Zosilnenie WIFI signálu

Vše kolem bezdrátových sítí - WiFi, atd.

Moderátor: Don

Odpovědět
lumr
Nováček
Nováček
Registrován: 14. zář 2012

Zosilnenie WIFI signálu

Příspěvek od lumr »

Mám router VIGOR 2700 VGST, je zial umiestneny v krajnej izbe a v izbe na opacnom konci bytu uz NB nechyta signal, potreboval by som ho nejako jednoducho zosilnit. Existuje nejake jednoduche bezdrotove zariadenie, ktore dam trebars na chodbu/prostriedok bytu/, to mi prijme signal z routra a potom ho siri dalej? Mam mobil Samsung young DUOS GT-S6102, dal by sa teoreticky on pouzit na nieco take?
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Zosilnenie WIFI signálu

Příspěvek od Suke001 »

Je toho spousta :-) http://interlink.tsbohemia.cz/huawei-be ... 38170.html
Otázka je jestli nekoupit za 1000,- lepší router s 2x silnýma anténama a máš po problému :)
N_o_c_l_a_f
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2005

Re: Zosilnenie WIFI signálu

Příspěvek od N_o_c_l_a_f »

Neee, zadny opakovace... !

Poradnej access point je to spravny reseni !
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zosilnenie WIFI signálu

Příspěvek od LiveBomb »

Jestli opakovac, tak jedien takovy co ma dve samostatna rozhrani, tzn. pokud se nepletu tak jedine postavit z Mikrotiku.
Kdyz to ma byt levne, tak bud poradny router a nebo kus kabelu a levny router jako dalsi APcko.
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
lumr
Nováček
Nováček
Registrován: 14. zář 2012

Re: Zosilnenie WIFI signálu

Příspěvek od lumr »

Dakujem za rady, takze teraz lopatisticky: Rozhodol som sa pre silnejsi router, ten moj Vigor je zaroven aj modem a myslim, ze je nastaveny od Tecomu tak aby vsetko fungovalo, mam Magio TV a internet a zvuk, nastavenia nechcem menit. Cize kupim si vykonnejsi cisty router, so svjim ho prepojim pomocou kabla cez RJ45/mam volne/, alebo to bude cez tie akoby telefonne konektory /tiez mam volne/?
Skuste mi nejaky dostupny aj cenovo, ale tak aby splnal co ma, router doporucit, najlepsie niekolko aby som vedel vybrat taky co maju, prip. mi napiste na ktore hodnoty sa pri vybere mam zamerat a prip. na co sa zamerat pri jeho nastavovani, dakujem zatial.
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zosilnenie WIFI signálu

Příspěvek od LiveBomb »

Puvodni router prepes do rezimu bridge, svuj pripojis pres RJ45 a nastavis WAN podle toho, jak to ma byt nastavene pro tveho ISP.
Moje doporuceni - WNDR3700m 3800, 4000, 4500 etc... pripadne si procti soucasne vlakno ktere je tu na tohle tema (vyber) zalozene.
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
lumr
Nováček
Nováček
Registrován: 14. zář 2012

Re: Zosilnenie WIFI signálu

Příspěvek od lumr »

Uvedomil som si, ze este mam kdesi router NETGEAR DG834GB, ak by som k tomu existujucemu, pripojil tento mohlo by to pomoct, ci je to jedno? Akoze by som nekuúpoval novy myslim.
Mastodont
Černá karta
Černá karta
Registrován: 04. bře 2008
Bydliště: Praha

Re: Zosilnenie WIFI signálu

Příspěvek od Mastodont »

Já mám repeater ze 741ND s DD-WRT a šlape to náramně.
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zosilnenie WIFI signálu

Příspěvek od LiveBomb »

lumr píše:Uvedomil som si, ze este mam kdesi router NETGEAR DG834GB, ak by som k tomu existujucemu, pripojil tento mohlo by to pomoct, ci je to jedno? Akoze by som nekuúpoval novy myslim.
Pokud to propojis kabelem, nastavis tomu stejne SSID, zabezpeceni a jen to bude na jinem kanalu, tak to urcite fungovat bude. Kabel nezapojuj do WAN portu, nebo vypni NAT, firewall atd...
Mastodont píše:Já mám repeater ze 741ND s DD-WRT a šlape to náramně.
Verim, ze pokud nejsi moc narocny tak to funguje. Jenze kazdy repeater ktery nema dve fyzicka rozhrani znamena -50% proustnosti site...
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
Mastodont
Černá karta
Černá karta
Registrován: 04. bře 2008
Bydliště: Praha

Re: Zosilnenie WIFI signálu

Příspěvek od Mastodont »

Jasné, mě stačí 75mbit na vše.
lumr
Nováček
Nováček
Registrován: 14. zář 2012

Re: Zosilnenie WIFI signálu

Příspěvek od lumr »

LiveBomb píše:Puvodni router prepes do rezimu bridge, svuj pripojis pres RJ45 a nastavis WAN podle toho, jak to ma byt nastavene pro tveho ISP.
Moje doporuceni - WNDR3700m 3800, 4000, 4500 etc... pripadne si procti soucasne vlakno ktere je tu na tohle tema (vyber) zalozene.
Nasiel som kde nastavim Bridge na povodnom routri, je potrebne zadat Mac adresy dalsich zariadeni, tym sa rozumie ten novy router, alebo aj PC.
PC a TV ostanu napojene kabelom z povodneho routra vsak?
[CZ]mike
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 18. zář 2005
Bydliště: Kopřivnice

Re: Zosilnenie WIFI signálu

Příspěvek od [CZ]mike »

přečti si: http://it.cestuji.info/slaby-wifi-signal.php#dvaap
doporučuji variantu 5
Odpovědět

Zpět na „Bezdrátové sítě“