Testování WIFI - průnik

Vše kolem bezdrátových sítí - WiFi, atd.

Moderátor: Don

Odpovědět
tulpas414
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2014

Testování WIFI - průnik

Příspěvek od tulpas414 »

Ahoj, mám dotaz ohledně testování WIFI. Vlastním macbook air 11'' 2012 a chtěl bych pro testovací účely zkoušet prolamovat svojí wifi síť jak se zabezpečením WEP tak i s WPA/WPA2. Měl bych dotaz ohledně externí wifiny. Mohli byste mi doporučit nějakou USB wifinu, s packet injection, která by byla pro mě ideální? Wifina na macu nepodporuje packet injection a to je celkem problém :-). Potřebuji ale, aby byla bezproblému k sehnání v ČR, ideálně v nějakém kameném obchodu po Praze. Zkoušet budu asi nejvíc v programu KisMac. Případně někdo zkušenejší kdyby poradil třeba i jiný soft, nebo cokoli, děkuji moc. PS: Jedná se doopravdy čistě pro mojí zkušenost, chci vědět, jakým způsobem se prostě tyto věcí provádí. Díky.

PS: O hardware listu vím na stránce KisMacu, ale jde o to, že spousta těch wifin už se nedá normálně u nás sehnat, nebo ne s tímto čipem, nebo s touto verzí...
Omal
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2013

Re: Testování WIFI - průnik

Příspěvek od Omal »

Myslím si, že je crackování WiFi nad tvoje síly. Takže ti radím, abys to vzdal.

WEP prolomit jde, ale WPA/WPA2 je zatím neprolomitelné. Můžeš maximálně tak hádat heslo a nebo zkoušet hrubou sílu.


//edit Wilik - upraveno
tulpas414
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2014

Re: Testování WIFI - průnik

Příspěvek od tulpas414 »

No, to jestli mi věříš/nevěříš je tvoje věc a zjišťovat si informace na netu, či diskutovat na toto téma není nelegální, nelegální je pouze jak sám říkáš nabourávat se do cizích WIFI, tudíž tvoje poznámka o tom či mi věříš je irelevantní a já nemusím nikomu nic dokazovat.

Na googlu jsem hledal, ale nenašel jsem kompatabilní wifi pro KisMac z řad co nabízí prodejny. Nabízí třeba tu wifinu, která je na KisMac HW support listu, ale má už novější chip, nebo jiný firmware, který už není kompatibilní.

Potřebuji prostě vědet aktuálně prodávanou WIFInu kompatibilní s macem, kismacem a s injection packetama.

Mám zkušenosti s linuxem, na ubuntu přes klasiku -aircrack a wifinu Alfa AWUS036H, která, ale není kompatibilní s KisMacem (mac), ale na linuxu funguje v pohodě.

To, že WPA je neprolomitelné je dobrý vtip, na linuxu, přes ALFU s injection packetema je to relativně rychlé a efektivní, stačí mít jen dost komunikačních paketů, které si jednoduše s touto wifinkou zajistím. Otázka je, kterou wifinu na MAC, s tím mám problém a to je oč tu běží, tam mám 0 zkušeností.

Myslíš si, že lidi, které zajímá tato problematika, chtějí se nabourávat do WIFI sítí ve škole/ práci? Mě baví zkoušet takovéhle věci, baví mě zkoušet takovéhle blbosti, například jsem se zkoušel dostat do svého NASU a jen proto, abych si vyzkoušel jestli to jde. Nikomu jsem nic neprovedl ani nehodlám provést, jen mě baví takovéhle věci a tobě to může být jedno, dokud neprovádím nelegální činnost.
Brázda.l
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2005
Bydliště: Vysočina

Re: Testování WIFI - průnik

Příspěvek od Brázda.l »

WPA jde pořád jen hrubou silou slovníkem ne?

