Bezdrátový most

Vše kolem bezdrátových sítí - WiFi, atd.

Moderátor: Don

Odpovědět
Koky
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 17. kvě 2009
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Bezdrátový most

Příspěvek od Koky »

Zdravím, chtěl bych požádat zkušenější o jednu radu.

Máme nově internet od UPS s modemem Cisco EPC3925, který má WiFi. Ten je v obýváku. Umí WDS. Avšak máme dva počítače v různých místnostech, které nemají WiFi. Potřeboval bych tedy naši bezdrátovou síť ve vedlejším pokoji (přes 2 zdi, kabel tam táhnout nemůžu) chytit a pak už jen do routeru připojit dva kabely s PC + tiskárnu.

Máme doma Asus WL-600g a ZyXEL P-661HNU-F3. Asus také umí WDS, ale po celém dni bádání mi to stále nešlo. Máte někdo nějaký postup?

Děkuji všem za pomoc
MB: Asus Strix X99 Gaming | CPU: Intel Xeon E5-1660 v3 QS @ 4 GHz | GPU: Gainward RTX 3060 Ti Ghost
RAM: Crucial Ballistix Sport LT 4× 8 GB DDR4 3200 MHz | SSD: Crucial M550, 128 GB | HDD1: WD Black, 500 GB | HDD2: WD Blue, 1 TB | HDD3: WD Red, 2 TB | HDD4: Toshiba X300, 5 TB
PSU: Tagan BZ 900 W | CASE: Corsair Obsidian 750D Airflow Edition | COOLING: NH D15
N_o_c_l_a_f
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2005

Re: Bezdrátový most

Příspěvek od N_o_c_l_a_f »

Doporucil bych spis treba USB wifi klienty.
WDS navic vubec nepotrebujes - staci ti UPC modem nastavit jako AP a ty dva dalsi wifi routery nastavit jako klienty, jenom k nim dratem pripojit ty pocitace.
Koky
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 17. kvě 2009
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdrátový most

Příspěvek od Koky »

Jenže takovou možnost jsem nikde neviděl, aby to šlo nastavit. Nějaké bližší upřesnění?
MB: Asus Strix X99 Gaming | CPU: Intel Xeon E5-1660 v3 QS @ 4 GHz | GPU: Gainward RTX 3060 Ti Ghost
RAM: Crucial Ballistix Sport LT 4× 8 GB DDR4 3200 MHz | SSD: Crucial M550, 128 GB | HDD1: WD Black, 500 GB | HDD2: WD Blue, 1 TB | HDD3: WD Red, 2 TB | HDD4: Toshiba X300, 5 TB
PSU: Tagan BZ 900 W | CASE: Corsair Obsidian 750D Airflow Edition | COOLING: NH D15
Mastodont
Černá karta
Černá karta
Registrován: 04. bře 2008
Bydliště: Praha

Re: Bezdrátový most

Příspěvek od Mastodont »

Nastavis modem jako AP. Koupis ke kazdemu pc router, treba od tp-linku 741ND a ten nastavis jako klient, ktery se pripoji na pc. Pc propojis kabelem s router a je hotovo.
Koky
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 17. kvě 2009
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdrátový most

Příspěvek od Koky »

Mě šlo o to, že mám doma dva routery, tak nechci kupovat nic dalšího. To radši koupím nějakou WiFi kartu do těch dvou PC. Ale hlavně mi jde o tiskárnu, která byla napíchnuta na routeru a fungovala jako síťová.
MB: Asus Strix X99 Gaming | CPU: Intel Xeon E5-1660 v3 QS @ 4 GHz | GPU: Gainward RTX 3060 Ti Ghost
RAM: Crucial Ballistix Sport LT 4× 8 GB DDR4 3200 MHz | SSD: Crucial M550, 128 GB | HDD1: WD Black, 500 GB | HDD2: WD Blue, 1 TB | HDD3: WD Red, 2 TB | HDD4: Toshiba X300, 5 TB
PSU: Tagan BZ 900 W | CASE: Corsair Obsidian 750D Airflow Edition | COOLING: NH D15
N_o_c_l_a_f
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2005

Re: Bezdrátový most

Příspěvek od N_o_c_l_a_f »

Kup dvakrat tohle a zbytecne si to nekomplikuj... http://www.czc.cz/tenda-w311u-/97897/produkt
Odpovědět

Zpět na „Bezdrátové sítě“