iPad - omezení

Sekce věnovaná tabletům.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
xkryspin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. čer 2008

iPad - omezení

Příspěvek od xkryspin »

Zdravím,

moje situace je tahle - potřebuji svižné zařízení k ruce (podklady pro mě při jednáních). Tedy pasivní konzumace obsahu - výjimečně nějaká drobná úprava / poznámka / nebo nová položka v kanceláři a příležitostný email (odeslání a přijetí).

Standardně pracuji pod Vista / 7, většina práce je email (IMAP) / outlook kalendář a úkoly (lokální) + word, xls a PDF soubory (občas jiné obrázkové soubory většinou .tiff nebo jiné výstupy scaneru) - něco z mailu, ale většina je uložena v mém lokálním úložišti.

A moje otázka zní :
- jakým způsobem můžu dostat svoje .doc / .pdf soubory do ipadu (z lokálního win počítače) a na jaká omezení / problémy budu při běžném používání narážet.
- soubory doc / pdf jsou obvykle v adresářích (a mám docela velký zájem, aby adresářová struktura zůstala zachována i při prohlížení - tedy zajímají mě vždy věci jen z konkrétního adresáře)

(Nezajímá mě teď, že ještě MS nevydal word pro iOS).
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: iPad - omezení

Příspěvek od LoCo99 »

budeš narážet předevšim na iTunes, který ti přenos .doc / .pdf nepovolí, takže prvním krokem bude jailbreak, pak vhodná náhrada za itunes (respektive itunes si klidně ponechej) s kterou můžeš přenést jakýkoliv soubor... PDF readeru je dost, na .doc se asi taky něco najde
SNowie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. led 2006
Bydliště: Praha, Teplice

Re: iPad - omezení

Příspěvek od SNowie »

iOS umožňuje přenos souborů a to do jakékoliv aplikace, která to podporuje, přes iTunes. Mnoho aplikací využívá cloudu a to je další cesta jak soubory do nich dostat. Jailbreak opravdu není třeba.

Kancelářských balíků existuje několik a stejně tak PDF čteček.

V některých aplikacích je data třeba importovat a zpět exportovat a adresářová struktura se tak ztratí, například v office balíku přímo od Apple. Soubory pak lze přímo v aplikaci shlukovat do složek, exportovat nebo stáhnout na icloud.com, ale to asi není zrovna to co myslíš.

Quickoffice podporuje dropbox, takže by měly být všechny tyhle problémy vyřešeny a dokumenty by se měly synchronizovat ve struktuře, kterou si určíš... bohužel je nemám, takže jak přesně s dropboxem (a dalšími cloudovými službami) pracují si raději prověř na netu.
tx3rf
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. pro 2006
Bydliště: praha

Re: iPad - omezení

Příspěvek od tx3rf »

Koupis si za 4€ goodreader a dostanes pres itunes do ipadu vsechno a vsechno taky otevres/zpracujes a zase z ipadu dostanes bez problemu
Odpovědět

Zpět na „Tablety“