W8.1 si patrně nerozumí se síťovým adaptérem Broadcom802.11n

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 8 a 8.1.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
swenik
Nováček
Nováček
Registrován: 01. led 2015

W8.1 si patrně nerozumí se síťovým adaptérem Broadcom802.11n

Příspěvek od swenik »

Zdravím, omlouvám se, že otravuji, ale začínám být z té situace pomalu zoufalý. :(

Mám nedávno koupený nový notebook Acer E 15 E5-572G-574A. A od té doby mi začalo padat připojení k Wi-Fi. Nejdřív to nebylo tak strašné, nebral jsem to moc na zřetel. Ale problém se projevil v celé své obludnosti, když manželka začala opět používat svůj pět let starý notebook s W7. Nevím, zda přímo tohle byl spouštěcí mechanismus, ale přibližně od té doby jsem ty potíže zaregistroval. Také by to mohlo být hraním náročnější online hry, kterou jsme začali hrát oba, nicméně jí notebook v pohodě na náš router běží a mně ne..

Ale od té doby je to různé. Na jedné návštěvě u rodičů mi internet nepadal, na druhé to naopak zase padá ještě víc. Pár hodin to třeba běží velmi slušně a pak to začne padat každých pár vteřin..

Samozřejmě jsem začal hledat rady na různých fórech. Zkusil jsem restart routeru (tady na něm ani nejde nic přenasatvit), zkoušel jsem aktualizace ovladačů (nevím, zda správně), navíc nevím, zda jsem našel všechny. Na stránkách Aceru jsem objevil snad jenom dva a to ještě snad rok staré.. Zkoušel jsem různá řešení problémů ve Windows, ale potíže přetrvávají.

Někde jsem ještě četl, že to lidem začalo fungovat, když tam vrazili ovladač pro W7, ale ten bohužel pro můj typ notebooku nejde na stránkách Aceru najít. Nabízí mi to vždy ovladače pro W8.1.

Takže prosím někoho, kdo se v tom aspoň trochu vyzná (oproti mně asi každý), nemohli byste mi pomoct? Já už fakt nevím, co s tím. A řešení píchnout se přes kabel nebo chodit po bytu či baráku a hledat vhodnou pozici od routeru, to přece není normální. Vždyť Wi-Fi je přece od toho, aby se člověk s notebookem mohl pohybovat volně.. :(

Budu vděčný za jakoukoliv případnou rozumnou radu..
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: W8.1 si patrně nerozumí se síťovým adaptérem Broadcom802

Příspěvek od zombux »

a přes kabel to tedy funguje správně?
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
swenik
Nováček
Nováček
Registrován: 01. led 2015

Re: W8.1 si patrně nerozumí se síťovým adaptérem Broadcom802

Příspěvek od swenik »

Ano, mělo by to být v pořádku. Měnili jsme doma poskytovatele internetu a když nám pracovník net zapojoval a nastavoval náš starý router, prvně to kontroloval přes kabel.. Ale můžu klidně ještě pro jistotu zkusit..

Ještě abych to upřesnil, ta změna proběhla tento týden. A byť se zpočátku zdálo, že to pomohlo, problémy se vrátily. Naštěstí jsme neměnili kvůli tomuto.. :-)
swenik
Nováček
Nováček
Registrován: 01. led 2015

Re: W8.1 si patrně nerozumí se síťovým adaptérem Broadcom802

Příspěvek od swenik »

Ach jo, už toho mám plné zuby! Fakt by tam nešel ovladač z W7? Kde ho najdu?

Tady se to někomu povedlo - viz příspěvky Adama a Ondry..
http://www.zive.cz/poradna/kolisajici-r ... tanswers=1

Acer tam má ovladače pro můj notebook, ale prostě to nefunguje. Nebo jsem neměl dávat opravit chyby, ale hodit to celé nanovo? Já už fakt nevím, matlám se s tím už druhý den a výsledek nic. Občas to pár hodin funguje, doufám, že něco zabralo, ale pak to zase nemilosrdně začne padat. A je úplně jedno, kde s tím notebookem jsem. Jestli jsem připojen doma nebo u rodičů..
swenik
Nováček
Nováček
Registrován: 01. led 2015

Re: W8.1 si patrně nerozumí se síťovým adaptérem Broadcom802

Příspěvek od swenik »

Děkuji za radu, téma jsem pročetl a vychází mi z něj jedna věc. Notebook je v záruce, takže ho asi pošlu prodejci k servisu. Bral jsem to až jako poslední variantu, ale obávám se, že tam může být problém v hw..

Nahradit to nějakým externím adaptérem přece není řešení. Vždyť je ten přístroj skoro nový, tak by měl taky fungovat. Asi mám zase smůlu, mimochodem jako s telefonem.. :(
Odpovědět

Zpět na „Windows 8 a 8.1“