Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je st 3. březen 2021, 10:43

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 41 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1, 2, 3  další
Autor Zpráva
 Předmět: Re: iOS vs Android
PříspěvekZaslal v: po 21. listopad 2011, 15:36 
Začátečník
Začátečník

Nepsal jsi náhodou, že máš HD2? Tak si prostě WP7 flashni a vyzkoušej, je venku i finální Mango pro HD2, dokonce i v CZ. Každopádně soudit neco co neznám je nesmysl. Já znám WP od první verze, iOS od 4.3.3 a kurvoid od 1.6 přes 2.1, 2.2 a 2.3 až po 3.1 (a k tomu i mrtvolky Symbian, Bada, WebOS a další + samozřejmě Windows Mobile), takže myslím že mám dost informací a zkušeností pro porovnání. Ale nedovolil bych si soudit něco, o čem jsem tak maximálně četl, prostě pokud nemám osobní zkušenosti alespoň týden dlouhé, nemůžu soudit kvalitu, použitelnost ani další věci.

PříspěvekZaslal v: po 21. listopad 2011, 16:08 
Začátečník
Začátečník

Já jsem nesoudil WP7 .. jen jsem dal do závorky, že s ní nemám zkušenosti.
Možná tam teda neměla bejt 3ka, ale otazník :) pro rejpaly.

p.s.: nemám čas furt flashovat mobil, takže do HD2 si nic už cpát nechci..

PříspěvekZaslal v: po 21. listopad 2011, 16:13 
Čestný člen
Čestný člen
Obrázek uživatele

HD2 WP7 stojí zanic... :(

Taková Omnia 7 se dá koupit kolem 3500-4000 použitá, což je levnější, jak ten křáp HTC Wildfire. A O7 má hardware identický, jako HD2...

Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů

PříspěvekZaslal v: po 21. listopad 2011, 17:58 
Začátečník
Začátečník

Pro vyzkoušení ROM pro HD2 stačí, já měl WP7 na HD2 týden a přesvědčilo mě to ke koupi Trophy, cca v půlce ledna a ani trochu nelituji :-)

PříspěvekZaslal v: st 23. listopad 2011, 07:14 
Začátečník
Začátečník

Navazka: Z tveho vyjadrovani usuzuji ze mas mindrak z Androida ( oznaceni kurvoid a neustale argumenty nepodlozene shazovani).
Ja jsem s droidem spokojeny nadmiru. Dela presne co chcu, kdy chcu a jak chcu :D

Hrdy majitel Xperie mini.

PříspěvekZaslal v: st 23. listopad 2011, 08:31 
Začátečník
Začátečník

Nemám z kurvoidu mindrák, pouze s ním mám zkušenosti od verze 1.6 po 3.1. Označení naprosto jednoznačně obráží můj názor na tento nepovedený OS :-)

PříspěvekZaslal v: čt 24. listopad 2011, 00:17 
Začátečník
Začátečník

Aha a nejake argumenty? Krom tveho opakovaneho a naprosto bezobsazneho "je to cele nahovno"? Docela by me to zajmalo.

PříspěvekZaslal v: pá 25. listopad 2011, 03:37 
Začátečník
Začátečník

Samozřejmě mám argumenty a není jich málo. Akorát se mi to teď nechce rozepisovat. Jestli si vzpomenu, napíšu sem něco odpoledne.

PříspěvekZaslal v: pá 25. listopad 2011, 22:11 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

6 dni tu rikas jak je android hroznej ale zatim si nenapsal ani pul slova v cem. Taky by me zajimalo v cem je tak spatnej. Mam temer rok sgs s puvodnim 2.1 a stezovat si nemuzu. a znam dost lidi co sou na tom podobne.

