Vyber 10" tabletu

Sekce věnovaná tabletům.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
C_shrimpy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2012
Bydliště: Praha

Re: Vyber tabletu 10.1

Příspěvek od C_shrimpy »

V tom pripade bych se samsungu uplne vyhnul a porovnaval ty dva ASUSY
PC:
Fractal Design Define R6 Black Pearl | Intel Core i9 9900K @5100Mhz | Noctua NH-D15| ASUS ROG Strix Z390-f gaming | G.Skill TridentZ 3600Mhz 2x8GB | Inno3D RTX 3080ti iChillX4 | Samsung 3x SM981 2TB | ASUS ROG Thor 1200W Platinum | Logitech Z5500 5.1 | Samsung 43" CJ890x
HTPC:
Custom šuplíkový build| Intel Core i5 10600 | NZXT Kraken X31 | ASUS ROG Strix Z490-G gaming | ASUS GTX 980Ti Strix Gaming + NZXT Kraken X31 | Samsung 2x SM981 2TB | Corsair HX650 | ASUS Xonar DX | Onkyo TX-NR696 | HECO 4x Victa 201 + Victa center 101 + JAMO C910
xakrurychle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2011

Re: Vyber tabletu 10.1

Příspěvek od xakrurychle »

C_shrimpy píše:Vetsina android zarizeni od verze 4.0 uz s flashem od adobe, take neumi pracovat, protoze ne plny chyb. To jen, abych ti trochu usnadnil vyber. Jinak ja jsem ten samsung zahodil a vzal si plne funkcni a rychly ipad, ve kterem mi sice nefici flash, ale vse ostatni ano. Vim, ze jsem ti zrovna neporadil, ale nekupujes si cinu za 3000, tak je dobre znat realitu.

ahoj, take premyslim o ipadu...muzes mi rict jeslti tam lze normalne koukat na online serialy? nikde to nemohu zjistit...vsechny stranky s online serialy asi pobezi ve flash vid? :(...
Shakall605
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2011
Bydliště: Vidíte ten palác? Tak tam ne. (Ostrava)

Re: Vyber tabletu 10.1

Příspěvek od Shakall605 »

Dají se stáhnout aplikace, která ti to přehraje za základě vloženého odkazu. Přítelkyně si ode mě ipad pujčuje. Jinak nemusíš jít do drahého ipad new, ale stále se vyrábí a jde koupit ipad 2 (16GB).
xakrurychle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2011

Re: Vyber tabletu 10.1

Příspěvek od xakrurychle »

no ja nejsem presvedcen jeslti by mi 16gb stacilo :)
peterch
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. úno 2006
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber tabletu 10.1

Příspěvek od peterch »

C_shrimpy píše:V tom pripade bych se samsungu uplne vyhnul a porovnaval ty dva ASUSY
Preco nie ten Samsung? Recenzie nan su dobre a to pero Spen je perfektna vec...
To zasa nema Asus. Preco nie Samsung Galaxy NOTE 10.1 (nie TAB) ale Asus?
peterch
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. úno 2006
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber tabletu 10.1

Příspěvek od peterch »

Shakall605 píše:Dají se stáhnout aplikace, která ti to přehraje za základě vloženého odkazu. Přítelkyně si ode mě ipad pujčuje. Jinak nemusíš jít do drahého ipad new, ale stále se vyrábí a jde koupit ipad 2 (16GB).
Ipad 2 sa da rozsirit pamät pomocou kariet? Druha otazka, da sa na Ipade2 pripojit USB napriklad cez dok ako na Samsungoch alebo Asusoch? A posledna kedze uz ozeliem Flash popripade je to ci ma Bluetooth ale normalny, nie len ako maju debilne Iphony kde cez BT mozu maximalne pripjit hands free sadu.
Ale ako pozeram na ceny tak Ipad 3 new sa uz da kupit za 491 EUR takze aj ten prichadza tym padom do uvahy, no tie otazky patria aj prenho kedze ma cenu aku ma.
Shakall605
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2011
Bydliště: Vidíte ten palác? Tak tam ne. (Ostrava)

Re: Vyber tabletu 10.1

Příspěvek od Shakall605 »

Peterch: Když něco nevíš přečti si to na netu.
C_shrimpy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2012
Bydliště: Praha

Re: Vyber tabletu 10.1

Příspěvek od C_shrimpy »

Takze ja mam sice ipad new, ale ne vsechny stranky s online serialy otevre. Kazdopadne ze zkusenosti s android zarizenimi (v soucasnosti HTC Evo 3d) To s tou podporou flashe neni stoprocentni. Apple ho nenabizi, protoze obsahuje spoustu chyb a jak je videt, tak vyvojari androidu je uz take nechteji tolerovat a podrizovat cely HW zarizeni jedne stupidni aplikaci, ktera se nejak ne a ne prizpusobit mobilnim zarizenim a tak je to s flashem jako s ruletou. Nekdy chodi a nekdy zase ne. HTC musim rootnout, cimz prijdu o zaruku a nahrat jinou rom, nez je ta od vyrobce, coz pro bezneho spotrebitele neni zrovna uzasna zprava a vzhledem k tomu, ze mam ten telefon 3 mesice a uz se mi vratil z reklamace s pulkou noveho HW, neni zrovna idealni prijit o zaruku kvuli flashi od adobe (coz byl jediny duvod pro koupi telefonu na androidu)

Samsung tablet zavrhuji proto, ze jsem jej chvili mel a jejich home screen (jakysi klon pro apple) vyzira spoustu systemovych prostredku a celkovy chod tabletu velice pomaly. V porovnani s ipadem je to jako porovnavat dve sportovni auta, kazde ma dost sily, ale samsung neni schopen preradit ani do dvojky. Rovnez nevidim vyhodu v tom, tahat sebou nejaky hrot, kterym budu ovladat zarizeni. Myslel jsem si ze tohle uz je minulost a pera si kupuji jen ti, kdo je opravdu vyuziji.

K tem 16Gb -- mne zatim postacuji /filmy(samozrejme ne ve full HD), Hudba, Obrazky, Appky i hry
ale kazdy mame jine pozadavky a ja sebou nemusim nutne tahat celou music library

VERDIKT OHLEDNE FLASHE
rootnute zarizeni s upravenou romkou spusti temer nekompatibilni flash
iOS s JB ho spusti take
-----------------------------------------------------------------
ani jednu variantu nikdo nechce, tak se neomezujte flashem pri vyberu zarizeni a vezmete si to, co Vam opravdu sedi
PC:
Fractal Design Define R6 Black Pearl | Intel Core i9 9900K @5100Mhz | Noctua NH-D15| ASUS ROG Strix Z390-f gaming | G.Skill TridentZ 3600Mhz 2x8GB | Inno3D RTX 3080ti iChillX4 | Samsung 3x SM981 2TB | ASUS ROG Thor 1200W Platinum | Logitech Z5500 5.1 | Samsung 43" CJ890x
HTPC:
Custom šuplíkový build| Intel Core i5 10600 | NZXT Kraken X31 | ASUS ROG Strix Z490-G gaming | ASUS GTX 980Ti Strix Gaming + NZXT Kraken X31 | Samsung 2x SM981 2TB | Corsair HX650 | ASUS Xonar DX | Onkyo TX-NR696 | HECO 4x Victa 201 + Victa center 101 + JAMO C910
xakrurychle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2011

Re: Vyber tabletu 10.1

Příspěvek od xakrurychle »

a mas wifi nebo 4g? pujde s ipadem threatening? nebo existuje nejaka varianta neco jako mobile wifi?
C_shrimpy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2012
Bydliště: Praha

Re: Vyber tabletu 10.1

Příspěvek od C_shrimpy »

mam wifi, protoze kazdy smartphone umi sdilet 3g pomoci wifiny (WIFI TETHERING/HOTSPOT)
PC:
Fractal Design Define R6 Black Pearl | Intel Core i9 9900K @5100Mhz | Noctua NH-D15| ASUS ROG Strix Z390-f gaming | G.Skill TridentZ 3600Mhz 2x8GB | Inno3D RTX 3080ti iChillX4 | Samsung 3x SM981 2TB | ASUS ROG Thor 1200W Platinum | Logitech Z5500 5.1 | Samsung 43" CJ890x
HTPC:
Custom šuplíkový build| Intel Core i5 10600 | NZXT Kraken X31 | ASUS ROG Strix Z490-G gaming | ASUS GTX 980Ti Strix Gaming + NZXT Kraken X31 | Samsung 2x SM981 2TB | Corsair HX650 | ASUS Xonar DX | Onkyo TX-NR696 | HECO 4x Victa 201 + Victa center 101 + JAMO C910
xakrurychle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2011

Re: Vyber tabletu 10.1

Příspěvek od xakrurychle »

ok, ja smartphone nemam ale pritelka ma s3 tak kdyz sem s ni tak by to slo takhle...a btw--treba v buse nebo nekde kde je hodne lidi..muzu se na ne napojit bez toho aby oni to vedeli...etickou stranku vynechme..jen jestli proste muzu opuzivat jejich net
peterch
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. úno 2006
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber tabletu 10.1

Příspěvek od peterch »

C_shrimpy píše:Takze ja mam sice ipad new, ale ne vsechny stranky s online serialy otevre. Kazdopadne ze zkusenosti s android zarizenimi (v soucasnosti HTC Evo 3d) To s tou podporou flashe neni stoprocentni. Apple ho nenabizi, protoze obsahuje spoustu chyb a jak je videt, tak vyvojari androidu je uz take nechteji tolerovat a podrizovat cely HW zarizeni jedne stupidni aplikaci, ktera se nejak ne a ne prizpusobit mobilnim zarizenim a tak je to s flashem jako s ruletou. Nekdy chodi a nekdy zase ne. HTC musim rootnout, cimz prijdu o zaruku a nahrat jinou rom, nez je ta od vyrobce, coz pro bezneho spotrebitele neni zrovna uzasna zprava a vzhledem k tomu, ze mam ten telefon 3 mesice a uz se mi vratil z reklamace s pulkou noveho HW, neni zrovna idealni prijit o zaruku kvuli flashi od adobe (coz byl jediny duvod pro koupi telefonu na androidu)

Samsung tablet zavrhuji proto, ze jsem jej chvili mel a jejich home screen (jakysi klon pro apple) vyzira spoustu systemovych prostredku a celkovy chod tabletu velice pomaly. V porovnani s ipadem je to jako porovnavat dve sportovni auta, kazde ma dost sily, ale samsung neni schopen preradit ani do dvojky. Rovnez nevidim vyhodu v tom, tahat sebou nejaky hrot, kterym budu ovladat zarizeni. Myslel jsem si ze tohle uz je minulost a pera si kupuji jen ti, kdo je opravdu vyuziji.

K tem 16Gb -- mne zatim postacuji /filmy(samozrejme ne ve full HD), Hudba, Obrazky, Appky i hry
ale kazdy mame jine pozadavky a ja sebou nemusim nutne tahat celou music library

VERDIKT OHLEDNE FLASHE
rootnute zarizeni s upravenou romkou spusti temer nekompatibilni flash
iOS s JB ho spusti take
-----------------------------------------------------------------
ani jednu variantu nikdo nechce, tak se neomezujte flashem pri vyberu zarizeni a vezmete si to, co Vam opravdu sedi
Ok, ale pises tu o Samsungu Galaxy NOTE 10.1 alebo o TAB 10.1?? Lebo teraz som sa vratil z predajne kde som skusal Ipad 3 a Samsung Galaxy NOTE 10.1 a oba boli v pohode co sa tyka rychlosti.
Pre NOTE hovori to pero SPEN ktore je fakt konecne perfektne a naozaj vyuzitelne (pozri youtube a uvidis co sa s tym da robit) a ktore nemusis so sebou tahat pretoze je ulozene v tele tabletu a multiscreen co je tiez super vec a toto Ipad bohuzial nema...
Pozri recenziu na NOTE lebo podla toho co tu pises ho asi moc nepoznas...ale mas v pamäti starsie tablety od Samsungu.
C_shrimpy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2012
Bydliště: Praha

Re: Vyber tabletu 10.1

Příspěvek od C_shrimpy »

Mluvim o TAB, ale je v podstate jedno jaky, na to mam nazor. Ja jen prezentuji svoje zkusenosti, predtim nez se definitivne rozhodnes pro to ci ono. Je fajn, ze si jedno nebo druhe vyzkousis, protoze kazdemu sedne neco jineho, v podstate uz jsem se s androidem a jeho romkami nablbnul dost a u apple se mi libi, ze neresim nic a proste vse funguje. Obzvlaste po te anabazi s Samsung G Tabem a SII galaxii u me proste na trhu mobilnich zarizeni pohoreli a proto bych si jejich produkt uz nekoupil a radeji jsem si vzal ten co se snazi imitovat. Hlavne si myslim, ze v soucasne dobe nema cenu podrizovat vyber zarizeni aplikaci jakou je flash, od ktere uz davaji vsichni ruce pryc.
V podstate proti samsungu nemam nic, ale kdyz s jejich zarizenimi porovnam i cenu, myslim si, ze se da v tehle cenove relaci vybrat i lepe nebo levneji. Samozrejme paklize si s tim spokojeny, tak nema cenu se rozmyslet. Hardwarove ma samsung vzdycky co nabidnout a software se da dnes uz pomerne snadno doladit.
PC:
Fractal Design Define R6 Black Pearl | Intel Core i9 9900K @5100Mhz | Noctua NH-D15| ASUS ROG Strix Z390-f gaming | G.Skill TridentZ 3600Mhz 2x8GB | Inno3D RTX 3080ti iChillX4 | Samsung 3x SM981 2TB | ASUS ROG Thor 1200W Platinum | Logitech Z5500 5.1 | Samsung 43" CJ890x
HTPC:
Custom šuplíkový build| Intel Core i5 10600 | NZXT Kraken X31 | ASUS ROG Strix Z490-G gaming | ASUS GTX 980Ti Strix Gaming + NZXT Kraken X31 | Samsung 2x SM981 2TB | Corsair HX650 | ASUS Xonar DX | Onkyo TX-NR696 | HECO 4x Victa 201 + Victa center 101 + JAMO C910
peterch
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. úno 2006
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber tabletu 10.1

Příspěvek od peterch »

C_shrimpy píše:Mluvim o TAB, ale je v podstate jedno jaky, na to mam nazor. Ja jen prezentuji svoje zkusenosti, predtim nez se definitivne rozhodnes pro to ci ono. Je fajn, ze si jedno nebo druhe vyzkousis, protoze kazdemu sedne neco jineho, v podstate uz jsem se s androidem a jeho romkami nablbnul dost a u apple se mi libi, ze neresim nic a proste vse funguje. Obzvlaste po te anabazi s Samsung G Tabem a SII galaxii u me proste na trhu mobilnich zarizeni pohoreli a proto bych si jejich produkt uz nekoupil a radeji jsem si vzal ten co se snazi imitovat. Hlavne si myslim, ze v soucasne dobe nema cenu podrizovat vyber zarizeni aplikaci jakou je flash, od ktere uz davaji vsichni ruce pryc.
V podstate proti samsungu nemam nic, ale kdyz s jejich zarizenimi porovnam i cenu, myslim si, ze se da v tehle cenove relaci vybrat i lepe nebo levneji. Samozrejme paklize si s tim spokojeny, tak nema cenu se rozmyslet. Hardwarove ma samsung vzdycky co nabidnout a software se da dnes uz pomerne snadno doladit.
Presne toto pisali v recenziach,ze TAB blbol ale NOTE je konecne ok a sam som si to tiez odskusal. Ano TAB mal tieto problemy co sa tyka rychlosti ale NOTE je uz v pohode :-)


Ano Flashu nakup podriadovat nebudem, uznavam ale Spen a multiscreen je vec ktorej by sme mali nakup podriadit lebo toto naozaj vyuzijes a Ipad to bohuzial nema pokial nechces tablet len ako stylovu hracku.
Fakt si pozri recenzie , popripade videa a zistis,ze Samsung Galaxy NOTE 10.1 je zrejme lepsi ako Ipad 3. Samozrejme okrem displaya (rozlisenie, velkostou je Samsung lepsi) ale rozdiel by si zistil v tom rozliseny tak na velkej plazme alebo LCD ale na takej malej obrazovke nevidis.

http://datacomp.sk/apple-ipad-wi-fi-16g ... 27629.html
http://datacomp.sk/samsung-galaxy-note- ... 42584.html
a cena tiez hovori svoje
xakrurychle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2011

Re: Vyber tabletu 10.1

Příspěvek od xakrurychle »

zapojim se taky...tez hledam tablet..rozmyslim se mezi ipad3 a note10,1....s androidem sem nikdy nemel problem...tusim ze by pro me byl vyhodnejsi z hlediska konektivity atd.. na druhou stranu..ipad3 se mi libi vic designove, verim ze system slape bez chyby, kvalita zvuku a displej jednoznacne lepsi
u note se mi libi pero a vetsi svoboda... ipad t bude sama konverze filmu serialu etc

jelikoz android pouzivam na pritulkyni mobilu nevim jak je ot s android market? vs applestore?...jsou na obojich treba nejake free aplikace apod? nebo v cem by me apple omezoval realne?....spise otazka na C_shrimpy....jo a kdyz uz sme u toho...WTF? oni nedavaj k ipadu sluchatka..zm*di :D

tez z hlediska investice mi prijde lepsi ipad jelikoz si podle me drzi cenu.. plus lepsi zpracovani..samsung to s tim plastem fakt uz prehani...

ps...nevite kdy bude znovuuveden sony xperia tablet s?
SNowie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. led 2006
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Vyber tabletu 10.1

Příspěvek od SNowie »

recenze na Verge by mohly celkem pomoct

http://www.theverge.com/2012/8/15/32435 ... 0-1-review
http://www.theverge.com/2012/3/14/2870533/ipad-review

provedení Note je katastrofální, což jednoznačně tvrdí i recenze z androidí androidpolice

http://www.androidpolice.com/2012/08/21 ... oney-grab/

Momentálně není na trhu lepší tablet, než iPad (dvojce chybí vpodstatě jen retina display, pokud nejsou prachy na trojku) ... a pokud člověk nemá nějaké specifické využití pro android, nemá cenu sáhnout po něčem jiném. Nabídka software je navíc kvalitou a množstvím úplně jinde.

//jen pro info: v úterý by se vedle menší verze iPadu navíc mohl objevit menší refresh trojky
//peterch: sem s těmi recenzemi, co zdrbnou nový iPad a vychvalují Note (Verge je v androidí komunitě dost oblíbená ... a android police snad ani nepotřebuje komentář)
Naposledy upravil(a) SNowie dne pon 22. říj 2012, 11:24, celkem upraveno 2 x.
peterch
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. úno 2006
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber tabletu 10.1

Příspěvek od peterch »

SNowie píše:recenze na Verge by mohly celkem pomoct

http://www.theverge.com/2012/8/15/32435 ... 0-1-review
http://www.theverge.com/2012/3/14/2870533/ipad-review

provedení Note je katastrofální, což jednoznačně tvrdí i recenze z androidí androidpolice

http://www.androidpolice.com/2012/08/21 ... oney-grab/

Momentálně není na trhu lepší tablet, než iPad (dvojce chybí vpodstatě jen retina display, pokud nejsou prachy na trojku) ... a pokud člověk nemá nějaké specifické využití pro android, nemá cenu sáhnout po něčem jiném. Nabídka software je navíc kvalitou a množstvím úplně jinde.

//jen pro info: v úterý by se vedle menší verze iPadu navíc mohl objevit menší refresh trojky
Vies, to je velmi diskutabilne... ja ti tu dam odkazy na desat recenzii kde sfuknu Ipad oproti NOTE alebo vychvalia do nebies NOTE, takze beriem to s rezervou.
Najlepsie je si to asi naozaj skusit ako ja dnes :-)
Pre mna hovori SPEN a multiscreen a samozrejme rozsirenie pamäte kartou, to IPad nema a viem, ze to pouzijem a dost casto.
xakrurychle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2011

Re: Vyber tabletu 10.1

Příspěvek od xakrurychle »

zase spen je obyc pero ne? to muzes na ipad pouzivat taky...

btw lze na ipadu stahnout normalne rar soubor a extrahovat?

plus..muzu si at v samsungu ci ipadu programovat i IDE?
peterch
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. úno 2006
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber tabletu 10.1

Příspěvek od peterch »

xakrurychle píše:zase spen je obyc pero ne? to muzes na ipad pouzivat taky...

btw lze na ipadu stahnout normalne rar soubor a extrahovat?

plus..muzu si at v samsungu ci ipadu programovat i IDE?
Praveze to nie je obycajne pero a v tom je velky rozdiel :-) V tom je velka vyhoda SPEN oproti beznym peram tabletoch.
Teraz tiez citam, ze GPS modul ma na Ipade 3 az 4G verzia :-( co je uz prilis vela prachov oproti NOTE.
To ako pindaju na NOTE, ze nema bohvieake prevedenie tak na Ipad pindaju, ze sa prehrieva a nabija sa az 6 hodin, vykon rovnaky ked nie horsi ako IPad2 a je tazsi.
Proste kazdy ma nieco dobre a zle.
Pre mna to vyzera tak, ze toho dobreho vidim viac na NOTE (Spen, multiscreen, SD karta, GPS, USB...)
Naposledy upravil(a) peterch dne ned 21. říj 2012, 22:15, celkem upraveno 1 x.
xakrurychle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2011

Re: Vyber tabletu 10.1

Příspěvek od xakrurychle »

gps modul ma verze 4G, u samsungu 3G, tudiz si priplatis jak u samsungu tak u ipadu...tak mi rekni prosim ten rozdil spenu..strucne :) at nemusim cist nejake sagovite recenze..diky

beru zpet s tim gps...overil sem si to. jak ale muzes mit gps kdyz nebudes mit konstantni pripojeni?
Odpovědět

Zpět na „Tablety“