PC automaticky přejmenuje soubory na flash/SD na zástupceINK

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 8 a 8.1.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Stanly001
Nováček
Nováček
Registrován: 26. pro 2010

PC automaticky přejmenuje soubory na flash/SD na zástupceINK

Příspěvek od Stanly001 »

Čau lidi...
už jsem z toho tak trochu nemocný a nevím co mám dělat. Už jsem měl chut otevřít okno a vyhodit notes ze 4. patra na parkoviště - opravdu.

ODKAZ: http://www.imgup.cz/images/2015/07/19/xxxxxxx.jpg

Flash disk... v jiném PC jsem naformátoval, nahrál standardní Windows XP obrázky a dal do svého PC.. Můj PC zobrazí všechny obrázky vizuálně ve formátu ink ve velikosti zástupců a když otevřu, tak vyhodí hlášku viz obrázek s otazníky a po potvrzení otevře obrázek. I když nahraju soubor, tak hned zmizí a objeví se tam jako zástupce. po vložení do původního PC, kde bylo vše OK, je vše v Ink. Následně pokud chci už něco nahrát tam, tak stejně jako u druhého PC, převod na Ink.

po kliknutí na Lekníny.jpg - vlastnosti (Cíl: D:\WINDOWS\system32\cmd.exe /c start xrvdscdvsv.vbs&start Lekníny.jpg&exit) - ... umístěmí H: (flash disk)

stejně tak Západ slunce.jpg (Cíl: C:\WINDOWS\system32\cmd.exe /c start ??????" "?????" "???" "1.vbs&start Západ" "slunce.jpg&exit)

- na flash disku to vytváří nějaké divně pojmenované soubory Ink, které jsou obsaženy v cestě k danému souboru (Cíl).


SD karta - jakmile SD kartu strčím do fotáku - předtím byla v PC, tak ten mi hlásí FULL, napíše, že nemůže vytvořit složku a konec... pokud si naformátuju kartu ve fotáku, je to OK...

Pak jsem se mrknul do programů po Spuštění PC: viz obrázek...

ODKAZ: http://www.imgup.cz/images/2015/07/19/wwww.jpg

Jakmile jde něco před PC, je to špatně...

Může mi někdo poradit kde je problém?

Moc vám děkuj
Standa
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: PC automaticky přejmenuje soubory na flash/SD na zástupc

Příspěvek od zombux »

já ti naprosto přesně řeknu co je špatně, máš v PC vir, zneužívající Windows Scripting Host (tj. službu, která spouští např. vbs skripty). takže v první řadě odvirovat všechna zařízení, se kterými ty flashdisky nebo externí disky přišly do styku. rovnou doporučuju vypnout Windows Scripting Host.
tuhle mrchu jsem chytil taky, data na přenosných zařízeních (tj. právě ty flashky, externí disky, paměťové karty) nejdřív skryje a pak místo nich vytvoří lnk soubory, které se jmenují stejně jako ta reálná data a ukazují na spouštěč viru. když si zobrazíš ve složce všechny skryté a systémové soubory, uvidíš tam i svá data :)
toho syfla jsem zničil combofixem v nouzovém režimu + nějaké manuální mazání, mám dojem že combofix tam zapomněl smazat vlastní spouštěcí soubor toho viru, byť sám o sobě je neškodný protože ho nemá co spustit. koukni do té chybové hlášky, tam se přímo ukazuje jméno vbs skriptu k tomu viru. případně tě to dovede i k exe souboru, pokud tam nějaký je.
good luck :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Stanly001
Nováček
Nováček
Registrován: 26. pro 2010

Re: PC automaticky přejmenuje soubory na flash/SD na zástupc

Příspěvek od Stanly001 »

Díky moc za info... je to přesně jak píšeš... Udělal jsem si online test ESETU NOD32 a je tam toho plno.
Odpovědět

Zpět na „Windows 8 a 8.1“