PříspěvekZaslal v: so 26. listopad 2011, 08:48 
Začátečník
Začátečník

Dobře. Moje zkušenosti vychází z HTC Desire HD (2.1 - 2.3), Samsung Galaxy Tab 10.1 (3.0 a 3.1), Acer Iconia Tab A501 (3.0) a spousta různých ROM pro HTC HD2.
V první řadě je to nestabilní a pomalé, dost rychle dojde k zahlcení paměti. Aplikace jsou díky minimální kontrole v marketu více či méně nekvalitní, nicméně 100% spolehlivou jsem nenašel snad žádnou. Díky rozdílnému HW a rozlišení displeje některé aplikace na jednom přístroji nefungují vůbec, na druhém bez problémů a na třetím občas spadnou, to je holt nevýhoda otevřeného systému a nulové kontroly ze strany Googlu (předpokládám, že on je správcem marketu).
Třeba co se týče Galaxy Tab 10.1, tak má jednoznačně lepší HW než iPad 2, ale systém neskutečně laguje, je pomalý a v případě normálního používání je nutné ho alespoň jednou denně restartovat (to není žádný můj výmysl, je toho plný internet).
Když si člověk androida rootne, některé problémy se tím vyřeší (třeba to, že programy se kdovíproč dají instalovat jen do interní paměti, která třeba v případě Desire HD není zrovna dvakrát velká, u Galaxy Tabu už je to lepší).
Díky tomu, že android zřejmě neukončuje programy, dojde časem k zahlcení RAM a tudíž ke značnému zpomalení a následnému vytuhnutí či restartu. Navíc některé "ukončené" aplikace normálně běží na pozadí a neskutečně žerou baterku.

Je toho víc, ale nemám teď čas se nějak moc rozepisovat. Ale možná o tom napíšu článek :-)

PříspěvekZaslal v: so 26. listopad 2011, 12:12 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Navazka napsal:
Ano, důvod je v nespolehlivosti, nestabilitě, roztříštěnosti, špatné podpoře (získat oficiální aktualizaci je prakticky nemožné, výrobce udělá dobrý telefon a málokdy vydá aktualizaci OS). Já osobně už jsem vyrostl a nebaví mě něco ladit a přesvědčovat, aby to fungovalo, toho jsem si užil s Windows Mobile. Proto teď mám iOS a WP, které není nutné nijak ladit a prostě spolehlivě fungují, což se o androidu říct nedá.

Dávno už nejsem takový ladič a maniak na telefony, nicméně na jaře jsem si hned po vydání koupil HTC Desire S s doufáním, že po deseti letech Nokíí a neuspokojení v posledním Symbianu ˇ3, budu mít kompaktní, funkční a výkonné zařízení.
Na telefon mi za půl roku vyšla hned čtveřice oficiálních OTA aktualizací systému. Nejprve aktualizace původního Android 2.3.3, pak další oprava, nedávno 2.3.5 plus Sense 3 a před třemi dny ještě další aktualizace. Chápu, že někteří výrobci na to serou, ale já si s tradičním HTC stěžovat rozhodně nemůžu. Navíc by tenhle telefon měl časem dostat ještě i Android 4 a pokud né, tak se to udělá "manuálně" - XDA developers poskytuje velmi silné zázemí.
Co se týká aplikací - to, že je na Marketu mnoho free aplikací k ničemu, je pravda, ale copak musím instalovat všechno co vidím? Řekněte mi, kdo z vás má potřebu instalovat a zkoušet všechno, co najde. Já teda ne. Mám své vybrané aplikace, které používám, jsou naprosto stabilní a funkční a případné další si najdu ideálně pomocí fóra a doporučení od dalších uživatelů, přesně tak, jako to dělám už roky při práci s PC. Prostě používejte rozum a nemůžete mít problém (XPčka mi běží už pět let bez reinstallu).
Ohledně HW, můj telefon má ve vyšší střední třídě dnes klasický 1 GHz procesor, 768 MB RAM a Adreno 205. Neznám podrobné specifikace, ale jedno vím jasně. Nikdy u mě nedošlo k zahlcení a zpomalení systému z důvodu neodstatku paměti. Jen poznamenám, že správu ukončování aplikací nechávám čistě na systému. Mnou zavřená aplikace se spouštěním dalších odsouvá postupně dozadu, až se zavře uplně. Zrovnatak celý běh systému je naprosto plynulý a bez čekání. Prostě ten výkon tam evidentně je. Měl jsem v ruce HTC Wildfire a pocit z ovládání a systému celkově byl o několik tříd horší, vše bylo hodně trhané a pomalé. Obecně vzato telefon nemusím nikdy restartovat, ani po týdnu nevidím žádné zpomalení. To vše při výdrži minimálně 1.5 dne až 2.5 dne podle využití.
Rozlišení displeje 800x480 je v případě Androidu standard a cokoliv jiného mi přijde jako nesmysl nejen z důvodu případně nekompatibility, ale v rámci využití telefonu jako PDA celkově a nesetkal jsem se, že by se něco nezobrazovalo korektně. Zejména prohlížení webu je sice minimalistické, ale plnohodnotné.
Abych jen nechválil. Telefon se mi po hovoru očas restartuje, ale dle zkušeností ostatních je to zatím nevysvětlený konflikt při kombinaci HTC Desire S vs. BTS stanice v Praze vs. Vodafone simkarta, což bude problém spíše telefonu, tak uvidíme. :-)
Celkově je to zatím nejlepší telefon, který jsem kdy měl a doufám, že se mnou ještě nějakou dobu zůstane.

