Vyber 10" tabletu

Sekce věnovaná tabletům.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od CageJ »

mam starsiu verziu a som spokojny... len s 1GB RAM.. ta uz sice pokulhuje, ale pri 2GB nebude problem..
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
smile4me
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. říj 2003
Bydliště: Orlová (Ostrava)

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od smile4me »

Díky, asi ho nakonec koupíme. :)
Case:Nanoxia Deep Silence 4, Zdroj:Seasonic S12II-620, MB:Asus Z97M - Plus, CPU:Intel Core i5-4690K, Paměti:Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport , VGA:MSI R9 390 GAMING 8G, HDD:SSD Crucial M500 120GB, Toshiba P300 1TB, Mechanika:ASUS DRW-24F1ST, Monitor:Philips 246E7QDSW, Repro:Bose Companion 2 Series II
bibtnjj
Nováček
Nováček
Registrován: 27. črc 2015

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od bibtnjj »

Ahoj,

sháním tablet do domácnosti, hlavní použití internet, youtube, maily a to je vše.

Cenovka do 8000 Kč, velikost okolo 10", modem na SIM výhodou(není podmínkou).

Můžete něco doporučit? :-)
smile4me
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. říj 2003
Bydliště: Orlová (Ostrava)

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od smile4me »

Já nakonec koupil Lenovo Tab2 A10-70, ale bez LTE a spokojenost velká. Teda až do doby, než jsem klikl na tlačítko zaktualizovat. Dokud tam byl z prodeje android 4.2.2 (myslím), tak bylo vše v pořádku. Po aktualizaci na android 5.0.1 (?) tablet najíždí 2minuty, což je opruz. Ale jinak jsem zcela spokojen a až zjistím, jestli se lze vrátit zpět ke starší verzi androidu, tak ......
Za ty peníze bych ho koupil znovu.

A tady je verze s LTE:
https://www.alza.cz/lenovo-tab-2-a10-70 ... d=18852425
Case:Nanoxia Deep Silence 4, Zdroj:Seasonic S12II-620, MB:Asus Z97M - Plus, CPU:Intel Core i5-4690K, Paměti:Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport , VGA:MSI R9 390 GAMING 8G, HDD:SSD Crucial M500 120GB, Toshiba P300 1TB, Mechanika:ASUS DRW-24F1ST, Monitor:Philips 246E7QDSW, Repro:Bose Companion 2 Series II
bibtnjj
Nováček
Nováček
Registrován: 27. črc 2015

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od bibtnjj »

Také jsem nakonec koupil tenhle Lenovo TAB 2 A10-70, akorát s LTE verzí.

Rovnou jsem ho aktualizoval na nejnovější verzi a poté provedl reset do defaultního nastavení. Z mého pohledu, člověk který má iPad Air 2, je to docela hrozný. :D Naštěstí je tablet pro rodiče na internet a mail, takže jim je to jedno. :-)

Jinak podle mě má docela slabou WiFi, protože tam kde mám s iPadem půlku signálu, tady mi občas signál vypadává.
Hynda
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2012
Bydliště: Olomouc

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od Hynda »

caute,
tak ted vybiram nejaky tablet zene na vanoce. Zatim jsem skoncil u Lenono yoga 2 10" bez LTE, nebo vyse zminovany Lenovo TAB 2 A10-70, nebo jeste Lenovo A10-70
Bude pouzivan pouze na internet, posta, youtube. Pripojeni na domaci wifi, nebo hot spot pres telefon.
Velikost asi 10" - jeste se pujdu podivat do kamenne prodejny a porovnam 8 a 10".
Muzu mit nejakou slevu oproti cenam Lenovo, ktere jsou v TS bohemii (proto vybiram jen Lenovo).
Který vybrat? Nejvíce se kloním k yoga 2...
i5 4690K, 2x8GB DDR3, SSD 250GB Samsung850 EVO M.2 + 1TB WD green 3.5", Seasonic G-550W, Asus Z97I-plus, GTX 1050ti, case silverstone Grandia GD-05b.
mitulko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. říj 2012

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od mitulko »

