Žaloba Oskaru na Eurotel a T-mobile

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

alisgod
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. zář 2003
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alisgod »

cool.user píše:
alisgod píše:2cool.user
a jak k těm 99% přišly?myslíš že jim spadly do náruče,pamatuješ jak ET začínal?foun za 30 a víc tisíc,služby ve vývoji,zkušenosti žádné....no a pokud Č.M. na jejich hru přistoupil(jako že ano) nemůže si stěžovat,mohl trh opustit nebo se vrhnout do boje.Pro trh je dobré že se uchytil,ale žalovat na to, že byl až třetí a že ti dva jsou velcí mi nejde pod nos, nakonec si cestu ke klientivi našel a má svůj podíl na trhu,už je silnější tak může tedy dělat co uzná za vhodné, třeba zvyšovat ceny volání do ET a T-M ....antimonopolní úřad v tomto případě nemá co dělat,páč se nejedná o jediného ani dominantního poskytovatele služeb,nýbrž o dva,zde je spíše místo pro ÚNOHS ale nejlépe pro obchodní soud.
no doufal jsem ze je to v tvych svchopnostech ale asi neni, kdyz jsou na trhu dva hraci, logicky ovladaji 100% trhu, kdyz vstoupi treti tak zacina s 0

za druhe, kdyz eurotel zacinal tak si nepamatuju ze by tady mel konkurenci, kdo chtel byt mobilni proste musel mit eurotel.

za treti "ale žalovat na to, že byl až třetí a že ti dva jsou velcí mi nejde pod nos" ty to asi nechapes co????? on je nezaluje za to ze je treti, on je zaluje za to ze ho poskozovali jinou cenou hovoru nez u konkurence. uvedu priklad pokud to stale nechapes, to je jako by treba benzina uzavrela dohodu s bmwckem a ty bys tam prisel se skodovkou a prodavacka by ti rekla, " aha vy mate skodovku, tak to ale musite zaplatit o 50%ceny navic" snad to casem pochopis :wink:
když někdo chce->musí být....nesmysl,když chce,tak jen může nikoliv musí, to je věc nabídky a poptávky a to že byl ET první bylo špatně?

jsou dva=100%trhu je to monopolní postavení?
je jich 10=100% trhu je to monopolní?
"on je nezaluje za to ze je treti, on je zaluje za to ze ho poskozovali jinou cenou hovoru nez u konkurence"->nikdo nikoho nenutil do toho jít :wink:
Evidentně máme jiný názor na postavení operátorů na trhu ve vztahu k délce působení a zásluhách na rozvoji GSM v ČR vůbec,ale to neznamená,že se mnou budeš mluvit jako s hňupem,jiný názor u mne neznamená,že se budu do někoho navážet.Nevím kolik ti je,ale diskusi vést neumíš,škoda :(
TOSHIBA SATELLITE A14E, Win Vista Home Premium
Coololooser
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Coololooser »

alisgod píše:"on je nezaluje za to ze je treti, on je zaluje za to ze ho poskozovali jinou cenou hovoru nez u konkurence"->nikdo nikoho nenutil do toho jít :wink:
Evidentně máme jiný názor na postavení operátorů na trhu ve vztahu k délce působení a zásluhách na rozvoji GSM v ČR vůbec,ale to neznamená,že se mnou budeš mluvit jako s hňupem,jiný názor u mne neznamená,že se budu do někoho navážet.Nevím kolik ti je,ale diskusi vést neumíš,škoda :(
ty jses fakt mimo, zaklady konkurence jsou postaveny na tom ze ma kazdy stejne podminky,ale vidim ze ty to proste nepochopis

//edit: ze jses hnup jsem nerek, to si myslis sam, a zkus se zamyslet schvalne proc je tady antimonopolni urad :wink: pokud na to prijdes dej vedet
0118 999 881 999 119 7253
alisgod
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. zář 2003
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alisgod »

cool.user píše:
alisgod píše:"on je nezaluje za to ze je treti, on je zaluje za to ze ho poskozovali jinou cenou hovoru nez u konkurence"->nikdo nikoho nenutil do toho jít :wink:
Evidentně máme jiný názor na postavení operátorů na trhu ve vztahu k délce působení a zásluhách na rozvoji GSM v ČR vůbec,ale to neznamená,že se mnou budeš mluvit jako s hňupem,jiný názor u mne neznamená,že se budu do někoho navážet.Nevím kolik ti je,ale diskusi vést neumíš,škoda :(
ty jses fakt mimo, zaklady konkurence jsou postaveny na tom ze ma kazdy stejne podminky,ale vidim ze ty to proste nepochopis