Když tam tedy nemáš otevřený vrata v podobě WPS :-D
PC: Asus P8P67 Pro | Intel Core i5-2500K + Cooler Master Hyper 212+ | Gigabyte GTX560 Ti OC | Kingston 12GB DDR III 1333Mhz | Seagate 500GB | Asus DRW-2014L1T | Enermax 600W NAXN 80+ | HP LP2275w

Notebook: Lenovo Thinkpad X200 7459-1P0
Omal
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2013

Re: Testování WIFI - průnik

Příspěvek od Omal »

Není WPA jako WPA. Prolomitelné pouze WPA TKIP a to už asi 5 let. WPA AES (nebo přesněji WPA CCMP) je stále neprolomitelné, jenom méně bezpečné.
Psal jsi i o hackování WPA2 a to je v současnosti pouze z říše snů.


//edit Wilik - upraveno
tulpas414
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2014

Re: Testování WIFI - průnik

Příspěvek od tulpas414 »

Ja chci jenom vedet wifinu, ktera se da sehnat v CR v kamenem obchodu, kterou podporuje kismac, nic vic nechci :D co je na tom nelegalniho ? :D Mi rekni :D na wifinu nedavaji zbrojni prukaz pokud vim.

Ja si ani nehraju na zadneho hackera :D, nevim kde to beres, asi tvoje domyslivost, ja pouze zkousim veci, ktere me zajimaji a vubec netvrdim, ze to umim. Ale dokazu se spolehlive dostat do WEP, WPA2 wifiny z linuxu, z ubuntu nebo z backtracku pres aircrack, nic vic, neni na tom nic tezkeho. WPA2 mi trva na ALFE se zhruba 130k vymen kolem 4-12hodin, podle komplexity hesla. A pokud si myslis, ze AES je nehacknutelny tak se koukni treba sem, staci pouzivat google jak sam rikas https://answers.yahoo.com/question/inde ... 502AAaK3zl. Zkousel jsem se dostat do sveho NASU synology ds213j a dostal jsem se uspesne, sice po tydnu ale dostal :D pres podvrhnuty handshake, ale vubec bych si nedovolil tvrdit, ze se v hackovani vyznam, to jen ty si tady hrajes na strasnyho odbornika a domyslis si co si o sobe lidi mysli a sam vis hovno :D. Takze bud se vyjadruj k tematu a pokud nemas co rict tak tahni do prdele.

Prestan si tady hrat na strasnyho odbornika a na to, ze kdyz mi nekdo tady rekne wifinu kompatibilni s novym kismacem, prodejnou v CR tak, ze je to nelegalni. Jestli sis nevsim, nestojim o zadny navod a i kdyby na netu je spousta diskusnich for v zahranici, ktere se timto zabyvaji a neni na tom nic nelegalniho a to se tam resi i dost jine veci... Bohuzel kazdy tam nakupuje tyto wifinky pres amazon nebo ebay, ale kazda jedna co tam je tak nezasila do CR a PO box a externi sluzby platit nehodlam.

Jo a stim dokazovanim si bez taky vytrit prdel, na to neni nikdo zvedavej, a ne opravdu ti nic dokazovat nebudu. Pac a pusu.

PS: Pokud si myslis, ze mi zabranis v tom, abych se snazil o takovehle veci na svem zarizeni tak se zamysli, jak myslis, ze se asi uci lidi, kteri se zabyvaji bezpecnosti? Nejdriv musis se naucit zjistit slabiny, pak muzes opravovat problem. Takze se zamysli, dej si facku a bez spat.
tulpas414
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2014

Re: Testování WIFI - průnik

Příspěvek od tulpas414 »

Tak jsem nasel na ebayi konecne prodejce, ktery zasila do CR tudle nadheru za slusny penize a s dobrou reputaci, takze mam uz objednano :) perfektni chip a starsi alfičku mam a nedam na ni dopustit takze vyhra :D, diky za 0 pomoc :D blbečku. Muzete tudle saskarnu zavrit.

http://www.ebay.com/itm/ALFA-NETWORK-AW ... 5d464fcf7d
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Testování WIFI - průnik

Příspěvek od CageJ »

Brázda.l píše:WPA jde pořád jen hrubou silou slovníkem ne?

Když tam tedy nemáš otevřený vrata v podobě WPS :-D

ne, myslim, ze pre WPA/2 uz unikol kluc..
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Odpovědět

Zpět na „Bezdrátové sítě“