Lenovo Miix 2 nebo PiPO W2

Sekce věnovaná tabletům.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Ricky
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2009

Lenovo Miix 2 nebo PiPO W2

Příspěvek od Ricky »

Dobrý den,
rozhoduji se mezi následujícími tablety. Máte s nimi někdo zkušenost? Vybavenost je podle mě velmi podobná. Nejvíce mě zajímá výdrž baterie a kvalita zpracování. Pokud máte zkušenosti s těmito stroji, budu rád za vaše připomínky. Ještě by mě zajímalo jaká paměťová karta je pro tablety nejpříhodnější co se týče rychlostí, kapacitu nemá cenu řešit počítám s 32BG. Cenu karty neřeším.

http://www.alza.cz/lenovo-miix-2-8-silv ... 939917.htm

http://www.pipo.cz/e-shop/tablety/table ... -1-details
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Lenovo Miix 2 nebo PiPO W2

Příspěvek od MV »

No já kupoval dceři přítelkyně Miix2 8 a spokojenost. Co je jednoznačně plus v tomhle případě byla cena (cca 5700,- se slevama v alze) za tablet + BT klávesnici + licenci na zoner (a zbytečný Norton) a předplacenou SIMku s trochou dat. K tomu v ceně "klasická" windows (neRT a ne android) a licence na office2013.
Co se týče hw, tak na to, jaký je to drobek, tak prima - displej je super (jasné barvy, dobré úhly, prostě IPS), čtyřjádrový atom je na takového drobka dostačující. Je to svižné, jen interní úložiště by mohlo být větší, s tím jsem ale počítal.
Zpracování ok, nevrže, plasty doléhají. Dovedl bych si to představit i pro sebe jako nouzové fungovadlo na RDP, díky vestavěnému 3G modemu a klasickým windows. Počítám ovšem, že ježíšek asi dodatečně nadělí kapacitní stylus. Přecijen když člověk vypadne z metra do desktopu a potřebuješ něco někde zmáčknout, pak na tom malém displeji je občas horší něco prstem trefit.

Už dříve jsem uvažoval o tabletu, ale i když jsme delší dobu měli tablet s androidem, prostě to nebylo ono. Jak prohlížedlo webu a youtube možná ok, ale tohle je přecijen za tu cenu docela použitelný/malý/lehký přístroj využitelný i jako notebook a se slušnou výdrží (myslím tak 7 hodin, já to neměřil a mladá nevím, jak často to nabíjí)
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Odpovědět

Zpět na „Tablety“