//edit: ze jses hnup jsem nerek, to si myslis sam, a zkus se zamyslet schvalne proc je tady antimonopolni urad :wink: pokud na to prijdes dej vedet

a nemají snad stejné podmínky?,zákony a nařízení platily a platí pro všechny stejné,jen jejich obchodní politika je jiná(to je onen konkurenční boj,který se Č.M. a evidentně ani tobě nelíbí), a ten pořád opěvovaný antimonopolní úřad už do toho nemá co remcat(i když mu to současné zákony pravděpodobně umožňují), mohl by v případě že by se jednalo pouze o vztah ET vs Č.M.(bez existence T-M) nebo T-M vs. Č.M(bez existence ET),jenže v tomto případě jde o spor jednoho(nikoliv dominantního) proti dvěma(ani jeden nemá 100% trhu) a nikdo nemůže kromě klientů a vedení společností řikat,jaké ceny kdo bude mít ve vztahu k tomu druhému....
TOSHIBA SATELLITE A14E, Win Vista Home Premium
Coololooser
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Coololooser »

alisgod píše:
cool.user píše: ty jses fakt mimo, zaklady konkurence jsou postaveny na tom ze ma kazdy stejne podminky,ale vidim ze ty to proste nepochopis

//edit: ze jses hnup jsem nerek, to si myslis sam, a zkus se zamyslet schvalne proc je tady antimonopolni urad :wink: pokud na to prijdes dej vedet

a nemají snad stejné podmínky?,zákony a nařízení platily a platí pro všechny stejné,jen jejich obchodní politika je jiná(to je onen konkurenční boj,který se Č.M. a evidentně ani tobě nelíbí), a ten pořád opěvovaný antimonopolní úřad už do toho nemá co remcat(i když mu to současné zákony pravděpodobně umožňují), mohl by v případě že by se jednalo pouze o vztah ET vs Č.M.(bez existence T-M) nebo T-M vs. Č.M(bez existence ET),jenže v tomto případě jde o spor jednoho(nikoliv dominantního) proti dvěma(ani jeden nemá 100% trhu) a nikdo nemůže kromě klientů a vedení společností řikat,jaké ceny kdo bude mít ve vztahu k tomu druhému....
nemeli, a muzes si rikat co chces ale antimonopolni urad uz davno o tom rozhod ze to bylo poruseni zakona, ale ty to stejnak nepochopis. bych te tipl na zaryteho tmobilistu nebo eurotelistu :wink:
0118 999 881 999 119 7253
alisgod
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. zář 2003
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alisgod »

nejsem delší dobu příznivec žádnýho operátora,ani mobil nemám :? ,jinak fandím všem průkopníkům a úspěšným a nemám rád parazitování(nemyslim ve vztahu k Č.M.) :)


edit/ právě to rozhodnutí antimon. úřadu mi vadí a vůbec v principu zásah tohoto úřadu neuznávám(v tomto případě tedy)
Naposledy upravil(a) alisgod dne pát 4. čer 2004, 15:04, celkem upraveno 1 x.
TOSHIBA SATELLITE A14E, Win Vista Home Premium
Jiri Drak
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Č.K.

Příspěvek od Jiri Drak »

alisgod píše:Jenže v tomto případě jde o spor jednoho(nikoliv dominantního) proti dvěma(ani jeden nemá 100% trhu) a nikdo nemůže kromě klientů a vedení společností řikat,jaké ceny kdo bude mít ve vztahu k tomu druhému....
Oscara sice nemusim, ale jeste taky existuji veci jako kartelova dohada a tohle fakt smrdi necim podobnym. Nemyslim, ze je v poradku aby treba hovory z ET do site TM byly znatelne levnesi nez do Oscara, pokud naklady budou podobne.
MB Asus P7P55D-E, CPU Core i5-750@3700MHz, RAM 16GB, VGA Radeon RX Vega 56
Coololooser
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Coololooser »

Jiri Drak píše:
alisgod píše:Jenže v tomto případě jde o spor jednoho(nikoliv dominantního) proti dvěma(ani jeden nemá 100% trhu) a nikdo nemůže kromě klientů a vedení společností řikat,jaké ceny kdo bude mít ve vztahu k tomu druhému....
Oscara sice nemusim, ale jeste taky existuji veci jako kartelova dohada a tohle fakt smrdi necim podobnym. Nemyslim, ze je v poradku aby treba hovory z ET do site TM byly znatelne levnesi nez do Oscara, pokud naklady budou podobne.
presne moje slova, by me dost zajimalo jak se k tomuto vyjadri alisgod
0118 999 881 999 119 7253
alisgod
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. zář 2003
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alisgod »

