Po Factory Reset Windows nejede

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 8 a 8.1.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
dObi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. říj 2009
Bydliště: Horní Bečva

Po Factory Reset Windows nejede

Příspěvek od dObi »

Zdravím,

na mém NTB s origo Windows 8(updatelé na 8.1) nastal problém.
Včera jsem chtěl NTB celkově pročistit, proto jsem zvolil windows fci Factory Reset, s tím že jsem si nechal všechny své data smazat. Po asi hodině, kdy se disk čistil, vyskočila hláška, že Factory Reset nebyl úspěšný.

Po restartu už však Windows nenaběhne, pouze info, že hledá možnosti opravy a poté chybová hláška, že Windows nejde opravit a vyběhne nabídka s pokročilými možnostmi, jako Obnovení, Reset, Oprava a další...

Bohužel ať zkouším co zkouším, Windows nenajede po žádné akci. Už jsem se zkoušel podívat na disk pomocí Gparted LiveCD, a vidím, že Windows disk úspěšně smazal a také vidím jednu Partition s Recovery (asi 8GB), ale bohužel Windows nijak obnovit nejde....

Nevíte co s tím?
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Po Factory Reset Windows nejede

Příspěvek od Bez_n1ck »

A zkoušel jsi nabootovat do toho recovery oddílu a udělat normální reinstall?
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
dObi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. říj 2009
Bydliště: Horní Bečva

Re: Po Factory Reset Windows nejede

Příspěvek od dObi »

Právě že do Recover oddílu se nijak nemůžu dostat. Zkoušel jsem oficiální návody k mému NTB Toshiba, tedy při zapnutí držet nulu adt...ale nic, Windows okamžitě začně jakoby bootovat a poté se snaží opravit chyby.

Dokonce jsem zkoušel v Gparted LiveCD dát právě tu partition s Recovery jako Boot, hlavní partitně jsem Boot příznak odebral. Ale stejně nic, Windows zase začne hledat chyby a nic neopraví.

Chtělo by to asi nějak komplet přeinstalovat Win8, ale nějak moc nevím jak, abych to nepokazil úplně.
Stáhl jsem si taky z Microsoft webu Windows 8.1, udělal si BootFlash a zkoušel klasicky čistou instalaci, vše vypadalo v pohodě do chvíle, než mě instalační program vyhodil s hláškou, která zněla ve smyslu, že Windows nemůže najít licenční podmínky pro použití softwaru, prosím zkontrolujte zda jsou instalační zdroje platné.
Odpovědět

Zpět na „Windows 8 a 8.1“