Zesílení wifi přes D-Link DIR-600

Vše kolem bezdrátových sítí - WiFi, atd.

Moderátor: Don

Odpovědět
Wass
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2009
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Zesílení wifi přes D-Link DIR-600

Příspěvek od Wass »

Dobrý den,

mám pokoj v domě, kde je wifi od UPC, signál však dost kolísá, na http://www.dsl.cz jsem naměřil rychlost od 200 kbit/s do 8 mbit/s, pokaždé to je jinak. Stahuju rychlostí 200-700 kB/s. Síla signálu je většinou 3-4 čárky z pěti.

Zároveň potřebuju dostat net do stolního PC a tak nevím, jestli mám koupit do PC wifi anténu a jestli by dokázala pochytit signál lépe než notebook a nebo, jestli by můj router D-Link DIR-600 mohl fungovat jako přijímač a já bych pak poslal net do PC kabelem. Co jsem tak zkoumal, tak to asi bohužel můj router neumí, ale nevyznám se v tom a nejsem si jistý, proto píšu sem, jestli s tím má někdo zkušenost.

Případně jestli koupit nějaký router, který by uměl přijímat wifi odjinud a posílat ji kabelem do PC a jestli by byl odchyt signálu lepší, nebo by to bylo k ničemu.

Mockrát děkuju předem za rady.
Wass
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2009
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesílení wifi přes D-Link DIR-600

Příspěvek od Wass »

Tak můj router to v podstatě umí jen s neoficiálním fw, ale to bych musel mít přístup i k hlavnímu routeru. takže takhle možnost padá... teď teda jen jestli anténa v počítači pořeší špatný signál a bude lepší než anténa v notebooku nebo ne
Moje webovky > www.wass.ic.cz ;)
Odpovědět

Zpět na „Bezdrátové sítě“