Vyběr mobilního telefonu 10000 a vice

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
tomino007
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. lis 2016

Re: Vyběr mobilního telefonu 10000 a vice

Příspěvek od tomino007 »

požadavky:

1) ověřeného značkového výrobce (žadný výrobce Mobiola, Meizu, Doogee atd. jsou to keply s špatným plošným spojem a rozvržením antény a reproduktorů).

2)interní uložiště v dnešní době od 32GB a minimalně 3GB RAM

3)clonu o zadního fotoaparátu pod F 2.0 a min. 12MPx

4)cena max strop 10 500kč včetně tvrzeného skla a ochranného zadního krytu

5)vyžaduji hlavně optickou stabilizaci a kdyby to bylo možné také stabilazaci videa

6)podpora NFC, OTG, GPS, Svítilna

7)počet palců do 5,5" a rozlišení do 2560x1440
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vyběr mobilního telefonu 10000 a vice

Příspěvek od zombux »

tak po třech týdnech s Galaxy Note 9 můžu říct jen to, že tahle strojovna stála za každou korunu, kterou jsem za ni zaplatil :) nemá to žádný vysloveně slabý místo a jen pár drobných much, které by měly být časem odstraněny (možnost vypnout Bixby tlačítko) nebo jsou subjektivní (někomu může vadit rozměr, asi by to líp padlo do kapsy kdyby to bylo o centimetr kratší). výkon je totální drtič, všechno jede bleskově. vybavení je absolutní (jakýkoli iPhone i jiný Android se může jít klouzat). foťák je špička, údajně to překonává jen Huawei P20 Pro, a to ještě za cenu drsnějšího postprocesingu.
takže jestli má někdo v kapse dvacku na telefon a neví, jestli do toho jít (cena v obchodech je vyšší, ale jako obvykle Samsung nabízí hromadu slev a cashbacků) - má moje doporučení, dotazy rád zodpovím :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Vyběr mobilního telefonu 10000 a vice

Příspěvek od zigo »

zombux píše:vybavení je absolutní (jakýkoli iPhone i jiný Android se může jít klouzat)...
Zas na druhou stranu Apple to kompenzuje svou podporou operačního systému, zákaznickým servisem, reklamace, etc. - asi se shodneme, že tady v tom mu nikdo konkurovat nemůže.

Co na plat, že přístroj jako takový je pěkné dělo, když za dva roky ho Samsung přestane podporovat, protože sem jim neoplatí vydávat nový a nový systém na míru pro daný typ telefonu. Přece takový drahý přístroj si nekoupíš na rok nebo na dva. U těch levnějších to samozřejmě nikdo to neřeší, ale u tady těch drahých by přece člověk očekával delší podporu.

Samsung už jsem delší dobu neměl, ale co si pamatuji z té doby co jsem ho měl naposled, jejich politika ohledně reklamace byla žalostná a to samé zákaznická podpora.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vyběr mobilního telefonu 10000 a vice

Příspěvek od zombux »

je otázka co je "podpora". ano, aktuální iOS12 podporuje tuším i prastarý iPhone 5S, to je přesně 5 let starý telefon. stejně starý je SG Note 3 (i dneska slušně použitelná věc, pravda na Androidu 5 který už je dost out), nebo řada S4 (to už je pasé).
na druhou stranu, 5 let starý telefon používá málokdo... u vlajkových lodí to funguje spíš tak, že kdo si to koupí, používá to rok nebo dva, max tři, pak to vymění v rámci trade-inu za novou vlajkovou loď. za ty prachy se určitě nedá čekat, že to budu obměňovat za plnou palbu ročně nebo ob rok, ale vyměňovat bez problému.
(typicky: teď Note 9 stála řekněme 25tis, nebudu brát v úvahu bonus výbavu. starší Note 8 v rámci trade-inu se vykupoval za 10tis a bonus za jakýkoli vykoupený Note k tomu dalších 5tis, takže upgrade po roce vyšel na 10tis. to dost mění situaci - nevím jak to je u Applu, počítám že podobný program mají taky).