Ja som kupil ten lenovo tab 2 a10-70 s LTE a natrafil som na ponuku na bazos fungel nový ešte v origo obaloch + záruka za 150 euro. myslím, že dobra kupa...:).
Vyzera v pohode a na to čo popisuješ je idealny. Wifi som nepostrehol že by bola nejak slabá aspon teda u mna v byte nemam problem.
Inak chalani mal by som jednu otázku kedže sa tu teraz trošku prebera to lenovo:
ma to full hd ips ale nedaju sa mi youtube videa prehravať vo full hd? len 720p,
neviete mi povedať kde je problém? je problem na mojom tablete alebo na youtube?
budem vdačný za odpoved.
PC Intel i5 3570 HD2500,Kingston 2x4GB kit DDR3 CL9, system disk SSD Kingston 240GB,doska GIGABYTE H77N-WIFI,HDD WD 1TB Blue Edition, case Cooler Master N200,case fan Corsair Quiet edition AF120 4ks,zdroj Seasonic S12II 520W Bronze, grafika MSI N760 Gaming, monitor 24" Asus,headset Genius ZABIUS HS-G850.
mitulko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. říj 2012

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od mitulko »

Problém s videom na YT vyriešený nainštalovaním new androidu 5.0
už idu videa na YT vo full HD.
PC Intel i5 3570 HD2500,Kingston 2x4GB kit DDR3 CL9, system disk SSD Kingston 240GB,doska GIGABYTE H77N-WIFI,HDD WD 1TB Blue Edition, case Cooler Master N200,case fan Corsair Quiet edition AF120 4ks,zdroj Seasonic S12II 520W Bronze, grafika MSI N760 Gaming, monitor 24" Asus,headset Genius ZABIUS HS-G850.
smile4me
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. říj 2003
Bydliště: Orlová (Ostrava)

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od smile4me »

Já jsem se sílou wifi spokojen. Bydlím v paneláku ve 2+1 a se signálem nemám problém, ale popravdě wifi občas spadne, ale co jsem tak četl, tak se to děje více uživatelům a to od doby, co upgradovali android ze 4.x na 5.x. Takže možná s novým upgradem to bude lepší.
Case:Nanoxia Deep Silence 4, Zdroj:Seasonic S12II-620, MB:Asus Z97M - Plus, CPU:Intel Core i5-4690K, Paměti:Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport , VGA:MSI R9 390 GAMING 8G, HDD:SSD Crucial M500 120GB, Toshiba P300 1TB, Mechanika:ASUS DRW-24F1ST, Monitor:Philips 246E7QDSW, Repro:Bose Companion 2 Series II
ulver
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2011
Bydliště: La Mancha

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od ulver »

Poradte tablet do 200ecok. Hlavne na filmy a net, so slusnou wifi, odnimatelna klavesnica sa takisto hodi.

Co poviete na tento? :
ASUS Transformer Book T100TA-DK005H + dock
http://www.gigacomputer.sk/asus-transfo ... 21299.html
„Štěstí řídí naši věc lépe, než jsme si dovedli přáti. Neboť hleď, příteli Sancho Panzo, tamto se ukazuje třicet nebo ještě o trochu více ohromných obrů, s nimiž míním zápasit a všechny je pobít a jejich kořistí počne naše bohatství. A bude to spravedlivý boj a velká zásluha před bohem odstranit takové býlí s tváře země.“
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od CageJ »

https://www.alza.sk/nvidia-shield-table ... d=18852425

neni o com

jedine, ze chces vazne 10"
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od blaho »

tak na filmy a net rozhodne 10" - 10.1" ,
vlastna skusenosť

ale trebalo by trocha priplatiť ,
napr : Lenovo TAB 2 A10-70 LTE
https://www.alza.sk/lenovo-tab-2-a10-70 ... d=18852388
ulver
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2011
Bydliště: La Mancha

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od ulver »

O shielde som tiez uvazoval ale skoda ze ma 8".
Ako som spominal, hlavne zameranie je net a sledovanie filmov. Drvenie hier si v robote nemozem dovolit, to by bola prilis velka anarchia. :lol:
Klasicky notebook je prilis velky, potrebujem nieco male aby som to mohol rychlo zamaskovat pred sefstvom. Takze preto chcem prave tablet. Pripadne maly 13" notas by mohol byt. Tych 250ecok by som este akceptoval, ale viac za taku prkotinku nedam.

