Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je pá 5. březen 2021, 17:24

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 41 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  další
Autor Zpráva
 Předmět: iOS vs Android
PříspěvekZaslal v: čt 17. listopad 2011, 16:51 
Nováček
Nováček
Obrázek uživatele

chci si koupit smartphone a sem na vážkách mezi iPhonem a něčím s Androidem. Co dokáže Android, co nemůže být do iPhonu přidaný pomocí jailbreaku?

Předmět: Re: iOS vs Android
PříspěvekZaslal v: čt 17. listopad 2011, 16:54 
Administrátor
Administrátor
Obrázek uživatele

Spíš bych si položil otázku - co od telefonu budu potřebovat? - a podle toho vybíral zařízení/OS.

PříspěvekZaslal v: čt 17. listopad 2011, 17:17 
Nováček
Nováček
Obrázek uživatele

ja to mam spis tak, ze sem naklonenej k iPhonu, ale s tim, ze si chci nechat otevrenou mysl a hnedka Android nezavrhovat, tak jestli a o co bych prisel...

PříspěvekZaslal v: čt 17. listopad 2011, 18:29 
Čestný člen
Čestný člen
Obrázek uživatele

A co něco rychlého a s výborným vzhledem? http://www.microsoft.com/windowsphone/cs-cz/

Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů

PříspěvekZaslal v: čt 17. listopad 2011, 18:43 
Nováček
Nováček
Obrázek uživatele

nn....WP nechci...me de o to, ze sem cetl spoustu srovnani iOS vs Android, ale jen velmi malo (nebo vlastne zadny, ktery si pomatuju) k tomu pristupovali jako jailbreakly iOS vs Android

PříspěvekZaslal v: čt 17. listopad 2011, 19:34 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

A zkoušel jsi mít oba systémy v prackách? Já se podle toho nakonec rozhodoval.

PříspěvekZaslal v: čt 17. listopad 2011, 19:47 
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar

Ahoj, původně jsem nechtěl reagovat ale nakonec ti mojí zkušenost napíšu, měl jsem dřív iphone 3G, poté jsem si koupil andorida - htc desire hd... android není zlý ale má větší ALE než iOS... nakonec jsem ani u androidu nevydržel a rootnul - co mě opravdu štvalo tak najít funkční romku, to je skoro nemožný... a výdrž na baterii je taky tragická, teď máme v rodině 4rku a já si koupil 4S a iOS je uplně o něčem jiným než android, narozdíl od 3G je to rychlý jak drak, výdrž na baterii super (dhd), prostě to funguje... takže za mě, pokud se v tom nechceš neustále hrabat, tak iOS.

PříspěvekZaslal v: čt 17. listopad 2011, 21:29 
Nováček
Nováček
Obrázek uživatele

v rukach sem mel jen kamaraduv iP 3G....Android sem mej v rukach jen velmi malo.....taky se u A. bojim o tu jeho velikou roztristenost...jak v rozliseni displaye, tak v celkovym hardwaru...a co se baterky tyce, tak tedka muj soucasnej mobil je NK6300, ktery vydrzi skoro pet dnu bez nabijeni....takze sem tak nak smirenej s tim, ze u smartphonu bude trochu mensi....

PříspěvekZaslal v: čt 17. listopad 2011, 22:03 
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar

Konkrétně DHD měl problém stím že někdy nevydržel ani ten jeden den...

PříspěvekZaslal v: pá 18. listopad 2011, 00:12 
Administrátor
Administrátor
Obrázek uživatele

Ono když budeš Smartphone používat jako normální mobil, tak taky vydrží nějakej ten den. Smiř se s tím, že displaye, data a další blbinky, pro které jsou tyhle přístroje určeny prostě žerou.

Nevýhodu iOS vidím v tom, že máš na výběr v podstatě dva telefony (pokud nechceš kupovat starší modely), takže když se ti nebudou líbit nebo nesednou, tak máš smolíka. Naopak ucelenost platformy je rozhodně plus, optimalizace na "pár" přístrojů je jednoduchá.

Když nebudeš na Androidu škudlit a brát to nejlevnější, kde se šetřilo na všem možném, tak je to rychlý dost, lepší přístroje mají 800/854*480 takže v rozlišení bych problém neviděl.

A pak taky filozofie těch OS, pokud jsi hračička, tak tě iOS asi moc neuspokojí :)

PříspěvekZaslal v: pá 18. listopad 2011, 11:52 
Nováček
Nováček
Obrázek uživatele

ja vim, ze pro hracicky je spis Android....ale nezhracickoidnim jailbreakem taky iOS?...ja toti z planuju pokud si koupim iPhone tak ho co nejdriv Jailbreaknu....

PříspěvekZaslal v: pá 18. listopad 2011, 12:02 
Administrátor
Administrátor
Obrázek uživatele

Pořád jsi neřekl co od telefonu chceš a hlavně kolik za něj chceš dát.

iOS má jailbreak, Android root (i když i bez rootu lze dělat spoustu věcí) ...