a ano, z doslechu je podpora Samsungu dost mizerná, respektive podobná jako u ostatních výrobců androidích telefonů. jenže to je stejné jako jsem už napsal - u těchle zařízení nikdo moc nepočítá s tím, že za 5 let to ještě budou zákazníci používat, je to bráno jako spotřebák s životností nějaké 3 roky.
osobně čekám, že tahle věc bude v pohodě sloužit 3 roky, pak už bude morálně i technicky zastaralá. znám kolem sebe lidi, kteří frčí na Note 3 a je to OK, ale to už je stará škola. naopak hodně lidí pořád funguje na SGS7Edge, to je dostatečně použitelný telefon i dneska.

to vše nic nemění na vybavení - Applu v otázce vybavení dneska utekli i superlevní čínští výrobci androidích telefonů. je fajn že to výrobce podporuje relativně delší dobu, ale k čemu to je, když to dohromady neumí o moc víc než tlačítkový dumbphone...
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vyběr mobilního telefonu 10000 a vice

Příspěvek od racecar »

iPhone hlavne funguje. Moj 7+ Jet black bude uz mat 2 roky a funguje snad bez jedineho restartu ako hodinky (ok, par krat som aktualizoval soft tak sa restartol). 6 co ma uz 4 roky tiez plne pouzitelny telefon na zakladne veci (fortnite to asi neda, ale aplikacie/net/socialne veci.. bez problemov bez zavahania).

Keby ze som nekupoval XS Max lebo chcem (lepsi fotoaparat, hw, oled..) tak by mi v pohode stacil aj 7+. Co si spominam na posledny cisty super android - Nexus 5 tak uz po roku padali aplikacie, obcas delay pri stlaceni tlacidla a pod. Potom 2x reklamacia a kos. Jeden z najhorsich telefonov co som mal.

Co sa hram s S9 tak tam tiez obcas sa stane ze citim "lag" pri nejakom pohybe, swipe a pod. Inac je pekny, drzi sa dobre ale uz som si zvykol na to plynule fungovanie iosu. Zase IOS je dost obmedzeny ako pises, no zvonenie mam defaultne, dokumenty to dava v pohode akekolvek, filmy v telefone ani flac-y nepouzivam (na hudbu mam tidal hifi) tak mi to nejak nevadi. Nic zlozitejsie nepotrebujem v telefone robit. Mam produktivnejsie veci k dispozicii.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
slaava
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2006
Bydliště: Praha 11 - Chodov / Praha 4 - Braník :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyběr mobilního telefonu 10000 a vice

Příspěvek od slaava »

Trochu vam do to vstoupim :) A to ja si mobil kupuju na pet let - bud prestane fungovat po hw strance a nebo uz je tak pomalej, ze to dal nejde :D takze jsem asi vyjimka potvrzujici pravidlo :)
amd 5800x3d, gigabyte x570 aorus pro, gainward rtx 4090 phantom gs, g.skill 64gb 3600mhz ddr4, corsair mp510 1gb, corsair rm750x, fractal design define 7 compact, win11pro 64bit, samsung odyssey oled g8.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vyběr mobilního telefonu 10000 a vice

Příspěvek od zombux »

5 let je šíleně dlouhá doba, morální životnost smartphonů jsou tak 3 roky. 5 let starý telefon je dobrý tak akorát na základní použití - někde v šuplíku mám ještě možná starou Lumii. na telefonování, SMS, fotky focené bramborou a základní web to použít jde, ale ve srovnání se současným smartphonem je to jak koukat na CRT monitor. kolik má 5 let starý telefon interní paměti, 8GB? do toho se dneska už nic moc nevejde :) kor když od toho člověk chce víc než jen dumbphone.
to, že většina lidí si kupuje smartphone a pak není ani zdaleka schopná ho využívat a smrskne se to právě na to obligátní telefonování, smskování a focení, je samozřejmě druhá věc.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
jagoda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2012
Bydliště: Bratislava

Re: Vyběr mobilního telefonu 10000 a vice

Příspěvek od jagoda »

mam to podobne, kym funguje nemenim, aktualne uz 3. rok iphone6 16gb a necitim nejaky limit...
a ked budem menit tak urcite iphone.
i7 2600k / 16GB DDR3 / GTX760
slaava
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2006
Bydliště: Praha 11 - Chodov / Praha 4 - Braník :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyběr mobilního telefonu 10000 a vice

