pomalý internet

Vše kolem bezdrátových sítí - WiFi, atd.

Moderátor: Don

Odpovědět
dikusek1
Nováček
Nováček
Registrován: 16. pro 2013

pomalý internet

Příspěvek od dikusek1 »

Zdravím,
krátkou dobu už mě trápí pomalý internet resp. vysoký ping ve hře (League of Legends)
kdysi jsem normálně hrál bez jakýkoliv lagů , měl jsem stálý ping kolem 39
a teď už je to v podstatě nehratelné mám vetšinou 1000-5000 ping, někdy to je zase normální ale ne na dlouho. Někdy se mi i načítá dlouho video na youtube.

Chtěl bych se zeptat jestli si dát jiného providera (máme teď UPC 60Mb/s) uvažujem si dát internet od Pody http://www.poda.cz/ nebo je chyba v routeru ? : máme tenhle GetNet GR-124W http://access-pointy.heureka.cz/getnet- ... e/#section jeho rychlost je 54Mb/s
a nebo je chyba v mojí Wi-fi flashce ? tp-link wn721n 150Mbps , je trochu ohlá u USB ale internet mi jede. Internet s touto Wi-fi flashkou mám asi od roku 2008
Doma máme 2 PC a jeden NTB, 1PC je hlavní zdroj (vede kabel přímo z modemu) a druhý PC (s Wifi-flashkou) a NTB jsou na Wi-fi

Děkuji všem kteří mi poradí a předem děkuji za každou odpoveď
Spring
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2013
Bydliště: Praha - Klánovice
Kontaktovat uživatele:

Re: pomalý internet

Příspěvek od Spring »

To zalezi na mnoha faktorech a bez monitoringu site ve spolupraci s ISP nelze identifikovat pricinu a to muze byt prakticky cokoliv.
Ty muzes ovlivnit jen to, co tece od routeru ISP k tobe a jestli odchazi (cachuje) NIC, pocet paketu a vytizeni linky, nebo je problem v DNS, Antivir + firewall baliku a na dalku nikdo nerekne, kde to je. Muzes zkusit monitoring z routeru (ping a traceroute ma snad kazdy), z pocitace a take se podivat (napr.: Wireshark), co vsechno tam lita a lossi, protoze prave to byva nejcastejsi pricinou. Reset routeru a firmware muzes zkusit, ale jestli to jde na strane ISP, tak to stejne nevyresis bez ISP. Zakladem je to vsechno dat na kabel, protoze wifi sama o sobe neni a nebude nikdy spolehliva nebo vhodna na hrani her (obzvlaste ve mestech a sidlistich je wifi katastrofa).Kvalita HW i SW tech zarizeni svuj podil mit jiste bude. I kdyz dnes se vsichni snazi protlacit wireless, tak kabel nicim nenahradis.

ping IP-Adresa-Serveru-LOL -t > ping-LOL.txt
tracert IP-Adresa-Serveru-LOL > hopy-LOL.txt

ping nic.cz -t > ping-nic.txt
tracert nic.cz > tracert-nic.txt
"If it moves, compile it. If it moves too quickly, don't mark it stable. If it stops moving, drop it. It's not like your processor has anything better +to do" ... Gentoo
Vokys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. črc 2008
Bydliště: Podebrady

Re: pomalý internet

Příspěvek od Vokys »

Problem bude ze zrejme je zarusena domaci/lokalni wifi. zkusil bych porovnat kabel vs wifi a uvidis kde bude problem
i5 2500K @ 4ghz 1,18V ,GELID Solution Tranquillo,ASUS P8P67-M-PRO,Kingston HyperX Blu 8GB (2x4GB) DDR3 1600 XMP,GIGABYTE GTX 560 Ultra Durable OC 1GB
Odpovědět

Zpět na „Bezdrátové sítě“