Jak nastavit 2x WiFi

Vše kolem bezdrátových sítí - WiFi, atd.

Moderátor: Don

Odpovědět
jxr
Nováček
Nováček
Registrován: 02. zář 2008

Jak nastavit 2x WiFi

Příspěvek od jxr »

Dobrý den, rád bych si rozšířil WiFi síť. Momentálně mám venkovní anténu od providera a za ní TP Link WR741N, který je propojen s anténou přes modrý WAN konektor. Z dalšího konektrou je připojen PC kabelem a TP link slouží jako WiFi AP pro mobily a notebooky. WiFi mi ale dosáhne jen po bytě. Chtěl bych WiFi i na zahradu. Nejlépe stejnou síť, jen na jiném kanálu. Od našich jsem si přinesl nepoužívaný HUAWEI EchoLife HG520i. Rád bych za anténou nechal TP Link pro WiFi na zahradu (má silnější anténu). Na něj by měl být kabelem připojen HUAWEI, ke kterému bych chtěl připojit kabelem PC a zároveň by měl být jako AP WiFi doma. Provider mi říkal, že zapojení musí být přes modrý konektor v TP Linku (aby se to tvářilo jako jednou zařízení?) Poraďte prosím jak na to. Pokud možno co nejpodrobněji. Přeci jen jsem pouhý uživatel. Za každou radu předem moc děkuji!
E8400@3.00GHz, P5Q DELUXE, 2 GB Corsair PC2-6400, SAMSUNG HD103UJ, ST3320620NS, Radeon HD 4890 1GB
Omal
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2013

Re: Jak nastavit 2x WiFi

Příspěvek od Omal »

To je pravda, ten Huawei má až nechutně silný signál. :) Bohužel Vás zklamu, tak jak jste si to namyslel, to nepůjde. Váš Huawei je totiž ADSL modem. WAN port (směrovaný port) tam není (respektive není vyvedený ven). Je tam pouze konektor na připojení telefonní linky.

Buď kupte nové AP a nebo použijte na zahradu Huawei. S TP-Linkem ho propojíte přes LAN porty, takže budou v jedné síti.
Eventuelně se zkuste domluvit s providerem, třeba třeba půjde přepnout anténa z režimu bridge na režim směrování. Pak byste mohl kabel z antény zapojit rovnou do přepínaného portu.
jxr
Nováček
Nováček
Registrován: 02. zář 2008

Re: Jak nastavit 2x WiFi

Příspěvek od jxr »

Asi zklamu já vás, neb se mi to podařilo. Dokonce bez návodu. Za anténou TP Link pro zahradu a doma Huawei.
E8400@3.00GHz, P5Q DELUXE, 2 GB Corsair PC2-6400, SAMSUNG HD103UJ, ST3320620NS, Radeon HD 4890 1GB
Omal
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2013

Re: Jak nastavit 2x WiFi

Příspěvek od Omal »

Nezklamal jste, právě naopak.

Udělal jste to, jak jsem říkal. Huawei byste na anténu nemohl mít připojený, jak jste původně chtěl, jelikož nemá WAN port.
To by vám muselo běžet routování už na anténě.

Z hlediska topologie jste udělal přesně to, co jsem radil. Děkovat nemusíte, ale tu jízlivost si nechte.
jxr
Nováček
Nováček
Registrován: 02. zář 2008

Re: Jak nastavit 2x WiFi

Příspěvek od jxr »

Přečtěte si ještě jednou můj první příspěvek. Psal jsem jasně: anténa=>TP link (WiFi zahrada)=>Huawei WiFi doma)=>PC. Kdybych chtěl být jízlivý, tak napíšu, ať se naučíte číst :-)
E8400@3.00GHz, P5Q DELUXE, 2 GB Corsair PC2-6400, SAMSUNG HD103UJ, ST3320620NS, Radeon HD 4890 1GB
3free
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. úno 2014

Re: Jak nastavit 2x WiFi

Příspěvek od 3free »

ADSL router jde použít v režimu bridge tzn> internet dáte do lan1 = jak jste asi udělal takže vše vpořádku :)
i7-4770K | Gigabyte Z87 HD3 | Crucial 16GB KIT DDR3 1600MHz CL9 | 2TB HDD seagate | MSI GTX 770 TF/OC
Odpovědět

Zpět na „Bezdrátové sítě“