Motorola Defy/Defy+

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od Thellwin »

Jdeš pro Defy+?

Nezkoušel, možná někdy v budoucnu, až mě něco naštve na CM7. Ale koukám, že částečně je založená na CM7 ...
Goldnoob team proud member!
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od myom »

jo, pro defy+. ani nevis, jaky to byl porod, nez jsem zjistil, jakou slevu mi na to daji :D, natoz je donutit, aby mi napsali, az ji pristi tyden budou mit na sklade. 3 pobocky, 3 jine informace... ale tak moc lidi o tomhle telefonu nevi, tak snad chvilku na sklade bude.

asi nejakou dobu budu na oficialni rom, protoze me celkem desi pocet threadu o bricknutych defy+, kdyz se pokouseli aplikovat postupy z defy.

stejne mi to rootovani nejde poradne do hlavy, mam proctene android forum, xda a stejne se mi to moc nezda.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od Thellwin »

Já se rootu bál a pak to byla záležitost na pár vteřin :)

Nevím jak Defy+, ale původní Defy jde přes SuperOneClick naprosto lehce. Problém je, že jak se ty postupy časem vyvíjí, tak lze narazit na spoustu metod, z nichž některé vypadají dost složitě. A taky je to pro každého výrobce a model trochu jiné, to nevím přesně.
Goldnoob team proud member!
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od myom »

no tech postupu je dost. hlavne nechapu, jak se vratit k puvodni romce, kvuli zaruky. nekde bylo, ze musim vybirat pouze z nejakych romek a kdyz tam neni ta moje, tak mam smulu. nekde jsem zase cetl, ze ji jde nejak zalohovat primo z mobilu.

je jeste nejaka graficka nastavba, nez miui?
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od Thellwin »

Unroot by měl být možný, ale jak to ti teď neřeknu, jenom jsem zkoumal před rootem tu možnost :oops:

Ty to máš v pohodě, dostal jsi ofiko Ginger, já jsem přecházel z Froyo (takže v případě uplatnění záruky bych musel nahrát Froyo) a bylo tam info, že při nahrání nekteré verze ROM už nelze přejít na starší, takže na to jsem musel dát pozor. Každopádně, tu svoji původní jsem si stáhl jak z internetu, tak mi ji zazálohoval Clocworkmod při instalaci CyanoM.

Co se týče grafické nástavby, tak vůbec nevím, co teď myslíš :)
Goldnoob team proud member!
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od myom »

no s tema verzema je to taky dobry gulas :lol: . ale to uvidim, az si ji budu moci osahat.

no co jsem pochopil z tech textu, tak android ma nejake GUI, neco jako KDE klasicky u linuxu. motorola ma svuj motoblur, CM7 a na nem zalozene romky maji MIUI, tak me zajima, jestli je jeste neco. (neco jako bylo na WM manilla a SPB mobil shell)
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od Thellwin »

Jo myslíš asi Launcher :)

Jo, je jich hodně, budeš si je muset vyzkoušet. Já jsem zůstal u ADW Launcheru, který je defaultní pro CM7. Tuším, že SPB Mobile Shell je pro Android taky.
Goldnoob team proud member!
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od myom »

chjo, to bude vetsi porod se v tom zorientovat, nez na WM :D. co by clovek taky chtel od linuxu...
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od Thellwin »

Popravdě, zorientoval jsem se rychleji, než když jsem do ruky dostal poprvé Windows Mobile :)
Goldnoob team proud member!
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od myom »

no asi to bude chtit mit ten mobil nejprve v ruce a potom se ptat :)
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od myom »

vetsina obchodu v cr uz ma tento tyden skladem, jenom vodafone ne :evil:
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od Thellwin »

Kdo si počká ten se dočká :sigh:

Já jsem přemýšlel nad tím, že bych jí vzal ze Sunnysoftu, ale pak jsem náhodou zašel do Voadfonu při cestě, optal se tam a druhý den pro Defynu šel :)

Po skoro třech měsících se mi podařilo upravit 4 obrazovky ze sedmi. To se ladí skoro měsíc kalendář Jorte, až člověk náhodou narazí na Pure Calendar Widget spolu s PureC Agendou a za chvíli je hotovo :oops:
Goldnoob team proud member!
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od myom »

to sice jo, ale kdyz ti jeden tyden reknou, ze dalsi a dalsi, ze dalsi, tak me to hezky prdi... pry ze v pondeli mi to bude alespon moci objednat, abych mel jeste slevu. prece jenom 7k je rozdil oproti 3k...

praveze toho vyberu aplikaci se trochu bojim presne z tohodle duvodu...
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od Thellwin »

Jo, aplikací je plno a občas z toho jde hlava kolem. Člověk musí dát trochu na intuici ale vyzkoušení pár variant se nevyhneš většinou, pokud ti hned ta první nějak moc nesedne. Ale já mám radši, když je na výběr a když člověk trochu pohledá na marketu a srovná to se zkušenostmi dalších uživatelů, tak se to dá :)
Goldnoob team proud member!
johnsmithx
Nováček
Nováček
Registrován: 25. lis 2011

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od johnsmithx »

Ahoj, jen malé heads-up pro ty, co si chtějí Defy+ koupit u Vodafonu - dneska jim přišly, přinejmenším jsou na několika prodejnách v Praze a prý "je jich dost". Současně ale když si zavoláte do Vodafonu (viz historka níže), tak vám řeknou, že nejsou skladem, z čehož usuzuji (to je pouze má domněnka), že všechny, které dostal Vodafone na sklad, rozvezl na prodejny a pokud z těch prodejen zmizí dříve než dorazí další várka do skladu, tak nebudou přechodně k sehnání. Takže si pospěšte, já už mám můj Defy+ zarezervovaný a odpoledne si pro něj jdu. Mohu kdyžtak pak udělat nějaké fotky nebo napsat nějaké info.

<OT>
Docela vtipná historka:
Dnes ráno mne napadlo si tento telefon pořídit u Vodafonu za 1977 Kč (hodně provolám, tak se mi to teď aspoň hodí). Věděl jsem, že je to horké zboží a že možná nebudou, jak i zde naznačoval myom, no každopádně jsem zavolal na Vodafone linku a slečna povídá, že bohužel, nejsou skladem (a tím to chtěla ukončit). Já na to jak jako nejsou skladem, když na webu to nemají vyznačeno, že nejsou skladem. Začala něco o tom, že se to mění každou sekundu a bla bla, no každopádně nabídla se, že se mi podívá, jestli je náhodou nemá nějaká pobočka a že prej kterou mám nejblíž. Já na to, že je mi to jedno která pobočka, že si můžu dojít kamkoliv po Praze, hlavně když ho budou mít.
Podívala se na tu nejbližší a tam ho neměli a že teda jako smůla (a zase to tím chtěla ukončit). Já znovu, že je mi jedno, která pobočka. Podívala se na druhou pobočku (druhou nejbližší) a zase nic (a zase to už chtěla položit). Nedal jsem se a ukecal ji, ať se teda podívá ještě jednou a tu se mne ptá, jak bych to měl daleko do Dejvic. To už jsem skoro ztratil nervy a s přemáháním jí slušně řekl, že jsem jí přeci už několikrát opakoval, že je mi to skutečně jedno, která pobočka v které části Prahy to bude. Bingo, v Dejvicích měli údajně 4 kousky. Nicméně mne ale upozornila, že to ještě neznamená, že všechny nebudou zarezervované, rezervace na prodejnách ona nevidí. Ale že mi tam může zavolat, zjistit to a případně zarezervovat a že prej kdy tam asi tak můžu dorazit. Tak já na to, že do 2 hodin tam můžu být jako na koni. Ok, že mi to teda zkusí zarezervovat a zavolá zpět.
Za chvíli volala zpět, že se tam bohužel nemůže dovolat a že tedy neví, jestli bych se tam měl 2 hodiny trmácet (jaksi drobný rozdíl mezí tím být někde "do 2 hodin" a jít někam "2 hodiny" jsem raději nekomentoval) a opět vypadala, že to tím už chce celé ukončit. Opět jsem se nedal odbýt a drze se jí zeptal, jestli by se teda nemohla podívat na jiné prodejny, že snad v Praze jich musí být více než 3. V té chvíli zjevně rezignovala a začala procházet prodejny jednu po druhé. A ejhle - na Národní 3 kousky, na Václaváku přehršel, Na hlavním nádraží další, v Paláci Flóra další, no najednou z ní vylezlo během chvilky 5 prodejen, kde se Defy+ válí. Ovšem zase mi to chtěla položit, zřejmě s pocitem, že mi jako už teda pomohla až až a že si jako teda mám udělat v tom krásném počasí okružní procházku po Praze (asi pomsta za to, že jsem tak hrdě tvrdil, že je mi jedno, kde to bude).
V tu chvíli jsem si dovolil neobyčejnou drzost a zeptal se jí, zda by mi v těch 5 prodejnách nemohla zjistit, kde mají volný kousek a zarezervovat mi ho, abych je nemusel všechny obcházet a mohl jít najisto. Nejdříve nechtěla chápat, cože si to dovoluji po ni chtít, tak jsem ji opět slušně řekl, že přeci volám na Vodafone linku a nechci nic jiného než informace o Vodafonem prodávaném telefonu, abych mohl utratit své těžce vydělané peníze. Ona na to: "tak já tam teda kdyžtak zavolám".
Po chvíli volala zase zpátky, zjevně v dobré náladě (asi jakože už mne bude mít konečně z krku) a povídá: "tak mám pro vás konečně dobrou zprávu, na Václavském náměstí jsem vám zarezervovala jeden telefon, tak si tam můžete kdykoliv zajít". Měl jsem trochu nutkání se jí zeptat, jestli todle všechno nemohla udělat automaticky bez toho, abych jí musel 5x pobízet a pomalu prosit, ale raději jsem to spolkl (co kdyby mrcha tam zavolala zpátky a tu rezervaci zrušila, dneska je možný všechno) a velmi ji poděkoval.
Tak to byl takový malý zážitek s Vodafone linkou. Ještě štěstí, že tam za ty roky, co jsem zákazníkem, nemám - kromě občasné změny tarifu - důvod volat :)
</OT>
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od myom »

no to je hezke, hlavne ze mi tvrdili, ze rezervace neni mozna... zkusim je obvolat... diky za info.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od Vivec »

hele včera jsem byl ve vodafounu, řekli že neni a že bude za týden s tím, že mi dají vědět, no a hned dneska volaj že jí maj ať si pro ní přijdu :)
kaiser už trochu přesluhuje...
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od Thellwin »

Já se docela divím, že tenhle telefon (a Motorolu obecně) hodně prodejců a oba zbývající operátoři ignorují. Když jsem ji sháněl, tak v O2 mi tuším, řekli že Motorolu vůbec nevedou a v T-M že nemají a neplánují ani do budoucna, že by Defy prodávali. Zato všemožných HTC a Samsungů byly všude tři p.... :)
Goldnoob team proud member!
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od myom »

no tak ji uz mam doma... na vaclavaku 2 kusy, z toho jeden mam ja... tak ji nabiju a jdu se seznamovat...
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od Vivec »

njn, tak asi od nich nemají množstevní slevy nebo další výhody. Já ale čekám, že se její pozice značně vylepší po koupi googlem. Mě se na ní hodně líbí design i zpracování. V práci jsme měli předprodukční Atrix a to byla fakt lahoda
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“