Router za routerem

Vše kolem bezdrátových sítí - WiFi, atd.

Moderátor: Don

jaku7
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2010
Bydliště: Sever Moravy

Router za routerem

Příspěvek od jaku7 »

Dobrý den, řeším už asi dva týdny celkem záludný a stále se nedaří. Na střeše mám AP, ze kterého vede kabel přímo na wan routeru č.1 (TP-Link TL-WR842ND), který je na jednom konci domu (hodně starý dům, silné zdi). Na lan je napojen pc, přes wifi notebook. Další kabel z lan mi vede přes půdu (asi 30 metrů) na druhý konec domu, kde chci mít router č.2 (Zcomax WA-2204A). Bude na něj připojen přes wifi televize, notebook, telefon. Ale když připojím kabel na wan port, tak ip, maska a brána mají hodnotu 0.0.0.0 a píše, že čeká na ip z dhcp. Když ale na kabel napojím notebook, ihned vše dostane a jde všechno jak má. Předem děkuji za odpověď.
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Router za routerem

Příspěvek od Holda »

Fuj, takhle ne. Ten druhý router nech pracovat jen jako switch, ten kabel dej do LAN a routovani a DHCP nech jen na tom prvním.
.
jaku7
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2010
Bydliště: Sever Moravy

Re: Router za routerem

Příspěvek od jaku7 »

Takže by byl router č.2 bez wifi, jestli to chápu dobře?
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Router za routerem

Příspěvek od webwalker »

Ne, wifi tam zůstane jako AP, ale přidělovat IP klientům bude ten router č.1 :)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
jaku7
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2010
Bydliště: Sever Moravy

Re: Router za routerem

Příspěvek od jaku7 »

Takže jen na routeru č.2 zakážu DHCP?
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Router za routerem

Příspěvek od webwalker »

Přesně tak :)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
jaku7
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2010
Bydliště: Sever Moravy

Re: Router za routerem

Příspěvek od jaku7 »

Ať dělám, co dělám, stále je to omezeno... :(
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Router za routerem

Příspěvek od webwalker »

Máš ho připojený na LAN portu a ne WAN portu jak psal Holda?
Obdržel router č.2 IP adresu od č.1? Lépe je, když na routeru č.1 vyhradíš u DHCP IP adresu pro č.2 podle MAC.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Router za routerem

Příspěvek od Holda »

Dostanou ta zařízení na druhém routeru IP? Pokud ano, jaký rozsah? Stejný co dává ten první?
.
jaku7
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2010
Bydliště: Sever Moravy

Re: Router za routerem

Příspěvek od jaku7 »

Routec č.2 nedostane ip, i když na routeru č.1 ji přiřadím jako 192.168.0.200 a na routeru č.2 jí nastavím staticky u wan nastavení.
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Router za routerem

Příspěvek od Nagant »

A posunul jsi na routeru č.1 End IP Address v DHCP Setting, aby to zahrnovalo tuto adresu?

Ovšem, teď v tom sám poněkud tápu :? , má vůbec druhý router získávat nějakou adresu, pokud se mu připojí kabel z 1. routeru do LAN portu?
Naposledy upravil(a) Nagant dne úte 3. zář 2013, 18:41, celkem upraveno 1 x.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Router za routerem

Příspěvek od Holda »

Ty to pořád dáváš do WAN?
.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Router za routerem

Příspěvek od webwalker »

@Nagant: Ano, jako každý aktivní prvek v síti. Ono by jinak ani nebylo možné druhý router (provozovaný jako switch s wifi) adresovat a konfigurovat třeba právě to wifi.
Jinak mi to také připadá, že to chybně strká spíše do WAN, než do LAN portu toho routeru č.2.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
jaku7
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2010
Bydliště: Sever Moravy

Re: Router za routerem

Příspěvek od jaku7 »

Nene, kabel v routeru č.2 mám připojen na lan port 1
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Router za routerem

Příspěvek od webwalker »

To ale nějak nekoresponduje s tím, co jsi dřív napsal:
jaku7 píše:Routec č.2 nedostane ip, i když na routeru č.1 ji přiřadím jako 192.168.0.200 a na routeru č.2 jí nastavím staticky u wan nastavení.
U routeru č.2 žádnou statickou IP adresu na WAN nenastavuj. WAN užíván vůbec nebude. Nech být na dynamickém přidělování. Stejně tak na tomto routeru nebude používán DHCP server, proto musí být vypnutý (DHCP běží a přiděluje IP pro celou síť v routeru č.1).
Zapoj router č,2 a kabel z routeru č.1 zastrč do jednoho z LAN portů routeru č.2 (zapojení jako switch).
V tomto okamžiku by měl DHCP server v routeru č.1 přiřadit IP adresu routeru č.2 (na LAN nikoliv WAN) a vše by mělo být funkční.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
jaku7
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2010
Bydliště: Sever Moravy

Re: Router za routerem

Příspěvek od jaku7 »

Problém vyřešen výměnou kabelu. Ale nastal druhý problém. Oba routery jsou v defaultním nastavení, jen se nastavilo ssid a heslo. Ale na routeru č.1 je rychlost jen 0,89Mb/s, když pc napojím na hlavní kabel, tak mám 12,8Mb/s. Upload rychlost je v obou případech stejná.
jaku7
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2010
Bydliště: Sever Moravy

Re: Router za routerem

Příspěvek od jaku7 »

up :roll:
jaku7
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2010
Bydliště: Sever Moravy

Re: Router za routerem

Příspěvek od jaku7 »

up :roll:
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Router za routerem

Příspěvek od webwalker »

Hm, to se celkem dost blbě řeší, když člověk nezná ten router a jeho nastavení :sad:
Možná QoS nastavení LAN /WAN?
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
dech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2005
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Router za routerem

Příspěvek od dech »

Ahojte řeším podobný problém:

na routerč.1(R1) je napojeno: 2PC a routerč.2(R2) s wifi (TP-LINK TL-WR841ND)
na R2 je napojeno - 2PC

z R2 jsem udělal switch - abych měl všechny počítače na jedné síti (aby nebyla podsít vytvořená tím routerem č2) . to jsem udělal tak že jsem na R2 dal "přívodní kabel" z WAN portu do LAN portu a v nastavení jsem vypnul DHCP.

JENŽE jak to tak u mnohých switchů bývá - v sítí se nikde "neobjeví" (ztratí se jim IP adresa) - tak se to stalo i u R2 a PROBLÉM je ten že se nemůžu dostat do nastavení R2 (abych třeba změnil heslo wifi), jelikož vlastně jako switch nemá IP adresu. Jedině zase dát kabel zpět do WAN a tak to jde logicky že.
Jenže já nejsem u toho routeru často a chtěl bych ho spravovat na dálku -což šlo do té doby když byl R2 jako router(z internetu jsem si zadal veřejnou IP R1, na R1 jsem měl nastavený port forwarding a tak jsem se dostal do nastavení R2).


tak mě třeba napadá - šloby aby R2 fungoval jako switch ,přestože by byl kabel z R1 do R2 zapojen do WANu R2 ?

dik za tipy.
CPU: AMD Athlon 64 X2 4000+ (65nm), MB: Biostar TA690G, GK: GAINWARD BLISS HD4850 Goes Like Hell, 512MB DDR5, RAM: 2GB DDR2 (800Mhz), HDD:160GB WD, DVD:LG DVD RW 4082B, cpu chladič: Arctic Cooling Alpine 64, Case: CoolerMaster Elite 331 Zdroj: Fortron ATX-400PNF 400W, LCD: Samsung SyncMaster 205BW
Odpovědět

Zpět na „Bezdrátové sítě“