Jiri Drak píše:
alisgod píše:Jenže v tomto případě jde o spor jednoho(nikoliv dominantního) proti dvěma(ani jeden nemá 100% trhu) a nikdo nemůže kromě klientů a vedení společností řikat,jaké ceny kdo bude mít ve vztahu k tomu druhému....
Oscara sice nemusim, ale jeste taky existuji veci jako kartelova dohada a tohle fakt smrdi necim podobnym. Nemyslim, ze je v poradku aby treba hovory z ET do site TM byly znatelne levnesi nez do Oscara, pokud naklady budou podobne.
akcionáři ET a T-M si to pravděpodobně nemyslí,viděl bych to jako čistě obchodní spor o cenách, a ne jako omezování a znevýhodňování(co je to v byznisu znevýhodnění?-prostě strategie za účelem zisku).
TOSHIBA SATELLITE A14E, Win Vista Home Premium
Jiri Drak
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Č.K.

Příspěvek od Jiri Drak »

alisgod píše:akcionáři ET a T-M si to pravděpodobně nemyslí,viděl bych to jako čistě obchodní spor o cenách, a ne jako omezování a znevýhodňování(co je to v byznisu znevýhodnění?-prostě strategie za účelem zisku).
To je sice pravda, ale zaroven take existuji zakony, ktere trh nejakym zpusobem reguluji a pokud byly nejak poruseny, coz mi tezko muzeme posoudit, pak je OK naparit jim pokutu.
MB Asus P7P55D-E, CPU Core i5-750@3700MHz, RAM 16GB, VGA Radeon RX Vega 56
Coololooser
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Coololooser »

alisgod píše:akcionáři ET a T-M si to pravděpodobně nemyslí,viděl bych to jako čistě obchodní spor o cenách, a ne jako omezování a znevýhodňování(co je to v byznisu znevýhodnění?-prostě strategie za účelem zisku).
ty to fakt nechapes
0118 999 881 999 119 7253
alisgod
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. zář 2003
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alisgod »

no jo no,zas ta regulace,někde jinde už jsem psal svůj názor na jakoukoliv regulaci trhu,jsem zastáncem ryzího kapitalismu Adama Smithe a to jse ak tak koukám moc nenosí :sad:
TOSHIBA SATELLITE A14E, Win Vista Home Premium
Coololooser
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Coololooser »

alisgod píše:no jo no,zas ta regulace,někde jinde už jsem psal svůj názor na jakoukoliv regulaci trhu,jsem zastáncem ryzího kapitalismu Adama Smithe a to jse ak tak koukám moc nenosí :sad:
ryzi kapitalismus se uz v praxy mnohokrat neosvedcil :wink:
0118 999 881 999 119 7253
alisgod
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. zář 2003
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alisgod »

cool.user píše:
alisgod píše:akcionáři ET a T-M si to pravděpodobně nemyslí,viděl bych to jako čistě obchodní spor o cenách, a ne jako omezování a znevýhodňování(co je to v byznisu znevýhodnění?-prostě strategie za účelem zisku).
ty to fakt nechapes
můj názor je ten,že rozhodnutí antimonopolního úřadu nechápu(z věcné stránky ne z nechuti) seš spokojenej?mám opačný postoj,vadí ti to moc?Promiň že si o tom myslím něco jiného(kroutim hlavou-takovej smajl tady neni)
TOSHIBA SATELLITE A14E, Win Vista Home Premium
alisgod
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. zář 2003
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alisgod »

cool.user píše:
alisgod píše:no jo no,zas ta regulace,někde jinde už jsem psal svůj názor na jakoukoliv regulaci trhu,jsem zastáncem ryzího kapitalismu Adama Smithe a to jse ak tak koukám moc nenosí :sad:
ryzi kapitalismus se uz v praxy mnohokrat neosvedcil :wink:

a ten současný pazmeg sociálně-kapitalisticko-státní je co?nic není perfektní,ale něco může být pro všechny svobodnější.raději budu dřít až do smrti než se spoléhat na stát a socku.Nechci tě nutit, ale k pochopení mých postojů ti snad pomůže toto-z 99% si za tím stojím a nestydím se za to.http://nb.vse.cz/~ocapek/CZTexty/smith.htm

neni to moje práce,jen je to srozumitelně rozepsané :roll:
TOSHIBA SATELLITE A14E, Win Vista Home Premium
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karf »

Chlapci! Vy se tady hádáte, jestli bylo od ET a T-M férové trošku pozvednout ceny. Trochu jste ale zapomněli na mojí druhou poznámku o férovosti nástupu Oskara na trh!!
Jinak, to že ET prodával telefon za 30k a minuta stála 50 korun bych neviděl v jeho postavení na trhu. Kdo z vás má doma DVD 2-layer vypalovačku? Dáte za ní 6 tisíc? já počkám až zlevní. Kdo z vás má doma P4 3,4 GHz (nebo ekviv AMD) já počkam až zlevní...
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
Krevety
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2003
Bydliště: u Ostravy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krevety »

karf píše:Chlapci! Vy se tady hádáte, jestli bylo od ET a T-M férové trošku pozvednout ceny. Trochu jste ale zapomněli na mojí druhou poznámku o férovosti nástupu Oskara na trh!!
Jinak, to že ET prodával telefon za 30k a minuta stála 50 korun bych neviděl v jeho postavení na trhu. Kdo z vás má doma DVD 2-layer vypalovačku? Dáte za ní 6 tisíc? já počkám až zlevní. Kdo z vás má doma P4 3,4 GHz (nebo ekviv AMD) já počkam až zlevní...
nasral nebude to prave slovo ... budme radi za trosku konkurence jinak by byly ceny uplne nekde jinde...
to o tech vysilacich muze byt pravdive ale je mi fuk ze sestartu meli nake pojizdne krapy tet uz je vse ok , pokud snad mate neco proti vzhledu tak u nasi chaty naproti na kopci v pulce pole stal opravdu HNUSNA btska od ET minimalne 2 roky nez se racili to presunout nekde kde to nebude hyzdit ...
NB: ---
PC: AMD Ryzen 7 3700X, AMD Radeon RX 6800, ASUS X470-PRO, 32GB DDR4-3400, Samsung 960 PRO 2TB, Samsung 990 PRO 4TB, Win10 x64 Pro
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karf »

Ono nešlo o vzhled nebo o to, že jsou ty vysílače pojízdné - někdy byla montovaná sada na střechu paneláku - Volyně, Vimperk...mě spíš šlo o to, že to vše udělal nelegálně bez povolení.
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
miho
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 29. kvě 2003
Bydliště: Orlová-Lutyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miho »

alisgod píše:no jo no,zas ta regulace,někde jinde už jsem psal svůj názor na jakoukoliv regulaci trhu,jsem zastáncem ryzího kapitalismu Adama Smithe a to jse ak tak koukám moc nenosí :sad:
To podle mne nemuze nikdy fungovat. Monopoly a oligopoly by ovladly trh. Umis si vubec predstavit co by udelal Telecom kdybys ho nijak neomezoval? To by bylo peklo na zemi :wink:
127.0.0.1, sweet 127.0.0.1
Coololooser
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Coololooser »

miho píše:
alisgod píše:no jo no,zas ta regulace,někde jinde už jsem psal svůj názor na jakoukoliv regulaci trhu,jsem zastáncem ryzího kapitalismu Adama Smithe a to jse ak tak koukám moc nenosí :sad:
To podle mne nemuze nikdy fungovat. Monopoly a oligopoly by ovladly trh. Umis si vubec predstavit co by udelal Telecom kdybys ho nijak neomezoval? To by bylo peklo na zemi :wink:
to uz je tedka :lol:
0118 999 881 999 119 7253
ManchesterUnited
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Buštěhrad, Kladno, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ManchesterUnited »

Až dneska sem si o tom přečet v novinách a myslim si že Oskar něco vysoudí. Myslim si, že ta žaloba je oprávněná. Sám používám Oskara a má nízký ceny. O prázdniny si pořídim paušál.
CPU: i9-9900K + NZXT Kraken X53, MB: GIGABYTE Z390 D, MEMORY: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Gaming series Aegis, VGA: GIGABYTE GeForce RTX 2080Ti GAMING OC 11G, DVDRW: ASUS SDRW-08U9M-U, HDD: SSD Samsung 970 EVO 1TB, CASE: NZXT H510 Matte Black, ZDROJ: SilverStone Essential Gold Semi-modular 750W, SOUND: M-Audio M-Track DUO, REPRO: Logitech Z207, MOUSE: Logitech MX Master 3, LCD: Dell SE2417HG, Powered by iPhone 14 Pro 128GB Notebook: ASUS ZenBook UX430UQ-GV218T
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“