Asus Maximus VII Ranger, Core i7 4790K delid @ 4.8 GHz, 1.33 V, Scythe Mugen 4, MSI GTX 980Ti Gaming 6G, Crucial Ballistix Tactical LP 2x8 GB, Crucial M500, WD Black... Benq 2765HT, Logitech MX Master, Logitech K270, Corsair TX750W, Zalman Z1

PříspěvekZaslal v: ne 27. listopad 2011, 10:46 
Začátečník
Začátečník

prf.KuBA: Máš štěstí a přeji ti spokojenost, já ovšem s androidem spokojený nejsem, to je ale v pořádku, každý preferuje něco jiného. Jinak Desire HD je HW podobný tomu tvému a přesto s ním problémy mám. Aktualizací také bylo několik, ale mnou vypsané problémy to nevyřešilo. Mimochodem, zapoměl jsem napsat pro mě snad nejzásadnější důvod, proč nemám android rád a to je nepodpora Hotmailu (Windows Live). Sice ho údajně podporovat má a v nabídce nastavení emailu Hotmail je, ale průvodce se mi nikdy nepodařilo dokončit a účet nastavit. Zajímavé ale je, že na iPadu jsem jen zadal uživatelské jméno a heslo a jelo to samo včetně kalendáře a kontaktů. Že to jede bez problémů na Windows Phone je samozřejmé. Jenže v žádném androidu se mi to nikdy nepodařilo nastavit, takže jsem byl vždy bez kontaktů. A změnit poskytovatele emailu není řešení, zastaralý POP3 protokol také není řešení.
Takže ano, ať si každý používá co chce, pro mě ale dnes existují jen dva použitelné mobilní systémy, které jsou si v zásadě rovnocenné a to je Windows Phone a iOS, ostatní jsou roky pozady (můj subjektivní názor).

BTW když jsem vybíral tablet, trvalo to tři měsíce, než jsem si vybral a vyzkoušel jsem minimálně desítku tabletů od nejlevnějšího noname "čínského šmejdu" přes průměr typu Acer Iconia Tab, Samsung Galaxy Tab 10.1 a Asus Transformer až po naprostý top iPad 2 a myslím že je jasné, co jsem si vybral :-)

Jinak ve zkratce jsem to popsal tady asi týden po zakoupení iPadu -> http://foto-kar.com/?p=452 Není tam rozebrán android do hloubky, k tomu jsem se ještě nedostal (není to moje priorita), ale asi bych takový článek měl napsat :-)

Jo a už jsem taky nějak vyrostl z ladění, flashování různých ROM a podobně a koncept Windows Mobile, kdy dostaneš polotovar a doděláš si to k obrazu svému mi už nevyhovuje. Radši ať výrobce stanoví mantinely a dá mi produkt, který neumí všechno, ale to co umí, zvládá dokonale. Celkově jsem spíše zastánce uzavřeného SW než otevřeného, do kterého může zasahovat každý a málokdy funguje bez problémů.

PříspěvekZaslal v: ne 27. listopad 2011, 12:22 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Mmm, v tomhle je zase Apple perfektní. Prostě co tam je, tak to funguje bez nějakých obstrukcí. To se musí nechat.
Asi se shodeme na tom, že vždycky bude záležet na konkrétním uživateli a jeho požadavcích. Já třeba tyhle mail účty vůbec nepoužívám a tak mi ten problém nemožnosti připojit hotmail vůbec nevadí, naopak u tebe přes to vlak nejde.
Každopádně zajímavé srování dvou zkušeností.

