PCTuning
https://pctforum.tyden.cz/

Wacom digitizér - záměna per
https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=137&t=221703
Stránka 1 z 1

Autor:  Dug Douh [ pá 13. březen 2015, 01:01 ]
Předmět:  Wacom digitizér - záměna per

Chci se zeptat, když má displej notebooku wacom digitizér vrstvu a je k němu dodané pero s jedním tlačítkem, je k němu možné sehnat pero s 2 tlačítky u ukazováčku + "tlačítkem"(podle dialogu nastavení je to spíš druhý hrot taky s přítlakem*) na konci pera? Bude to fungovat? čert vem, že asi nebude mít stejné rozměry a nebude pasovat dovnitř notebooku.

Pokud takové pero budu kupovat, jaké je nutné hledat informace ,aby bylo kompatibilní?

Jak vůbec funguje přenos informací z pera do notebooku? Jak se získá poloha pera (polohu zjistí i asi 3 cm nad povrchem, není nutný dotyk.) a jak se přenese do notebooku? To samé stisk tlačítka.

*On totiž v notebooku Ovládací panely - Vlastnosti tabletu (Version 7.1.13) je obrázek pera , které má 2 tlačítka a druhý hrot na konci pera . (Včetně příslušných parametrů - akce tlačítka a úroveň přítlaku)

něco takovéhleho (já Nemohu za to, že obrázek má šířku vyšší než 800 bodů!)
http://i72.photobucket.com/albums/i180/SimsHsia/Capture2.png

Autor:  PET5 [ pá 13. březen 2015, 07:46 ]
Předmět:  Re: Wacom digitizér - záměna per

Pera pasivní řady tabletů Wacomu jsou postavena na principu elektromagnetické indukce. Zjednodušeně řečeno základna vysílá horizontální a vertikální vlny, na které reaguje a odpovídá LC obvod (cívka + kondenzátor) v peru (stylusu). Díky tomu pero nepotřebuje baterii a může fungovat i v určité vzdálenosti od základny. Pero se dvěma hroty obsahuje dva LC obvody. Stisk tlačítka a přítlak hrotu pak přímo ovlivňuje LC obvod a moduluje elektromagnetické vlny.

Záměna pera je teoreticky možná, ale v případě, že nejde přimo o tablet, bude rozhodně nutné kontaktovat podporu Wacomu s dotazem na kompatibilitu. Nebo si pero od někoho půjčit na vyzkoušení.

Osobně ale výměnu pera nedoporučuji. Nejlevnější pero Wacomu stojí okolo tisícovky. Je otázka, jestli se to vyplatí. Já pracuji s tabletem Wacom prakticky denně a ta tlačítka jsem si nijak neoblíbil. Prostě posouvání prstu na peru a ten stisk je nepohodlný. Mnohem rychleji udělám potřebnou akci přímo hrotem na obrazovce. Totéž platí o mazacím tlačítku na druhé straně pera. Než bych pero v ruce otáčel, rychleji přepnu na funkci gumy na obrazovce. Ve výsledku si vystačím pouze s hrotem pera.

Prosím příslušného moderátora o přesun tohoto tématu do příslušné sekce: Ostatní hardware - Vstupní zařízení. Díky.

Stránka 1 z 1 Čas je uváděn v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/