AP do bytu

Vše kolem bezdrátových sítí - WiFi, atd.

Moderátor: Don

Odpovědět
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

AP do bytu

Příspěvek od Octopuss »

Sháním AP do přízemí, kde jsou asi půl metru tlustý starý zdi, a obyčejnej wifi router to samozřejmě nedává.
Můžete mi doporučit něco stropního, řekněmě do tří tisíc?
Mohlo by to umět PoE, pokud v týhle cenový hladině něco je.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: AP do bytu

Příspěvek od Jey »

Neporadím ti konkrétní HW řešení, ono taky těžko říct, jestli bude existovat.

Ale pokud máš v přízemí 50cm zdi mezi místnostma a máš tenčí stropy, což zcela určitě, tak by bylo nejjednodušší mít AP v patře a otočit ho vzhůru nohama, tj. signál nepůjde do stran a nahoru, ale do stran a dolů do přízemí. Docela se mi tohle řešení osvědčilo.
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: AP do bytu

Příspěvek od Octopuss »

Strop jsou betonový panely, to nevím jak moc je prostupný.
Zdi jsou opuka a nějaký buchty, teda obvodový. Vnitřní slabší, ale stejně to z pracovny do obýváku obyč router neutáhne.
Asi mě zajímá, jak moc směrový jsou ty stropní APčka, abych si udělal obrázek.
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: AP do bytu

Příspěvek od Octopuss »

Nikdo nic?
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: AP do bytu

Příspěvek od Natural »

Zkus ubiquiti, nejspíš by ti mohlo stačit AP Lite (případně LR) za cca 2tis., pokud máš toho hodně připojenýho tak AC PRO za cca 3k (celkově asi nejlepší volba).
https://help.ui.com/hc/en-us/articles/1 ... ns#summary
Možná by ti pomohl router s wifi6 (pokud máš to stejné na druhé straně), nebo powerline, ale celkově je to spíš o vyzkoušení, tohle je tak trochu věštba :)
Ale pokud chceš způsob vyzkoušený, 100% spolehlivý a léty prověřený - natáhni kabel :mrgreen:
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: AP do bytu

Příspěvek od Octopuss »

Právě balím AC-LR a nesu zpátky do Alzy :-D
Ta mrdka nemá žádný webový rozhraní na konfiguraci, ovládací soft vyžaduje na instalaci JAvu, a ještě je to podmíněný vyvotřením Unifi účtu. To teda jako ne.

Nějaký další tipy? :D
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: AP do bytu

Příspěvek od zsdx »

Nez to odneses, zkus mobilni apku.
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: AP do bytu

Příspěvek od Natural »

Jojo, mobilní aplikace, nastavis jméno heslo WiFi a máš pokoj. Pak ji můžeš klidně smazat. Žádný účet není potřeba :)
Upřímně nic víc na AP nastavovat nepotřebuješ :)
L!po
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2006
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: AP do bytu

Příspěvek od L!po »

pokud to nehoří počkal bych si na novou WIFI6 verzi... https://www.i4wifi.cz/cs/252337-ubnt-unifi-6-lite
během pár měsíců to bude běžný všude a všechno starší bude shiiit... hlavně je to oproti předchozím generacím fakt velkej pokrok...
PC: CPU: R7 7800X3D, (NOCTUA NH-D14 + offset mnt ), RAM:2x16GB 6GHz CL30 G.Skill TridentZ5, MB: ROG STRIX X670E-A GAMING WIFI, GPU: Gainward Phoenix RTX 3080Ti, SSD: Samsung 960 PRO 1TB + 970 Evo plus 2TB + 850 EVO 1TB + 2x 860 EVO 500GB, PSU: Seasonic Prime GX-750W, Case: Corsair Obsidian 750D, Dell AW3418DW, Logitech G11 + MX518
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: AP do bytu

Příspěvek od Octopuss »

Jednak nepotřebuju vysoký rychlosti, a za druhý už 5GHz praktiky neprojde zdí, 6 musí být ještě horší, ne?
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: AP do bytu

Příspěvek od Octopuss »

TP-LINK EAP245 vypadá dobře. Má to webový rozhraní a dokonce umí VLANy.

Jen teda nejsem schopnej najít nic o směrovosti antény. Skrz jeden relativně tenkej betonovej strop 2,4GHz signál skoro neprojde, a to jsem měl ntb přímo pod AP.
L!po
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2006
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: AP do bytu

Příspěvek od L!po »

Octopuss píše:Jednak nepotřebuju vysoký rychlosti, a za druhý už 5GHz praktiky neprojde zdí, 6 musí být ještě horší, ne?
WIFI 6 beží na 2,4+5GHz + má jinou "lepší" modulaci OFDMA, takže s prostupností je to lepší než čistě 5GHz, jedno WIFI6 AP mám u rodičů tři zdi(dutá cihla) jsou furt napohodu... není to jen o rychlosti

těch změn tam je hodně a je to fakt velkej krok dopředu a zdá se že i správným směrem...

docela dobře je to rozepsaný např. zde
PC: CPU: R7 7800X3D, (NOCTUA NH-D14 + offset mnt ), RAM:2x16GB 6GHz CL30 G.Skill TridentZ5, MB: ROG STRIX X670E-A GAMING WIFI, GPU: Gainward Phoenix RTX 3080Ti, SSD: Samsung 960 PRO 1TB + 970 Evo plus 2TB + 850 EVO 1TB + 2x 860 EVO 500GB, PSU: Seasonic Prime GX-750W, Case: Corsair Obsidian 750D, Dell AW3418DW, Logitech G11 + MX518
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: AP do bytu

Příspěvek od wallot »

EAP225 pouzivam docela dlouho
- SW vyzaduje zvyk je strasne preplacany a neprehledny. starsi verze byla lepsi. ale funguje.
- pokud udelam sit 5/2.4Ghz (pouzivej 5 kdyz neumis tak 2.4) tak nektera starsi zarizeni ji nezvladaji a musim mit dalsi jen 2.4Ghz coz je vopruz, ale nevim jestl ito spis neni problem tech zarizeni protoze to delaji hlavne smart zarovky.
- mam ho dany na strope chodby uprostred bytu (chodba do L) a konecne mam solidni signal po celem byte protoze pres betonovou zed signal proste poradne neprojde
- odmitam resit wifi, chci nastavit site, zabezpeceni a o vic se nestarat a do AP splnuje.
Lenovo Legion 7 5800H/3070, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P2717H, Logitech G733
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: AP do bytu

Příspěvek od Octopuss »

To nastavení mi zase tak moc chaotický nepřijde, ale na routeru mi běží pfSense, což mi asi křiví úhel pohledu :D
Odpovědět

Zpět na „Bezdrátové sítě“