Výpadky WIFI

Vše kolem bezdrátových sítí - WiFi, atd.

Moderátor: Don

Odpovědět
Quita
Nováček
Nováček
Registrován: 20. srp 2014

Výpadky WIFI

Příspěvek od Quita »

Mám menší problém. Několikrát za den mně na ntb vypadne WIFI, a potom nejde najít ani ve Správci síťových připojení. Klasická oprava sítě u win7 nic nenajde, ale po restartu vše funguje zase nějakou dobu bez problémů. Na jiných zařízeních (PC, ntb, mobil), ať už přes LAN nebo WIFI, žádný problém není.

Netbook ASUS EEE PC 1011cx
OS - Windows 7 Starter
Router - TP-LINK TL-WR841N


Díky za odpoveď :)
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Výpadky WIFI

Příspěvek od kotas »

Asi vadná wifi v NB :idea:
Zkzus si koupit/půjčit ext.wifi do USB, stačí nějakej nejlevnější tp-link 150mb N..s tím jsem se už setkal, že je v NB vadná wifi a pomohl ten adaptér do USB (a tu původní v NB jsem zakázal).

Třeba tohle: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
Malinkej a nepřekáží, existuje ještě v černé barvě (oba mají stejný čip)

/edit: ještě můžeš tu wifi kartu v NB ve správci zařízení odebrat úplně a nahodit ji po restartu znovu a nejlépe kdyby jsi měl poslední ovladače (přeinstalovat drivery)
Quita
Nováček
Nováček
Registrován: 20. srp 2014

Re: Výpadky WIFI

Příspěvek od Quita »

Ok vyzkouším :)

Ovladače jsem nejdřív zkoušel aktualizovat a potom i odinstalovat a znovu nainstalovat, všechno beze změny.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Výpadky WIFI

Příspěvek od kotas »

Takže pravděpodobně vadná wifi karta :|
paiadin
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 31. črc 2014
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadky WIFI

Příspěvek od paiadin »

zkoušel jsi v okamžiku, kdy ti to nefunguje, restartovat jen ten router a lokálně pak udělat:

ipconfig /release
ipconfig /renew

s tp-link routery jsou občas problémky, taky mám jeden doma a čas od času prostě chcípne veškerá konektivita, přitom jsem k němu připojenej svým počítačem kabelem a stejně nic, po opětovném zapnutí vše funguje ok.
MSI H87I AC, Intel Core i7-4770, Kingston 16GB HyperX Anniversary Series 1600MHz DDR3 CL9 XMP, MSI GeForce GTX760 2GB/OC, SSD Crucial M500 240GB, Zalman CNPS20LQ, Be quiet! Straight Power E9-600W, Bitfenix Prodigy, Dell UltraSharp U2412M, Logitech Wireless K270, Logitech Marathon Mouse M705, Plantronics Gamecom 307
Gejmr
Nováček
Nováček
Registrován: 07. srp 2014

Re: Výpadky WIFI

Příspěvek od Gejmr »

Ahoj. Měl jsem podobný problém. Nadával jsem, že jsem koupil šunt od asusu. S tím jsem se nestotožnil. Měl jsem špatně nastaveny router. Myslím že to bylo typem zabezpečení klíče. Po změně mi to už nevypadlo 3/4 roku. Před tím to padalo tak 3x za den. Třeba ti to pomůže ;-)
paiadin
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 31. črc 2014
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadky WIFI

Příspěvek od paiadin »

Gejmr píše:Ahoj. Měl jsem podobný problém. Nadával jsem, že jsem koupil šunt od asusu. S tím jsem se nestotožnil. Měl jsem špatně nastaveny router. Myslím že to bylo typem zabezpečení klíče. Po změně mi to už nevypadlo 3/4 roku. Před tím to padalo tak 3x za den. Třeba ti to pomůže ;-)
jako že jsi přešel z WPA2 PSK na WPA? :(
MSI H87I AC, Intel Core i7-4770, Kingston 16GB HyperX Anniversary Series 1600MHz DDR3 CL9 XMP, MSI GeForce GTX760 2GB/OC, SSD Crucial M500 240GB, Zalman CNPS20LQ, Be quiet! Straight Power E9-600W, Bitfenix Prodigy, Dell UltraSharp U2412M, Logitech Wireless K270, Logitech Marathon Mouse M705, Plantronics Gamecom 307
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Výpadky WIFI

Příspěvek od Jey »

1. věc co bych udělal, je ověřit verzi firmware
2. pokud není aktuální firmware zařízení, aktualizovat !!!
Gejmr
Nováček
Nováček
Registrován: 07. srp 2014

Re: Výpadky WIFI

Příspěvek od Gejmr »

paiadin píše:
Gejmr píše:Ahoj. Měl jsem podobný problém. Nadával jsem, že jsem koupil šunt od asusu. S tím jsem se nestotožnil. Měl jsem špatně nastaveny router. Myslím že to bylo typem zabezpečení klíče. Po změně mi to už nevypadlo 3/4 roku. Před tím to padalo tak 3x za den. Třeba ti to pomůže ;-)
jako že jsi přešel z WPA2 PSK na WPA? :(
Presne tak. Zkus to a uvidis me tohle pomohla procital jsem fora atd a stejne valna vetsina psala wpa
paiadin
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 31. črc 2014
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadky WIFI

Příspěvek od paiadin »

díky, ale radši budu 1x týdně resetovat router, než mít děravou síť.
MSI H87I AC, Intel Core i7-4770, Kingston 16GB HyperX Anniversary Series 1600MHz DDR3 CL9 XMP, MSI GeForce GTX760 2GB/OC, SSD Crucial M500 240GB, Zalman CNPS20LQ, Be quiet! Straight Power E9-600W, Bitfenix Prodigy, Dell UltraSharp U2412M, Logitech Wireless K270, Logitech Marathon Mouse M705, Plantronics Gamecom 307
Gejmr
Nováček
Nováček
Registrován: 07. srp 2014

Re: Výpadky WIFI

Příspěvek od Gejmr »

... zapni MAC filtrovani
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Výpadky WIFI

Příspěvek od kotas »

nemusite pouzivat zadne wpa apod., staci filtrovani MAC adres - taky moznost
To jako vazne nekdo resetuje router jednou tydne :mrgreen: nejaka uchylka ne

to Quita: TAK JAK JSI TO VYŘEŠIL??
paiadin
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 31. črc 2014
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadky WIFI

Příspěvek od paiadin »

Gejmr píše:... zapni MAC filtrovani
to by samozřejmě šlo, pokud by se mi tu nestřídaly zařízení a pokud by nebylo až příliš jednoduché MAC adresu zfalšovat. to je snad ten nejjednodušší útok, co existuje.
MSI H87I AC, Intel Core i7-4770, Kingston 16GB HyperX Anniversary Series 1600MHz DDR3 CL9 XMP, MSI GeForce GTX760 2GB/OC, SSD Crucial M500 240GB, Zalman CNPS20LQ, Be quiet! Straight Power E9-600W, Bitfenix Prodigy, Dell UltraSharp U2412M, Logitech Wireless K270, Logitech Marathon Mouse M705, Plantronics Gamecom 307
paiadin
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 31. črc 2014
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadky WIFI

Příspěvek od paiadin »

kotas píše:nemusite pouzivat zadne wpa apod., staci filtrovani MAC adres - taky moznost
To jako vazne nekdo resetuje router jednou tydne :mrgreen: nejaka uchylka ne
[/b]
router resetuju v okamžiku, kdy přestane reagovat. někdy je to jednou za týden, jindy jednou za měsíc, žádnou pravidelnost jsem v tom nevysledoval. dělal mi to i předchozí router od stejného výrobce (TP-Link). už jsem si na to tak nějak zvykl, spíš jsem si říkal, jestli by nešel nějak zautomatizovat restart toho zařízení, že bych ho dejme tomu 2x týdně v noci restartoval. ;-)
MSI H87I AC, Intel Core i7-4770, Kingston 16GB HyperX Anniversary Series 1600MHz DDR3 CL9 XMP, MSI GeForce GTX760 2GB/OC, SSD Crucial M500 240GB, Zalman CNPS20LQ, Be quiet! Straight Power E9-600W, Bitfenix Prodigy, Dell UltraSharp U2412M, Logitech Wireless K270, Logitech Marathon Mouse M705, Plantronics Gamecom 307
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Výpadky WIFI

Příspěvek od kotas »

A nemáš problém spíše někde u poskytovatele, nebo třeba bordel v kabelech? Mě se to nikdy nestalo a to jsem se před rokem stěhoval a mám nový net včetně routeru..
Jinak TP-LINK jsou děs běs a po cca dvou-tří letech používání jim jako první odchází nap. adaptéry, z mých zkušeností a jejich "vyzařování" prej taky není nejzdravější :mrgreen:
paiadin
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 31. črc 2014
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadky WIFI

Příspěvek od paiadin »

poskytovatel je v pohodě, co se týče kabeláže, tak tam bych problém taky neviděl, provozoval jsem to i čistě jako wifi a výpadek byl taky. vyměnil bych ho (router), ale mám několik podmínek, které někteří ze žhavých kandidátů nesplňují... polovina z nich nemá možnost zavěšení na zeď, pak potřebuju kompatibilní extender (aktuálně TP-Link TL-WA850RE) se síťovým výstupem (cihlové zdi s vysokým útlumem signálu), gigabit, dvoupásmo, alternativně AC, no a v neposlední řadě je tu samozřejmě cena. 8-)

PS: abych byl konkrétní, aktuálně používám TP-Link TL-WR1043ND
MSI H87I AC, Intel Core i7-4770, Kingston 16GB HyperX Anniversary Series 1600MHz DDR3 CL9 XMP, MSI GeForce GTX760 2GB/OC, SSD Crucial M500 240GB, Zalman CNPS20LQ, Be quiet! Straight Power E9-600W, Bitfenix Prodigy, Dell UltraSharp U2412M, Logitech Wireless K270, Logitech Marathon Mouse M705, Plantronics Gamecom 307
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Výpadky WIFI

Příspěvek od kotas »

možnost zavěšení na zeď
- tak to bych neřešil, si vymyslíš sám ne, jinak ten router co jsi zmínil je od TP-LINK v pohodě
Odpovědět

Zpět na „Bezdrátové sítě“