Asus Maximus VII Ranger, Core i7 4790K delid @ 4.8 GHz, 1.33 V, Scythe Mugen 4, MSI GTX 980Ti Gaming 6G, Crucial Ballistix Tactical LP 2x8 GB, Crucial M500, WD Black... Benq 2765HT, Logitech MX Master, Logitech K270, Corsair TX750W, Zalman Z1

PříspěvekZaslal v: ne 27. listopad 2011, 12:28 
Čestný člen
Čestný člen
Obrázek uživatele

Navazka: :up:

Microsoft teď pro Hotmail vydal aplikaci na Android - a narozdíl od GMail aplikace (proč má gmail aplikaci vůbec? To nemá android integrovaný email?) funguje lépe - spolužákovi se GMail rozbil natolik, že nechodily notifikace o nových emailech. Hotmail funguje naprosto v pořádku. (SE X10)

Ruce od GMailu dávám pryč, migruju na hotmail. Narozdíl od GMailu nemá (nejen v placené, ale i ve verzi zdarma) plnou podporu exchange a můžu vyhledávat emaily na serveru. GMail řekne "Nebylo možné se připojit blablabla". Viz link. Samozřejmě na androidu s jejich proprietární aplikací to funguje - ale od velkého molochu očekávám plnou podporu napříč všemi platformami - a ty podporují Exchange (Android, iOS, WP7, WM, Symbian, ...).

Android si u mě udělal velice špatnou vizitku v mnoha bodech. Například tím, že Honeycomb se brutálně seká a laguje i na takovém zařízení, jako Galaxy Tab 10.1". A ten má Tegru 2. Dále tu máme absolutní 0 inovace po stránce vzhledu a používání (kde to Microsoft s WP7 značně vychytal a odlišil se). Ignorace patentů a kódu, ...

@prf.KuBA: po upgradu na iOS5 se ke mě dostalo spousty ohlasů o padajících aplikacích, a to i těch oficiálních Applovských, jako třeba AppStore :D. OTA upgrade ještě iOSu nejde. A ač se o tom nemluví, tak iOS také padá (a aplikace jakbysmet).

PříspěvekZaslal v: ne 27. listopad 2011, 12:55 
Začátečník
Začátečník

OndraSter napsal:
OTA upgrade ještě iOSu nejde.

Já jsem přes OTA upgradoval na 5.0.1. a problém nemám.

PříspěvekZaslal v: ne 27. listopad 2011, 15:27 
Administrátor
Administrátor
Obrázek uživatele

Pokud jde o vzhled, tak bych neřekl, že Android má nulové inovace, když si to každý může udělat po svém. U WP se mi dlaždičky s "pěti barvama" buď líbí a pak je to super a nebo nelíbí a pak mám smůlu.

PříspěvekZaslal v: ne 27. listopad 2011, 15:46 
Čestný člen
Čestný člen
Obrázek uživatele

Atta napsal:
OndraSter napsal:
OTA upgrade ještě iOSu nejde.

Já jsem přes OTA upgradoval na 5.0.1. a problém nemám.

Jeden z mála :roll: . Většina lidí byla donucená udělat zálohu, stáhnout komplet 5.0.1 ROM, tu flashnout a pak obnovit zálohu, čistě aplikace.

PříspěvekZaslal v: po 28. listopad 2011, 22:21 
Začátečník
Začátečník

prf.KuBA napsal:
Mmm, v tomhle je zase Apple perfektní. Prostě co tam je, tak to funguje bez nějakých obstrukcí. To se musí nechat.
Asi se shodeme na tom, že vždycky bude záležet na konkrétním uživateli a jeho požadavcích. Já třeba tyhle mail účty vůbec nepoužívám a tak mi ten problém nemožnosti připojit hotmail vůbec nevadí, naopak u tebe přes to vlak nejde.
Každopádně zajímavé srování dvou zkušeností.

To samé platí i o Windows Phone 7 (mám HTC 7 Trophy, aktuálně s Mangem, tedy WP7.5) a stejně jako u Apple, to co tam je prostě dokonale funguje.
Ale ano, na tom se rozhodně shodneme. Nikomu nenutím svůj názor nebo že by měl používat nějaký konkrétní OS a jiný ne, to je samozřejmě každého věc :-) Spíš mi vadí, když se najde někdo, kdo mě začne přesvědčovat, jak nemám pravdu, i když vždy všechno co říkám mám podložené vlastní zkušeností. Ale někteří lidé nechápou, že jde o subjektivní názor.