Co poviete na tento? :
http://androidportal.zoznam.sk/2016/01/ ... kvely-tip/
„Štěstí řídí naši věc lépe, než jsme si dovedli přáti. Neboť hleď, příteli Sancho Panzo, tamto se ukazuje třicet nebo ještě o trochu více ohromných obrů, s nimiž míním zápasit a všechny je pobít a jejich kořistí počne naše bohatství. A bude to spravedlivý boj a velká zásluha před bohem odstranit takové býlí s tváře země.“
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od blaho »

tak to bude asi lepsie ,
nevedel som ze to maš na surfovanie a filmy do prace /ty lumpe :) /
bude to asi pohodlnejšie na stole s tou klavesnicou
RiCK
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. kvě 2008
Bydliště: Királyhelmec

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od RiCK »

Menší ako 10" tablet jedine ak s ním často cestuješ a potrebuješ ho mať vždy u seba. Inak rozhodne 10" :) A osobne by som šiel do Windowsu, ale na sledovanie filmov a nenáročné browsenie netu stačí aj Android, no. A nezabudni na rozlíšenie, FullHD all the way!
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
ulver
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2011
Bydliště: La Mancha

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od ulver »

„Štěstí řídí naši věc lépe, než jsme si dovedli přáti. Neboť hleď, příteli Sancho Panzo, tamto se ukazuje třicet nebo ještě o trochu více ohromných obrů, s nimiž míním zápasit a všechny je pobít a jejich kořistí počne naše bohatství. A bude to spravedlivý boj a velká zásluha před bohem odstranit takové býlí s tváře země.“
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od blaho »

mne sa pozdava
ulver
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2011
Bydliště: La Mancha

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od ulver »

Mne takisto, vezmem ho spolu s 64GB microSD. Shield je vykonovo super, ale ma 8" a ja to potrebujem vylucne na net a filmy. Tak radsej 10". Hravam sa doma na stolovej masine takze herna vyhoda shieldu ide mimo mna.
„Štěstí řídí naši věc lépe, než jsme si dovedli přáti. Neboť hleď, příteli Sancho Panzo, tamto se ukazuje třicet nebo ještě o trochu více ohromných obrů, s nimiž míním zápasit a všechny je pobít a jejich kořistí počne naše bohatství. A bude to spravedlivý boj a velká zásluha před bohem odstranit takové býlí s tváře země.“
ulver
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2011
Bydliště: La Mancha

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od ulver »

Lenovo TAB 2 A10-70 (verzia 32GB) + 64GB microSD je doma. Na to co potrebujem je to idealna volba, 8" by bolo skutocne malo. Zatial spokojnost. Vdaka chalani za rady. :thumbsup:
„Štěstí řídí naši věc lépe, než jsme si dovedli přáti. Neboť hleď, příteli Sancho Panzo, tamto se ukazuje třicet nebo ještě o trochu více ohromných obrů, s nimiž míním zápasit a všechny je pobít a jejich kořistí počne naše bohatství. A bude to spravedlivý boj a velká zásluha před bohem odstranit takové býlí s tváře země.“
ulver
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2011
Bydliště: La Mancha

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od ulver »

Pociatocna euforia z tabletu opadla. Po update androidu na 5.0.1 sa uplne pokazil krasny zvuk resp Dolby Atmos prestal fungovat. Zvuk je plechovy bez funkcneho ekvalizera v Dolby Atmos a hra to strasne potichu. Co som hladal po nete, tak Lenovo 2 A10-70F trpi problemami so zvukom nezavazne od verzie androidu. Skoda toho shit zvuku, je to inak velmi dobry tablet za tu cenu. Ani so 64GB SD nemal ziaden problem. Bohuzial v pondelok pojde v 14dnovej lehote tam odkial prisiel.
„Štěstí řídí naši věc lépe, než jsme si dovedli přáti. Neboť hleď, příteli Sancho Panzo, tamto se ukazuje třicet nebo ještě o trochu více ohromných obrů, s nimiž míním zápasit a všechny je pobít a jejich kořistí počne naše bohatství. A bude to spravedlivý boj a velká zásluha před bohem odstranit takové býlí s tváře země.“
Odpovědět

Zpět na „Tablety“