Rychlost připojení - Wi-Fi

Vše kolem bezdrátových sítí - WiFi, atd.

Moderátor: Don

Odpovědět
Fajfka123
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. bře 2013

Rychlost připojení - Wi-Fi

Příspěvek od Fajfka123 »

Zdravím,

Příští měsíc budu mít rychlejší internet, konkrétně 500/250 Mbps. Co se týče routeru, tak ten mám tento: https://gearvita.com/xiaomi-router-4a-g ... ition.html

Rád bych se však zeptal konkrétně na rychlost Wi-Fi. Momentálně mám 100/100 Mbps a konkrétně na mobilu mám max speed 72 Mbps. Router mám nastavený na dual-band. Telefon by měl tedy chytat 5Ghz, takže i větší rychlost. Setkal se s tím někdo ? Nebo má telefon omezenou rychlost na Wi-Fi ? Telefon mám Xiaomi Mi Mix 2.
MB: Asus Z370 Prime-A, CPU: Intel i5-8600K, HDD: Seagate 3TB SSD: Kingston SSD A2000 250GB GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING Z TRIO RAM: Crucial 8GB/Kingston 16GB Zdroj: Corsair RM650x Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl + window
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: Rychlost připojení - Wi-Fi

Příspěvek od Vesel »

wifi ti nikdy nepojede takovou rychlosti jako mas pripojeni musel bys byt na mesici aby tomu tak bylo vsude mas zaruseni a nebo bydlet v lese ale tam zas neni internet :D

mmj na co potrebujes mit na telefonu takovou wifi? :-) honeni trika nebo to ma nejaky ucel
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Rychlost připojení - Wi-Fi

Příspěvek od Weslo »

Všichni mají pomalou wifi. To je vlastnost, ne chyba.
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Fajfka123
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. bře 2013

Re: Rychlost připojení - Wi-Fi

Příspěvek od Fajfka123 »

Je mi jasné, že maximální teoretická rychlost přes wifi (1167Mbps) je prostě utopie. Pouze nechápu, proč na telefonu mám max speed 72 Mbps a více se nedostanu. Nemůže to být tím, že by se telefon připojoval pouze na 2.4Ghz pásmo ? A ne, nepotřebuji na telefonu větší rychlost, jen mě zarazilo, že max rychlost je tam pevně daná a nevím proč.
MB: Asus Z370 Prime-A, CPU: Intel i5-8600K, HDD: Seagate 3TB SSD: Kingston SSD A2000 250GB GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING Z TRIO RAM: Crucial 8GB/Kingston 16GB Zdroj: Corsair RM650x Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl + window
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Rychlost připojení - Wi-Fi

Příspěvek od killerek »

První promena je AP, ktera ještě nedavno zvladali maximalne stovky megabitu přes sebe protlacit. Druha věc je na jake norme se ti syncne. Treti je mistni zaruseni.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Rychlost připojení - Wi-Fi

Příspěvek od Atapi »

Fajfka123 píše:Je mi jasné, že maximální teoretická rychlost přes wifi (1167Mbps) je prostě utopie. Pouze nechápu, proč na telefonu mám max speed 72 Mbps a více se nedostanu. Nemůže to být tím, že by se telefon připojoval pouze na 2.4Ghz pásmo ? A ne, nepotřebuji na telefonu větší rychlost, jen mě zarazilo, že max rychlost je tam pevně daná a nevím proč.
Může samozřejmě, jestli to řeší nějak router "inteligentně", já mám pojmenovaný 2,4 GHz a 5 GHz wifi různě, takže se tel. připojuje vždy jen na 5, stejně je 5 GHz rychlejší i přes dvě zdi... Jinak se mi to chová podobně, internet mám pomalejší, ale když kopíruju mezi telefonem a PC skrz wifi, tak se dostanu maximálně na hodnoty okolo 10 MB/s. Řekl bych že to je šunťáckým HW telefonu (ať už wifi nebo úložiště, mám Nokia 3), mezi nb a PC to totiž reálně zvládá 60 (tzn. cca 500 Mbps)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Bezdrátové sítě“