Produkt key Win 8 u notebooku

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 8 a 8.1.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
self
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. říj 2012

Produkt key Win 8 u notebooku

Příspěvek od self »

Dobrý den, chtěl bych nainstalovat čistou instalaci windows 8 na SSD, které jsem si dokoupil, a zformátovat dosavadní HDD kde je win 8 z již z výroby. Notebook již měl předinstalovanou osmičku ale po klíči, nálepky, ani známky. Existuje na to nějaký program, nebo rafinovaný způsob jak toto vyřešit?
CPU i5-8600k 4,4GHz GPU GTX 970 RAM G.SKill TridentZ RGB 16GB Drive 2x256SSD + 3TB + NAS MB ASRock Fatal1ty Z370 GAMING K6 PSU CORSAIR RM650 LCD 24" Zowie by BenQ XL2411 Headset Sennheiser G4ME ZERO + Sound Blaster Z Repro Jamo P 404 HG Mouse Razer DeathAdder Elite +Razer Goliathus /// NTB Apple MacBook Pro 13" retina
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Produkt key Win 8 u notebooku

Příspěvek od Butch »

klic je integrovany v Biosu.

Pokud nainstalujes stejnou verzi systemu jako na nb ma byt tak se windows 8 samy aktivuji.
Nekdy to chvili trva tak si pockej po doinstalovani.

Zaroven v Biosu bs mel videt co je to za verzi jestli STD nebo PRo.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
self
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. říj 2012

Re: Produkt key Win 8 u notebooku

Příspěvek od self »

A těď asi blbá otázka: mám nějakou "STD MLT" verzi, co to znamená, kterou verzi bych měl shánět? Pro předpokládám ne, pak je tam nějaký enterprise. Nebo jsem viděl nějaké verze v iso které obsahují nejrůznější variace (X86, 64, pro, enterprise, core) bude to stačit? Když to třeba hodím na USB flash? Navíc nemám v notebooku ani mechaniku, takže budou asi nějaké komplikace :angry2:
CPU i5-8600k 4,4GHz GPU GTX 970 RAM G.SKill TridentZ RGB 16GB Drive 2x256SSD + 3TB + NAS MB ASRock Fatal1ty Z370 GAMING K6 PSU CORSAIR RM650 LCD 24" Zowie by BenQ XL2411 Headset Sennheiser G4ME ZERO + Sound Blaster Z Repro Jamo P 404 HG Mouse Razer DeathAdder Elite +Razer Goliathus /// NTB Apple MacBook Pro 13" retina
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Produkt key Win 8 u notebooku

Příspěvek od Butch »

Budto ext mechanika nebo nejaka utilita na udelani instalacky na flash.

Zkus standard verzi a uvidis jestli se to chytne. Pokud mas zespoda nb nalepku (vlajku W8), tak urcite bude bude klic v biosu takze by ti to melo po instalaci se samo aktivovat.


Nebo jinak.
Vratit stary disk a udelat zalohu do image treba Acronisem na externi disk.
Urcite nastavit boot na legacy misto UEFI. Jinak ti Acronis nenajede, jiny program mozna jo ale ja pouzivam jen Acronis. Pak tu imagi nasmazit na to SSD
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
self
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. říj 2012

Re: Produkt key Win 8 u notebooku

Příspěvek od self »

Právě toto jsem již provedl, že jsem udělal jakousi bitovou kopii nebo jednoduše řečeno jsem naklonoval disk C kde byl win na SSD (mSata) pomocí programu, ze začátku vše běželo velmi rychle. Ale myslím že to bylo upgrade na W8.1 kde při každém startu se mi zasekne načítaní asi na 30 sekund po zadání pinu (respektive hesla), což není normální. Takže uvazuji nad novou čistou instalací, a také proto abych si lépe rozložil zaplnění disku jelikož mám pouze 120gb a celkem si musím hlídat co kde instaluji. Díky za rady.
CPU i5-8600k 4,4GHz GPU GTX 970 RAM G.SKill TridentZ RGB 16GB Drive 2x256SSD + 3TB + NAS MB ASRock Fatal1ty Z370 GAMING K6 PSU CORSAIR RM650 LCD 24" Zowie by BenQ XL2411 Headset Sennheiser G4ME ZERO + Sound Blaster Z Repro Jamo P 404 HG Mouse Razer DeathAdder Elite +Razer Goliathus /// NTB Apple MacBook Pro 13" retina
Odpovědět

Zpět na „Windows 8 a 8.1“