PC Windows 10 + projektor + WiFi

Stolní i přenosné projektory - rady a zkušenosti, včetně výběru.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Rajce
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. bře 2007

PC Windows 10 + projektor + WiFi

Příspěvek od Rajce »

Ahoj,
snažím se tu procházet fórum a najít odpověďi na můj specifický požadavek. Ale výsledky nejsou vždy 100%. Takže se zkusím zeptat přímo.

Mám PC s Windows 10, GPu nVidia GTX 980, bez WiFi, pouze Ethernet LAN připojení do WiFi routeru Netgear.
Dále mám projektor ACER P1303W bez WiFi. Aktuálně je projektor používám s notebookem pře VGA.
Chtěl bych ale propojit desktop PC s projektorem BEZDRÁTOVĚ. Vím že existuje Chromecast. Ale nevím zda lze provést propojení, když PC je přes LAN. Tedy třeba jestli v Chrome na PC uvidím Chromecast pro funkci Odeslat (resp. Cast)?
A ještě jedno upřesňující specifikum. Chtěl bych nejen přehrávat filmy (VLC, WEB Netflix, WEB Skylink), ale chci také promítat dokumenty PDF v Arobat Reader. Tady by se hodilo mít pravdu čistý Desktor Screen Miroring, aby se projektor jevil jako další zobrazovací zařízení v PC. Je i něco takového možné?

THX

PS: https://answers.microsoft.com/en-us/win ... d037098d78
Tady jsem například se dočetl, že funkce Miracast je možná když PC má WiFi a spojení je přímé peer-to-peer. Jenže já v PC WiFi nemám a mezi zařízeními by byl ještě router.
PC: CPU Core2Duo E6400 (2,13GHz, OC 3,04GHz)+Accelero Freezer Pro 7, MB Gigabyte 965P-DS4, Gigabyte nVidia GTX 260, Kingstone 6144MB DDR2 (800Mhz), Fortron 450W, LCD Dell 2209WA E-IPS
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: PC Windows 10 + projektor + WiFi

Příspěvek od python.p »

Tak dokuput WiFi do USB / PCIe -> spoj PC s projektorem přes peer-to-peer a hotovo. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Rajce
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. bře 2007

Re: PC Windows 10 + projektor + WiFi

Příspěvek od Rajce »

JO, také mne to napadlo. Ale otázka ještě, jestli bude fungovat tem klasický Screen Mirroring, abych mohl promítat i PDFka.
A dále, jestli se mi to nebude nějak tlouci signálem. Dvě WiFi v bytě a k tomu plus bezdrátová myška.

Nejsem poseroutka ze zdravotních důsledků vlnění na zdraví :D jen mi jde o udržení kvalit signálů.
PC: CPU Core2Duo E6400 (2,13GHz, OC 3,04GHz)+Accelero Freezer Pro 7, MB Gigabyte 965P-DS4, Gigabyte nVidia GTX 260, Kingstone 6144MB DDR2 (800Mhz), Fortron 450W, LCD Dell 2209WA E-IPS
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: PC Windows 10 + projektor + WiFi

Příspěvek od zsdx »

Rajce píše:Dále mám projektor ACER P1303W bez WiFi.
A do nej tedy zapichnes co?
Rajce
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. bře 2007

Re: PC Windows 10 + projektor + WiFi

Příspěvek od Rajce »

zsdx píše: úte 7. čer 2022, 12:52
Rajce píše:Dále mám projektor ACER P1303W bez WiFi.
A do nej tedy zapichnes co?
Do HDMI, jako klasicky Chromecast. Stejně jako u "blbých" TV
PC: CPU Core2Duo E6400 (2,13GHz, OC 3,04GHz)+Accelero Freezer Pro 7, MB Gigabyte 965P-DS4, Gigabyte nVidia GTX 260, Kingstone 6144MB DDR2 (800Mhz), Fortron 450W, LCD Dell 2209WA E-IPS
Odpovědět

Zpět na „Projektory“