Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je ne 13. říjen 2019, 23:32

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 6 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: krátká životnost lamp
PříspěvekZaslal v: út 2. červenec 2019, 10:16 
Nováček
Nováček

Ahoj,

rád bych Vás zkušenější poprosil o radu. Můj první projektor byl Cheerlux CL760 z Číny, který bez problémů fungoval doma zavěšený ze stropu více než rok. Ano, vím, že někteří tohle nepokládají za projektor, ale s něčím se na zkoušku začít musí :D. Nutno podotknout, že stále funguje.

Abych přešel k jádru věci, 3-4 měsíce zpět jsem pořídil Epson TW5600. Fungoval perfektně, zavěšený ze stropu na místě původního, za měsíc ale odešla lampa a protože to bylo v záruce, dostal jsem nový projektor. U něj přestala lampa fungovat za 2 měsíce. Lampa v obou případech vždy selhala po zapnutí projektoru, kdy nenajela. Nestalo se, že by přestala fungovat při přehrávání.

Na to, že má ta lampa vydržet 7500 hodin se mi to zdá dost zvláštní. Navíc pokud se to stane u dvou kusů v takto krátkém časovém horizontu. Možná s tím někdo má zkušenost, nebo někdo poradí?

Nyní mi dali zase nový kus, protože neměli TW5600, mám TW5650 a nerad bych, aby mi zase za měsíc přestal fungovat a já už tam vypadal jako debil, že opět nejde.

Přemýšlel jsem o přepěťové ochraně, ale nejsem si jistý, jestli to má v panelovém domě smysl.

Díky.

Naposledy upravil kubislav dne út 2. červenec 2019, 14:50, celkem upraveno 1x.

Předmět: Re: krátká životnost lamp
PříspěvekZaslal v: út 2. červenec 2019, 12:13 
Začátečník
Začátečník

Proste nekvalitni vyrobky od Epsonu... Ty jako debil vypadat nebudes.

ASUS Maximus VIII Impact ~ Intel i7 7700k ~ MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8G ~ 2x8GB Kingston 3000MHz CL15 ~ Corsair SF600W ~ Fractal Design Core 500 ~ BenQ XL2411Z + Samsung 2233RZ ~ www.flyingbbq.cz - Blog o BBQ!

PříspěvekZaslal v: út 2. červenec 2019, 14:31 
Začátečník
Začátečník

Ahoj, bohužel máš prostě smůlu. Jsou dvě varianty, buď chyba v projektoru při zahřívaní lampy nebo špatné lampy. Mě v Epsonu vydržela lampa okolo 5 let.

PříspěvekZaslal v: út 2. červenec 2019, 15:59 
Nováček
Nováček

tmaven napsal:
Proste nekvalitni vyrobky od Epsonu... Ty jako debil vypadat nebudes.

Teda já měl za to, že Epson je značka kvalitní, to mi potvrzovaly naše firemní Epson projektory, které již drží snad 10 let. Ale je pravda, že v mém případě se jedná o domácí projektor, ne profesionální.

Strady napsal:
Ahoj, bohužel máš prostě smůlu. Jsou dvě varianty, buď chyba v projektoru při zahřívaní lampy nebo špatné lampy. Mě v Epsonu vydržela lampa okolo 5 let.

Tak asi uvidíme, jak mě podrží TW5650 :) 1 ročně dostat nový kus cajk, ale měnit to každý měsíc je moc i na mě :D

PříspěvekZaslal v: út 2. červenec 2019, 16:34 
Začátečník
Začátečník

Epson je dobrá značka projektorů, takže jak jsem psal výše prostě buď sériová chyba v projektoru nebo špatné lampy. Přes 2 roky vydrží i lampa z Číny. Dokud vyměňují bez keců, tak dál měň :)

PříspěvekZaslal v: út 2. červenec 2019, 17:00 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Obrázek uživatele

Že by odešly dvě lampy za sebou během pár měsíců je dost zvláštní. Určitě bych koupil nějakou kvalitní přepěťovou ochranu.

Odpovědět na téma  [ 6 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní