Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je út 2. březen 2021, 16:20

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 29 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2  další
Autor Zpráva
 Předmět: Jak vyleštit poškrábaný displej / ochrana displeje
PříspěvekZaslal v: pá 13. srpen 2004, 19:30 
Středně pokročilý
Středně pokročilý

Jakým způsobem se dá vyleštit displej mobilu? Z několika zdrojů jsem slyšel, že to jde perfektně zubní pastou. Ale jen s těmi bez mikrogranulí, jinak to displej poškrábe ještě víc. Nevíte jak to s tou pastou vyčistit? Zkoušel jsem to šmrdlat prstem i papírovým kapesníkem, ale bez efektu. Asi to chce přitvrdit :oops:

P.S. Stejný postup (se zubní pastou) prý funguje i na poškrábaná CD. Teď jenom jak na to... :?

Předmět:
PříspěvekZaslal v: pá 13. srpen 2004, 22:58 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

no pasívy se leští smirkovým papírem s vodou. Měl bych použít co nejjemnější papír. Koukni na PCT, o leštění pasívů se tam psalo 8-) :lol:

Příště poškrábání předcházej průhlednou folií.

Předmět:
PříspěvekZaslal v: pá 13. srpen 2004, 23:34 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Zubni pastu mam odzkousenou a funguje SKVELE :-D a jak na to? normal dej pastu na displa, rozetri prstem a pak si vem nejakej hadrik a setri, display je pak trochu matnejsi (lepsi citelnost na slunci) a jemne skrabance nejsou videt,no ja jsem proste max spokojenej :-D

Předmět:
PříspěvekZaslal v: so 14. srpen 2004, 10:53 
Středně pokročilý
Středně pokročilý

karf napsal:

Já jsem ho nepoškrábal, ten mobil je z druhé ruky a podřený už byl.

cool.user napsal:
Zubni pastu mam odzkousenou a funguje SKVELE :-D a jak na to? normal dej pastu na displa, rozetri prstem a pak si vem nejakej hadrik a setri, display je pak trochu matnejsi (lepsi citelnost na slunci) a jemne skrabance nejsou videt,no ja jsem proste max spokojenej :-D

Díky. Ještě taková drobnost - kterou zubní pastu jsi použil?

Předmět:
PříspěvekZaslal v: so 14. srpen 2004, 11:05 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

A co takhle zkusit tohle?

http://www.i-obchod.cz/product.asp?productid=424

Asus Maximus VII Ranger, Core i7 4790K delid @ 4.8 GHz, 1.33 V, Scythe Mugen 4, MSI GTX 980Ti Gaming 6G, Crucial Ballistix Tactical LP 2x8 GB, Crucial M500, WD Black... Benq 2765HT, Logitech MX Master, Logitech K270, Corsair TX750W, Zalman Z1

Předmět:
PříspěvekZaslal v: so 14. srpen 2004, 11:10 
Středně pokročilý
Středně pokročilý

prf.KuBA napsal:

O tom mi říkal kámoš, ať se toho vyvaruju jako čert kříže. Použil to na ten samý mobil (Siem S 55) a vybrousilo mu to do displeje víc než milimetr hlubokou jamku... :shock:
Možná to bylo rukama, ale možná taky ne.

Předmět:
PříspěvekZaslal v: so 14. srpen 2004, 11:11 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Spectral napsal:
karf napsal:

Já jsem ho nepoškrábal, ten mobil je z druhé ruky a podřený už byl.

cool.user napsal:

Díky. Ještě taková drobnost - kterou zubní pastu jsi použil?

Zeptej se bobra :lol: , ne ale ted vazne, cokoliv co najdu doma a je bez takovejch tech blbustek ala granulky atd, proste bila bez prichute pasta ( no ja pouzivam obcas mentolovou :D ta celkem hezky voni :D )

Předmět:
PříspěvekZaslal v: so 14. srpen 2004, 11:19 
Středně pokročilý
Středně pokročilý

cool.user napsal:
Zeptej se bobra :lol: , ne ale ted vazne, cokoliv co najdu doma a je bez takovejch tech blbustek ala granulky atd, proste bila bez prichute pasta ( no ja pouzivam obcas mentolovou :D ta celkem hezky voni :D )

Hmmm, já jsem zkoušel dětskou pastu Zubík s jahodovou příchutí, leštil jsem to půl hodiny a disp beze změny. Zkusím bobra. Díkes.

Předmět:
PříspěvekZaslal v: út 17. srpen 2004, 15:44 
Středně pokročilý
Středně pokročilý

OT
pruhledny folie na telefonech vypadaji strasne socialne....
stejne se to poskrabe znovu...
pokud to jde precist, tak to nema cenu resit... mobil je uzitkova vec s omezenou zivotnosti jak moralni, tak technickou
pokud to pres skrabanec nejde precist, tak uz to nevylestis :lol:
/OT

Předmět:
PříspěvekZaslal v: čt 19. srpen 2004, 16:04 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

prf.KuBA napsal:

jj prodávám v jednom nejmenované obchůdku a ta pasta je fakt dobrá věc....ale taky záleží jak moc je poškrábaný :)

CASE/ Corsair Obsidian 1000D,ZDROJ/ Corsair RM750i, 750W,CPU/ Intel Core i7 - 8700k@5Ghz,MB/ Asus ROG Maximus X Hero, RAM/ G.SKILL 32GB DDR4 3200MHz CL14 Trident Z,VGA/ ASUS GeForce TURBO-RTX2080TI-11G, HDD/ WD Caviar Blue WD40EZRZ 3.5" 4TB, Crucial MX300 1TB M.2 2280SS ,WIN/ Win 10 Pro 64bit,REPRO/ Logitech Z-5500 Mouse/Logitech MX 518 2019 verze, CHLAZENÍ/ Watercooled, MONITOR/ Asus ROG SWIFT PG279Q - 27", 165Hz

Předmět:
PříspěvekZaslal v: ne 5. září 2004, 13:15 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Vyborne zkusenosti mam se zubni pastou Promise :)
Ono jde vlastne o to ze ten kapesnik s tou pastou tvori takovy velice jemny smirkovy papir a tak display zmatni pricemz i zabrousi ryhy,ze :)

Předmět:
PříspěvekZaslal v: ne 5. září 2004, 20:42 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

ICE napsal:
OT
pruhledny folie na telefonech vypadaji strasne socialne....
stejne se to poskrabe znovu...
pokud to jde precist, tak to nema cenu resit... mobil je uzitkova vec s omezenou zivotnosti jak moralni, tak technickou
pokud to pres skrabanec nejde precist, tak uz to nevylestis :lol:
/OT

Ale pokud má někdo komunikátor s velkým displejem za 20000 tak tam se o ochraně dá mluvit...to je pak pracovní nástroj -> užitkový mobil je třeba takový Siemens C60...

Asus Maximus VII Ranger, Core i7 4790K delid @ 4.8 GHz, 1.33 V, Scythe Mugen 4, MSI GTX 980Ti Gaming 6G, Crucial Ballistix Tactical LP 2x8 GB, Crucial M500, WD Black... Benq 2765HT, Logitech MX Master, Logitech K270, Corsair TX750W, Zalman Z1

Naposledy upravil prf.KuBA dne pá 12. listopad 2004, 06:35, celkem upraveno 1x.

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 6. září 2004, 13:06 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Spectral napsal:
prf.KuBA napsal:

O tom mi říkal kámoš, ať se toho vyvaruju jako čert kříže. Použil to na ten samý mobil (Siem S 55) a vybrousilo mu to do displeje víc než milimetr hlubokou jamku... :shock:
Možná to bylo rukama, ale možná taky ne.

Jinak tady musíš brousit jenom dokud ty škrábance nezmizí :wink: Když tam budeš brousit moc dlouho tak to vybrousíš...a pak tam asi teda budeš mít jamku :lol:

Naposledy upravil prf.KuBA dne po 6. září 2004, 13:43, celkem upraveno 1x.

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 6. září 2004, 13:11 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Spectral napsal:
já jsem zkoušel dětskou pastu Zubík s jahodovou příchutí. Zkusím bobra.

:lol: tady se fakt učím každým dnem !!! :oops:
moje dva C25 se v asi nikdy nepoškrábou, jinak ponechávat folii na displey déle jak minutu po koupi považuju za asociální.

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 6. září 2004, 13:14 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

pánové, co je tohle za debatu?
pokud vím, tak existuje nějaký komerčně prodávaný leštič na displeje, ale o tom, že by zachránil škrábance, tak to teda nevim
vzhledem k ceně těchto přístrojů skutečně nevěřím, že by se tím někdo zabýval

Předmět:
PříspěvekZaslal v: so 11. září 2004, 23:10 
Začátečník
Začátečník

Rád bych vás informoval o mých zkušenostech s pilníky na leštění nehtů (výrobce tuším že Oriflame). Jedná se o tři pilníky v sadě, od nejhrubějšího po nejjemější. Leštil jsem s nimi Sony Ericsson T68i a funguje to naprosto perfektně. (Nejsou to "běžné" pilníky. Jsou pružné a mají mě neznámý povrch...)

Předmět:
PříspěvekZaslal v: ne 12. září 2004, 21:35 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Sleepy.664 napsal:
Rád bych vás informoval o mých zkušenostech s pilníky na leštění nehtů (výrobce tuším že Oriflame). Jedná se o tři pilníky v sadě, od nejhrubějšího po nejjemější. Leštil jsem s nimi Sony Ericsson T68i a funguje to naprosto perfektně. (Nejsou to "běžné" pilníky. Jsou pružné a mají mě neznámý povrch...)

presne!!! a i na tom samym mobilu - rejha asi 5mm dlouha a 1mm hluboka(!), vylesteno ze je tam jenom takova 3mm carka. dost sem se divil ale kdybych mel vic casu tak tam neni vubec. pastou sem to delal asi 20min a vysledek skoro zadnej akorat zapatlanej celej foun

Předmět:
PříspěvekZaslal v: pá 12. listopad 2004, 06:34 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Moje zkušenosti se zubní pastou jsou že mi to vůbec nepomohlo... :lol:

Předmět: Ochrana displaye u mobilního telefonu
PříspěvekZaslal v: út 3. duben 2007, 15:22 
Administrátor
Administrátor
Obrázek uživatele

Vzhledem k zakoupení nového mobilu (SE K750i) jsem začal řešit jeden problém, který jsem dřív neměl (Siemens A50) a to je ochrana displaye. Telefon nosím různě po kapsách, žádná pouzdra nepřipadají v úvahu a tak by mě zajímalo, zda je někde možné koupit nějaké folie, nebo něco podobného, co by se dalo jednoduše nalepit (a v případě potřeby také jednoduše odlepit) přes display. Ta folie co je k tomu telefonu dodávaná je celkem na pikachu, protože se mi na různých místech už odlepila a po opětovném "přidělání" už to není ono. Thx za rady :)

Rady typu "vykašli se na folie" slyšet nechci, vím jak vypadají telefony v mém okolí, jejichž majitelé s nima zacházejí podobně jaké já :twisted:

Předmět:
PříspěvekZaslal v: út 3. duben 2007, 15:31 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Ještě je jedna možnost - prodává se taková pasta, kterou naneseš na display a pak hadříkem vetřeš. Pokud na displayi nebudou nějaké velké škrábance, tak to funguje skvěle.

Odpovědět na téma  [ 29 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2  další

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní