PCTuning
https://pctforum.tyden.cz/

Tablet na občasné čmárání v PS
https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=137&t=214613
Stránka 1 z 1

Autor:  nas [ ne 16. listopad 2014, 13:08 ]
Předmět:  Tablet na občasné čmárání v PS

Zdravím,

potřeboval bych koupit nějaký tablet na kreslení v PS. Limit cca 5000,-.

Mám uvažovat jedině o grafickém tabletu, který je na to dělaný a reaguje dobře na změny tlaku ruky apod. Nebo můžu vzít i klasický tablet, na kterým bych mohl dělat mimo kreslení i jiné činnosti? Poradí si klasický tablet s touto činností? Nemám s klasickým tabletem pro tohle použití
zkušenost.

EDIT: Tak teďka jsem třeba u Surface pro 3 četl, že podporuje přes 250 různých přítlaků. Něco takového už by asi bylo použitelné. Na druhou stranu je cenově úplně jinde a levnější tablety se na něco podobného asi nezmůžou? I levné graf. tablety kolem 2000 umí rozlišovat řádově tisíce různých přítlaků, takže budou nejspíš stejně nejlepší volbou - už jen kvůli té citlivosti. Klasický tablet mě lákal, protože bych na něm přímo viděl, co dělám. Což je mnohem pohodlnější, než vidět to na monitoru.

HW bych neřešil, používal bych ho jako druhý monitor, nerval bych PS přímo do něj. Pokud to vůbec jde, jsou sice tablety s W8.1, ale výkon v téhle ceně asi bude nic moc. Jsou v tom ty Wokna vůbec "plnohodnotné"? Tzn. můžu si tam teoreticky instalovat co chci, pokud na to výkon a paměť stačí?

Díky za případné rady
Nas

Stránka 1 z 1 Čas je uváděn v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/