PříspěvekZaslal v: pá 18. listopad 2011, 12:11 
Nováček
Nováček
Obrázek uživatele

mno....rad hraju hry....tak chci aby to byla dobra herni platforma....+ co nejvetsi vyber ruznyhch podpurnych aplikaci napriklad pro fotografovani (a nejen pro to)...atp...budu to mit na prohlizeni netu, kdyz se me na notasu vybije baterka (nebo kde by byl notas slozitej)...ohledne ceny....vim ze iPhone (i kdyz je tedka levnejsi, nez kdy predtim (bez smlouvy)) je porad trochu drazsi, nez android....ale s tim sem tak nako smirenej...

PříspěvekZaslal v: so 19. listopad 2011, 04:33 
Začátečník
Začátečník

Já osobně bych se androidu vyhnul, horší systém snad ani nemůže existovat. V dnešní době jsou jen dve možnosti v případě chytrých telefonů -> iOS a Windows Phone. Mám oboje a oboje je super a hlavně se s tím člověk nemusí nijak s**t, prostě zapne a funguje. Neomezuje mne ani jeden systém, oba jsou dokonale spolehlivé a oba se dají jailbreaknout. Jednoznačně od androidu ruce pryč.

PříspěvekZaslal v: so 19. listopad 2011, 08:45 
Administrátor
Administrátor
Obrázek uživatele

Nějaký důvod pro od Androidu ruce pryč kromě toho, že "horší systém snad ani nemůže existovat"? :)

Já jsem Android taky zapnul a fungoval, asi jsem měl nějakej nestandardní kousek. Nevšiml jsem si, že by mě nějak omezoval a se spolehlivostí nemám problém.

Navíc on chce něco, co má velkou podporu v aplikacích hrách a WP market asi zatím nedosahuje těch možností co Android market nebo Apple store. Pokud případně nebude vybírat mezi těmi nejlevnějšími Andoridy, jako že asi nebude, tak nevidím problém.

PříspěvekZaslal v: ne 20. listopad 2011, 19:37 
Začátečník
Začátečník

Ano, důvod je v nespolehlivosti, nestabilitě, roztříštěnosti, špatné podpoře (získat oficiální aktualizaci je prakticky nemožné, výrobce udělá dobrý telefon a málokdy vydá aktualizaci OS). Já osobně už jsem vyrostl a nebaví mě něco ladit a přesvědčovat, aby to fungovalo, toho jsem si užil s Windows Mobile. Proto teď mám iOS a WP, které není nutné nijak ladit a prostě spolehlivě fungují, což se o androidu říct nedá.

PříspěvekZaslal v: ne 20. listopad 2011, 19:57 
Začátečník
Začátečník

Já mám HD2, hodně lidí kolem má DHD a když jsem viděl, že je android docela vzhledově pěknej a má dost silnou zásobu aplikací a všech možnej kravin do toho, tak jsem si flashnul HD2ku na androida, dva dny jsem hledal kvalitní a vzhledově originální ROMku.. našel jsem, ale po 14ti dnech jsem z toho byl rozčarovanej, chápu, že nemusí všechno 100% fungovat, ale základní věci, jako galerie, natáčení videí a ukládání kontaktů atd. musí fungovat i kdybych to měl ovládat šroubovákem... No vrátil jsem se zpět ke své rok osvědčené ROMce WM 6.5 a na adroid už ve svém HD2 nenarazím. Neříkám, že je android špatný, ale ani z DHD z něj nemám nějakej super pocit.
WM 7 jsem nezkoušel a ani se k tomu nechystám a iOS4/5 jsem měl v ruce chvíli v iPhonu a chvíli v iPadu.. to si myslím, že je soft pro lidi, co nechtějí řešit něco nefungujícího a chtějí si zkrátka se zařízením užívat.

Z dnešního výběru tedy volím
1. iOS
2. android
3. WP 7 (neměl jsem čest se s ním setkat)

PříspěvekZaslal v: ne 20. listopad 2011, 20:18 
Začátečník
Začátečník

DHD mám v šuplíku (vyhrál jsem ho, sám bych si ho nikdy nekoupil) a občas ho zapnu, hraju si s ním a po chvíli opět odkládám, protože je to jednoduše nespolehlivé.

LukášST: Já osobně bych to pořadí udělal jinak ;-)
1. iOS + WP7
2. ...

PříspěvekZaslal v: ne 20. listopad 2011, 22:17 
Pokročilý
Pokročilý
Obrázek uživatele

LukášST napsal:
Z dnešního výběru tedy volím
1. iOS
2. android
3. WP 7 (neměl jsem čest se s ním setkat)

To je ovšem objektivní hodnocení, když jsi neměl WP7 v ruce.

# Samsung Galaxy S10+ # Canon EOS 5D MkIV, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz

PříspěvekZaslal v: po 21. listopad 2011, 11:22 
Začátečník
Začátečník

Ano, kdyby se mi WP7 dostalo do ruky tak bude doufám jiný :)
Ale nevím o nikom v okolí kdo by mobil s WP7 měl :(

Odpovědět na téma  [ 41 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  další

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní