Synaptics clickpad - prodleva při 2 finger tap

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 8 a 8.1.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Tauzen
Černá karta
Černá karta
Registrován: 25. srp 2015

Synaptics clickpad - prodleva při 2 finger tap

Příspěvek od Tauzen »

Zdar, používám na notebooku Lenovo beztlačítkový clickpad, kupodivu jsem se s ním sžil, i když to bylo krušné na začátku.
Jedna věc mi vadí (samozřejmě v nastavení Myš - Thinkpad - Advanced -> (Synaptics control panel ve verzi SGS 12.0, Driver 18. 0.7), a sice pravé tlačítko myši (nepoužívám zóny pro virtuální tlačítka dole a nahoře)
-mám 0/1/2 prsty na touchpadu a stisknu touchpad ("prokliknu"). Pokud je vybraná ikona, a kliknu na jinou, tak ihned + současně dojde k přeznačení na jinou ikonu a zobrazení nabídky. Tento způsob ale nepreferuji, od toho klikání bolí prsty!
-žádné prsty na touchpadu a dotknu se 2 prsty touchpadu, ale neprokliknu. Zajímavé, že odznačení ikony je téměř okamžité (řekl bych stěží pozorovatelné a to mi ani nevadí), ale zobrazení kontext. nabídky se ukáže později, tipl bych nějakých 300 ms.Už je to sakra znát a dost to vadí. A co mě na tom zaráží, že systém pozná dotyk (dojde k přeznačení ikony téměř hned), ale pak těch 300 ms, než se zobrazní nabídka.

Kudy tu prodlevu eliminovat.

Vím, že clickpady nejsou to "ono", ale dá se na ně zvyknout. Například pohyb kurzoru je perfektně přesný a bez zpoždění, prst klouže nejlépe, co jsem zažil

PS. pro informaci, levý klik (dotyk 1 prstem) tím netrpí, je doopravdy okamžitý.
Odpovědět

Zpět na „Windows 8 a 8.1“