Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je so 14. prosinec 2019, 21:41

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 3 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: digitální kompas na wifi iPad mini retina
PříspěvekZaslal v: pá 8. duben 2016, 21:40 
Nováček
Nováček

Zajímalo by mě proč dig. kompas na iPadu nefunguje když nejsou zapnuty polohové služby. A protože wifi model nemá GPS modul, polohové služby fungují pouze když je zapnuté wifi. Takže když jsem venku kde nemám wifi signál aplikace jako např. sky map nefunguje, resp. funguje ale mapa se neotáčí. A to i přesto, že tahle aplikace umožňuje ruční zadání polohy. Doma po zapnutí wifi a pol. služeb vše funguje.
Kompas má přece fungovat na základě magnet. pole a nemá s GPS polohou nic společného. Na telefonu od nokie mě kompas taky normálně funguje a žádnou polohu nemusím mít zapnutou.

Předmět: Re: digitální kompas na wifi iPad mini retina
PříspěvekZaslal v: so 9. duben 2016, 13:28 
Pokročilý
Pokročilý
Obrázek uživatele

protoze je asistovanej a urcuje smer podle GPS a jelikoz GPS nemas... tak smula. Je rozdil mezi SW kompasem a HW kompasem.

CPU: Intel Core i7 8700K @ 4700MHz / 1.224V - all cores AVX COOLER: Noctua NH-U12S MB: MSI Z370M PRO AC RAM: HyperX 2x 8GB DDR4 3200 CL16 VGA Gainward GTX1070 8GB SSD / HDD: WD Black 512GB M2 NVME / Seagate BarraCuda 3TB CASE: Fracral Design Define Mini C PSU: Corsair RM550x 550W LCD: 24" IPS BenQ BL2411PT 1920x1200 REPRO: Logitech Z3 2.1 MOUSE: CM Xornet KEYBOARD: MS Sidewinder X4 OS: Win 10 Pro 64

Obrázek

Předmět: Re: digitální kompas na wifi iPad mini retina
PříspěvekZaslal v: ne 10. duben 2016, 00:58 
Nováček
Nováček

Wiruz napsal:
protoze je asistovanej a urcuje smer podle GPS a jelikoz GPS nemas... tak smula. Je rozdil mezi SW kompasem a HW kompasem.

No já si myslím že to HW kompas má, protože když dám tablet do pouzdra Logitech Anyangle, který má v sobě několik magnetů, tak to chce pořád dělat kalibraci kompasu a ukazuje to úplně špatně. Kdyby to fungovalo pouze softwar. tak by ty magnety v pouzdře nemohly mít na to vliv.

Odpovědět na téma  [ 3 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní