu, žádný další program třetí strany nebyl potřeba. Dokonce jsem si zvykl i na cleartype font a jednoduchý styl oken i když to není klasické téma na které jsem byl doteď u Win7 zvyklý.

1) Problém s vytěžováním grafiky i když nic neběželo po několika dnech zmizel a vše v MSI Afterburneru běhá jak má.
2) záseky myši se nekonají a xornet (1800dpi a 1000Hz) běhá ve hrách úplně bezproblémově.

vše je poměrně rychlé, výkon ve hrách stejný jako ve win7. Všiml jsem si ještě jedné věci a nevim jestli je to náhoda, ale vzrostla mi download rychlost, přitom používám stejný ovladač síťové karty jako na win 7 (verzi od MSI dostupnou na fóru MSI bez otravného Killer manageru)

když to shrnu, tak je to použitelné (měl jsem z toho poměrně obavy), ale musí se to nastavit z pohledu "desktop" uživatele, důležité je že se to vůbec nastavit dá ....
Naposledy upravil(a) Pepa1 dne úte 5. lis 2013, 12:42, celkem upraveno 1 x.
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Upgrade na Windows 8.1

Příspěvek od tielka »

Já bych k tomu dodal že net je hotová katastrofa ale je fakt že ovladač wifi je beta....dále mě štve ta blbost že musím jít až na třetí stránku abych zapnul kalkulačku,malování atd. a ono mě to hodí zpět na plochu to je geniální.....další otravný modrožlutý štítek který se automaticky připne ke spouštěcím souborům to vymyslel taky určo génius....pády některých her a nepomůže ani režim kompatibility....no myslím si že je třeba to ještě vychytat...
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade na Windows 8.1

Příspěvek od CageJ »

:lol: :lol:

naucte sa uz hladat cez slova...

---->kalk
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Upgrade na Windows 8.1

Příspěvek od tielka »

CageJ píše::lol: :lol:

naucte sa uz hladat cez slova...

---->kalk
přijed ke mě domů a vysvětli to 5tiletému děcku že si má napsat někde něco aby mohlo si malovat ...respektive ho můžeš naučit psát a číst a mezi tím ti uvařím kafe...nejsi si ty taky další genius...
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Upgrade na Windows 8.1

Příspěvek od Pepa1 »

tielka píše:
CageJ píše::lol: :lol:

naucte sa uz hladat cez slova...

---->kalk
přijed ke mě domů a vysvětli to 5tiletému děcku že si má napsat někde něco aby mohlo si malovat ...respektive ho můžeš naučit psát a číst a mezi tím ti uvařím kafe...nejsi si ty taky další genius...

jako jo :sad: , není to desktop user "friendly" system, to musim uznat ..... a štve mi taky že na desktop uživatele v MS zvysoka dlabou, ale jak jsem psal výše, když si to člověk naháže na plochu a roztřídí třeba do složek, tak se to dá.....
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Upgrade na Windows 8.1

Příspěvek od zombux »

CageJ píše::lol: :lol:

naucte sa uz hladat cez slova...

---->kalk
na systému s nuceně dotykovým zprzněným rozhraním musím něco psát na klávesnici abych to vůbec našel? to si děláš prdel, ne? :roll:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade na Windows 8.1

Příspěvek od CageJ »

Pre desktop je totálne neprehľadný.
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
P_Orka
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. pro 2011

Po upgrade 8.1 nefunkční Metro

Příspěvek od P_Orka »

Zdravím pánové,
mám ještě jeden problém - po upgrade na Win 8.1 mám nefunkční Metro. Do Metra se dostanu, ale po spuštění kterékoli dlaždice dojde k roztažení dlaždice na celou plochu a odskok do desktopu na plochu.
Ne, že by mi Metro až tak chybělo, ale přece jen jsem z něj něco používal, nyní nemohu nic.
Někde jsem se dočetl, že to dělá ovladač myši Logitech, tak jsem jej odinstaloval, ale dělá to stále. Je možné, že to dělá nějaký jiný ovladač, ale jaký ... :-(
Máte někdo podobnou zkušenost?
Přeji pěkný den - JiP
esfilip
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. bře 2007
Bydliště: Praha

Re: Po upgrade 8.1 nefunkční Metro

Příspěvek od esfilip »

Ovladačem to nebude.... zkus APP po neúspěšném spuštění otevřít (maximalizovat) najetím myši do levého horního rohu a nebo WIN + TAB
P_Orka
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. pro 2011

Re: Po upgrade 8.1 nefunkční Metro

Příspěvek od P_Orka »

To jsem zkoušel, ale bez výsledku. Okno se sekne, ale neotevře, při jakékoli další manipulaci opět upadne.
Nevím, při čem k tomuto stavu došlo. Každopádně ještě upgrade z Win 8 na Win 8.1 proběhlo normálně. Potom už jsem Metro nepotřeboval, až nakonec jsem si chtěl pustit rádio :-(
Rádio už pouštím jinak, ale Metro nejede...
Přeji pěkný den - JiP
CyberDeath
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Vsetín

Re: Upgrade na Windows 8.1

Příspěvek od CyberDeath »

Btw a 550Mb aktualizaci po ciste instlaci Win 8.1 Pro x64 je taky luxus .. to nemas po tak kratke dobe ani na Debian Sid (unstable vyvojova vetev debian linuxu aktualizovana denne)
Tiger Lake ES 0000 8c/16t 4.5Ghz , Erying H570, 32GB DDR4 3200 ,Asus A21 , SST-ET700-MG , 2x512 GB NVME Micron 2450 ,
1TB SSD China 2,5", Asus RTX 3070 Dual OC 8GB + EKWB 310W ,All Water Cooled - GPU, CPU, 2x360 rad, ARCTIC P12 PWM
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade na Windows 8.1

Příspěvek od havli »

Vsak na co taky aktualizace, akorat to brzdi praci a nic neprinasi. :-D Zasadne na vsech OS (vcetne linuxu) vypinam aktualizace hned po instalaci a mam svatej klid.
CyberDeath
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Vsetín

Re: Upgrade na Windows 8.1

Příspěvek od CyberDeath »

:box: :devil: :down: :stupid:
Tiger Lake ES 0000 8c/16t 4.5Ghz , Erying H570, 32GB DDR4 3200 ,Asus A21 , SST-ET700-MG , 2x512 GB NVME Micron 2450 ,
1TB SSD China 2,5", Asus RTX 3070 Dual OC 8GB + EKWB 310W ,All Water Cooled - GPU, CPU, 2x360 rad, ARCTIC P12 PWM
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade na Windows 8.1

Příspěvek od havli »

Opravdu smysluplna reakce... :roll: Jako, chtel jsem po instalaci win 8.1 zase vyzkouset aktualizace, ale probiha to porad stejne stupidne jako driv, takze smula.Win suse vyhodi hlasku, ze za 15min bude restart, to je pro me naprosto neakceptovatelne. Obvykle provadim restart tak jednou za mesic, coz je s win update neslucitelne. A jeste jako bonus usetrim misto na disku (60GB SSD ho nema zrovna na rozdavani). :)

Jedina vec, kde maji aktualizace smysl, je antivir. Plus obcas firefox, ten se ale chova kultivovane a nijak s updatem neobtezuje.
Odpovědět

Zpět na „Windows 8 a 8.1“