Naformátoval jsem si ESP...

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 8 a 8.1.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Darkhunter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2009
Bydliště: Praha

Naformátoval jsem si ESP...

Příspěvek od Darkhunter »

Zdravím, naformátoval jsem si ESP. Dá se nějak obnovit?
Dell Precision 5540 - i9-9980HK/64GB DDR4/nVidia Quadro T2000/UHD OLED/1 TB SSD ADATA XPG 8200 Pro
Darkhunter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2009
Bydliště: Praha

Re: Naformátoval jsem si ESP...

Příspěvek od Darkhunter »

Nebo je nějaká možnost, jak legálně přeinstalovat Win 8, když k nim nemám žádný DVD a do recovery se nedostanu?
Dell Precision 5540 - i9-9980HK/64GB DDR4/nVidia Quadro T2000/UHD OLED/1 TB SSD ADATA XPG 8200 Pro
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naformátoval jsem si ESP...

Příspěvek od pbjun »

Pokud jsou to legaly a je k tomu stitek tak Ti staci stahnout z netu image origo win 8 spravne verze a pouzit kod na spodku notasu. Neni to uplne spravne reseni, ale co uz delat ze... Kazdopadne, stahnes, nainstalujes, napises kod ze stitku, aktivace mozna bude nutna po telefonu. Pozor na warez verze win 8, dokazou celkem slusne potrapit...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
Darkhunter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2009
Bydliště: Praha

Re: Naformátoval jsem si ESP...

Příspěvek od Darkhunter »

No, tak to si stáhnu legální verzi, co mám od školy asi tedy.
Jiná možnost na obnovu EFI system partition pro Windows asi není že?
Dell Precision 5540 - i9-9980HK/64GB DDR4/nVidia Quadro T2000/UHD OLED/1 TB SSD ADATA XPG 8200 Pro
MiliNess
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. úno 2010

Re: Naformátoval jsem si ESP...

Příspěvek od MiliNess »

Je. Buď použiješ nějakou utilitu na LiveCD, která dovede obnovit soubory na zformátovaném svazku nebo EFI svazek naformátuješ ve FAT32, vytvoříš na něm složku \EFI\MICROSOFT\BOOT a zkopíruješ do ní soubor
Bootmgfw.efi, který najdeš na nějaké instalačce Windows 8 nebo ve složce Windows\Boot\EFI ve svém počítači. K němu se dostaneš např. z Hirens Boot CD. Pak budeš ještě muset znovu sestavit BCD soubor (bootrec /rebuildbcd)

Na tomto LiveCD by měl být GetDataBack FAT.
Ten najde všechny soubory a složky na zformátovaném svazku. V programu je zkopíruješ na nějakou flešku a pak z flešky na svazek (ale asi to bude jen demo, ve kterém soubory nelze kopírovat).
Darkhunter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2009
Bydliště: Praha

Re: Naformátoval jsem si ESP...

Příspěvek od Darkhunter »

Oukej dík. Tu první variantu jsem zkoušel a vůbec to nepomohlo.
Dell Precision 5540 - i9-9980HK/64GB DDR4/nVidia Quadro T2000/UHD OLED/1 TB SSD ADATA XPG 8200 Pro
Odpovědět

Zpět na „Windows 8 a 8.1“