Příspěvek od slaava »

Zacal jsem u chytrych telefonu na galaxy s1, ten jsem mel snad dokonce 6 let. Pak jsem presedlal na sony z1 compact - 4jadro, 2gb pameti a 16gb uloziste. Po tech cca 5ti letech mi zaclo vyskakovat, ze mam malo ram na aplikace, jsem presel na galaxy s9+. Takze jak rikam, pro mne netreba menit co kazdy dva roky.
amd 5800x3d, gigabyte x570 aorus pro, gainward rtx 4090 phantom gs, g.skill 64gb 3600mhz ddr4, corsair mp510 1gb, corsair rm750x, fractal design define 7 compact, win11pro 64bit, samsung odyssey oled g8.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vyběr mobilního telefonu 10000 a vice

Příspěvek od zombux »

S9+ je krásná hračka, škoda že nemá větší baterku, skočil bych býval po něm hned. takhle jsem musel udělat ještě krok dopředu a nelituju toho, Note 9 za to stála :) nečekal jsem to, ale S-Pen je boží věc, používám to každý den :) jinak to de facto je to samé jako S9+, v maličko hranatějším provedení. o nějakém zasekávání nemůže být vůbec řeč, už od S8/N8 to je hardwarově natolik nabušené, že i když Android pořád považuju za hromadu bordelu nějakým zázrakem držící pohromadě, tak to funguje hezky svižně.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Rodeo65
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2006
Bydliště: Cerveny Ujezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyběr mobilního telefonu 10000 a vice

Příspěvek od Rodeo65 »

Ja byl mnoho let uživatel Androidu a od června jedu na IPhone X, protože jsem to chtěl zkusit. Už teď ale jistojiste vím že zpět do Androidu nepůjdu. On ten Apple nějak funguje a co mám i iPad Air2 tak ten frčí jak z praku. To nemluvím o baterce v iPadu, kdo nepoznal nepochopí.

Další faktor pro Apple je dlouhodobý support systému a výrazně nižší pád ceny v letech.
Abych nebyl off topic, tak za mě iPhone 7plus případně od někoho vzít iP8plus jak bude přecházet.
PC Desktop Intel i9 | Laptop M2 Pro | PS5 | Xbox Series X | Switch hacked | retro 2x 3DS XL
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Vyběr mobilního telefonu 10000 a vice

Příspěvek od Blue Storm »

zigo píše:Přece takový drahý přístroj si nekoupíš na rok nebo na dva. U těch levnějších to samozřejmě nikdo to neřeší, ale u tady těch drahých by přece člověk očekával delší podporu.
Právě naopak, takový drahý telefon měníš maximálně po dvou letech, protože máš prachy, takže to neřešíš.

Já osobně si tento rok udělám radost iPhonem XS, protože chci jeden z nejlepších foťáků v telefonu, což automaticky znamená dát za telefon 15k+ a to jsem se zařekl, že už za Android nedám, protože má po dvou letech třetinovou hodnotu. Jednou jsem to udělal, telefon byl super, ale málem jsem toho při prodeji litoval (naštěstí mi při reklamaci vrátili plnou částku). Telefony mám za lepší ceny, takže to pro mě nebude ani taková hrůza (30k bych za telefon zase taky nedal).
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vyběr mobilního telefonu 10000 a vice

Příspěvek od zombux »

jo, když někdo chce špičkový foťák, tak moc na výběr nemá, je to jen malá skupinka telefonů. od Applu je to X, XS a XS Max, androidí telefony budou nejspíš Huawei P20 Pro, Samsung Note 9 a S9+, Google Pixel 2 a 2XL, LG G7, nejspíš ještě OnePlus 6 a starší modely SGS8, Note 8 a tím to bude asi hasnout, zbytek je už druhá třída.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: Vyběr mobilního telefonu 10000 a vice

Příspěvek od Vesel »

Blue Storm píše:
zigo píše:Přece takový drahý přístroj si nekoupíš na rok nebo na dva. U těch levnějších to samozřejmě nikdo to neřeší, ale u tady těch drahých by přece člověk očekával delší podporu.
Právě naopak, takový drahý telefon měníš maximálně po dvou letech, protože máš prachy, takže to neřešíš.

