Wifi Bridge

Vše kolem bezdrátových sítí - WiFi, atd.

Moderátor: Don

Odpovědět
Sparhawk
Nováček
Nováček
Registrován: 27. črc 2010

Wifi Bridge

Příspěvek od Sparhawk »

Zdravim..

mam problem s wifi v dome.

Jako hlavni router pouzivam TPLINK 1043ND, ale bohuzel mi nepokryje cely dum.. nebo spise pokryje, ale rychlosti jsou hrozne. Proto me napadlo, pouzit stary DIR-600 a vytvorit wifi bridge.

Na obou zarizeni jsem nahral Openwrt abych mohl pouzit WDS.

Z TPLINKu jsem udelal Master a DIR-600 jsem nastavil jako slave.
Problem je v tom, ze ikdyz jsem dal od TPlinku, tak sila signalu je stale dobra a zarizeni se proste neprepne na ten DIR-600, ikdyz jsem tesne u nej.

Jde nejak donutit, aby si zarizeni vybiralo napr v mistnosti dole jen DIR-600 a v mistnosti nahore jen TPLink?

Predem diky za rady.
Kalba222
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 12. pro 2008

Re: Wifi Bridge

Příspěvek od Kalba222 »

Takže vlastně jde o to,jakým způsobem nakonfigurovat tyto 2 zařízení aby se klient mohl bez přerušení práce se sítí pohybovat. Např. Jsem ve sklepě. router ve sklepě mi přidělil IP 192.168.1.106 jdu na půdu, kde je druhé zařízení a mělo by si mě přebrat s tím, že já jako uživatel nepocítím žádný výpadek internetového připojení a moje IP bude stále 192.168.1.106, akorát už nebudu připojenej na wifi ve sklepě ale budu připojenej na wifi na půdě.

Sám tento problém teď řeším akorát ve větších prostorách.
SpeedyGT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Wifi Bridge

Příspěvek od SpeedyGT »

Zkus změnit šifrování na WEP, já se s tím před časem mordoval taky a s WPA/WPA2 se mi to nepodařilo rozjet, s WEP to šlo hned.
AMD Ryzen R7 7700X + AiO Fractal Lumen S36 V2 / ASUS TUF Gaming B650-PLUS / Kingston FURY 2x32GB 5200MHz / Gigabyte RX 7900GRE OC / WD Black SN770 NVMe 1TB / Enermax Modu82 625W / Fractal Meshify / 3x Dell P2720D 2560x1440
Odpovědět

Zpět na „Bezdrátové sítě“