Já osobně si tento rok udělám radost iPhonem XS, protože chci jeden z nejlepších foťáků v telefonu, což automaticky znamená dát za telefon 15k+ a to jsem se zařekl, že už za Android nedám, protože má po dvou letech třetinovou hodnotu. Jednou jsem to udělal, telefon byl super, ale málem jsem toho při prodeji litoval (naštěstí mi při reklamaci vrátili plnou částku). Telefony mám za lepší ceny, takže to pro mě nebude ani taková hrůza (30k bych za telefon zase taky nedal).
i Iphone ma po 2 letech tretinovou cenu... hold apple zacal trosku menit politiku nadsadit ceny novych a strhnout ceny starych tim me docela nastval protoze sem vzdy iphona prodaval za 2/3 po dvou letech.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vyběr mobilního telefonu 10000 a vice

Příspěvek od zombux »

spotřební elektronika NIKDY nebude investice, to že za ni někdo iPhone zkouší považovat, je úsměvné, ale není to normální :) po třech, pěti... letech to bude stejně jen hromada elektrošrotu, není třeba to považovat za nějakou investiční komoditu :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: Vyběr mobilního telefonu 10000 a vice

Příspěvek od Vesel »

Ja to tak neberu ale clovek kdyz uz da 25 tisic za mobil a za rok mu apple podkopne nohy ze ho nabizi za 18 cimz se snizuje hodnota je na nic kupovat iphony budu dal ale vzdy to byla lepsi investice jak android prave ze si to drzelo cenu
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Vyběr mobilního telefonu 10000 a vice

Příspěvek od Shaquille »

podkopne nohy... to snad nemuzes ani myslet vazne.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyběr mobilního telefonu 10000 a vice

Příspěvek od CageJ »

Pravdou je, že ceny bazáru zráža Apple... predtým šli tak -100USD za generáciu.
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
N_o_c_l_a_f
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2005

Re: Vyběr mobilního telefonu 10000 a vice

Příspěvek od N_o_c_l_a_f »

Kupujete telefon a tvarite se, ze to je Mona Lisa? Tvl. applisti. :)

Mam Xiaomi za 4.5k. Spotrebni elektronika. Funguje dobre a kdyz ho za dva roky prodam za litr, tak alespon budu mit na chlastacku.
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Vyběr mobilního telefonu 10000 a vice

Příspěvek od Blue Storm »

Zombe, OnePlus 6, S8, atd. do toho neřadím, to už je pro mě nižší třída. I jak fotím foťákem, tak jsem úchyl na technickou kvalitu, proto chci něco z top 5. Nejsou to špatné telefony, jen nesplňují mé požadavky
Vesel píše:i Iphone ma po 2 letech tretinovou cenu... hold apple zacal trosku menit politiku nadsadit ceny novych a strhnout ceny starych tim me docela nastval protoze sem vzdy iphona prodaval za 2/3 po dvou letech.
Pravda, neuvědomil jsem si případ Sedmičky. Ono ale otázka, jestli tohle nebyla akorát výjimka, protože potřebovali udělat místo pro XRko a Sedmičky třeba mají pořád hodně. I 6s se držel hodně dlouho, takže bych to zase z případu Sedmičky asi zatím neposuzoval. Osmička zlevnila decentně a myslím si, že příští rok v létě ji člověk prodá pořád v pohodě okolo 12-13k, což je více než 50 % původní ceny.

Apple obecně nechce levné telefony dělat, takže já čekám akorát doprodej a ukončení Sedmičky. SEčka taky končí, 6s už snad taky zařezávají. Uvidíme. U Xka se ale fakt nebojím o to, že by to člověk příští rok neprodal za méně jak polovinu, to spíš tak 18k... To Note 8/9 po téměř dvou letech takovou procentuální hodnotu z původní ceny určitě mít nebude.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“