OndraSter napsal:
Navazka: :up:

Microsoft teď pro Hotmail vydal aplikaci na Android - a narozdíl od GMail aplikace (proč má gmail aplikaci vůbec? To nemá android integrovaný email?) funguje lépe - spolužákovi se GMail rozbil natolik, že nechodily notifikace o nových emailech. Hotmail funguje naprosto v pořádku. (SE X10)

O té aplikaci jsem nevěděl, zase tolik Android nesleduji :-) Jenže na WP7 a iOS žádná "spešl" aplikace není potřeba, stačí defaultní mail klient, který umí všechno, co se používá. Ale chválím Microsoft, že tu aplikaci vydal, když Google není schopný ani v poslední verzi Androidu zprovoznit email, který tu je už 16 let :-)

OndraSter napsal:
Ruce od GMailu dávám pryč, migruju na hotmail. Narozdíl od GMailu nemá (nejen v placené, ale i ve verzi zdarma) plnou podporu exchange a můžu vyhledávat emaily na serveru. GMail řekne "Nebylo možné se připojit blablabla". Viz link. Samozřejmě na androidu s jejich proprietární aplikací to funguje - ale od velkého molochu očekávám plnou podporu napříč všemi platformami - a ty podporují Exchange (Android, iOS, WP7, WM, Symbian, ...).

Moudré rozhodnutí, já jsem si email na Hotmailu založil pár měsíců po jeho vzniku a musím říct, že si nepamatuji, že by za celých těch 16 let byl nějaký problém. Sice byl ze začátku a i dost dlouho potom značně omezený oproti jiným free mailům, ale vždy byl dokonale spolehlivý, což je pro mě důležitější než nějaké "blbůstky", ale s výpadky a podobně. Poslední asi dva roky používám Windows Live Custom Domain (tedy email na vlastní doméně hostovaný u Microsoftu), narozdíl od Google Apps má WLCD pouze jeden MX záznam (Google jich má osm) a neměl jsem jediný výpadek.

OndraSter napsal:
Android si u mě udělal velice špatnou vizitku v mnoha bodech. Například tím, že Honeycomb se brutálně seká a laguje i na takovém zařízení, jako Galaxy Tab 10.1". A ten má Tegru 2. Dále tu máme absolutní 0 inovace po stránce vzhledu a používání (kde to Microsoft s WP7 značně vychytal a odlišil se). Ignorace patentů a kódu, ...

Přesně, to mě dostalo, když jsem zkoušel Galaxy Tab 10.1, on má výkonnější procesor, grafiku a dvojnásobek RAM než iPad 2, ale běží naprosto tragicky. Co se týče vzhledu, ten pro mě není až tak důležitý, ale když jsi zmínil WP7, tak Metro je podle mě graficky povedené, lehce ovladatelné, intuitivní a prostě funkční, povedlo se jim to. A u iOS jde vlastně jen o mřížku ikon a opět je to jednoduché, přehledné, intuitivní a funkční. Na Androidu sice můžeš používat různé widgety, animace a kdovíco všechno, ale ty pro mě důležité věci tam prostě nejsou.

OndraSter napsal:
@prf.KuBA: po upgradu na iOS5 se ke mě dostalo spousty ohlasů o padajících aplikacích, a to i těch oficiálních Applovských, jako třeba AppStore :D. OTA upgrade ještě iOSu nejde. A ač se o tom nemluví, tak iOS také padá (a aplikace jakbysmet).

Ano, iOS také padá, ostatně je to také "jen" software, ale jeho pády jsou minimální, navíc často zapříčiněné jailbreakem. Ano, občas spadne aplikace, ale iOS jako takový to obvykle ustojí. Já třeba iPad restartuji pouze díky aktualizaci, jinak ho jen uspávám a nepozoruji žádné zpomalení. Pravda je, že běžící aplikace ukončuji, nemám jich spuštěno 50 (i když to prý není problém, ale zvyk je železná košile). Mám problém akorát s iBooks, kde mám cca 4 GB knih (epub a pdf) a iBooks jsou dost zpomalené, asi budu muset do iPadu synchronizovat jen to, co budu v blízké budoucnosti chtít číst a ne všechno :-) Jinak OTA aktualizace funguje od iOS 5, na 5.0.1 mi OTA aktualizace už normálně proběhla, trvalo to asi dvě minuty, takže pohoda :-) A to nemám Mac, jedu na Windows 7 (a prakticky neustále nadávám na iTunes, ten pro Windows není moc povedený, navíc mi stále přijde nepřehledný a to mám iPad od července a dělám s ním denně).

PříspěvekZaslal v: út 29. listopad 2011, 00:39 
Žlutá karta
Žlutá karta

Android je system ktory presne odzrkadluje dnesnu dobu..Preferuje kvantitu pred kvalitou a cele to zabali do eye candy obalu..

PříspěvekZaslal v: út 29. listopad 2011, 08:30 
Začátečník
Začátečník

rbclass naprosto přesně vyjádřený... Dnešní doba na nás chrlí hrozně moc výrobků, ale kde je kvalita? Ikdyž si člověk trochu připlatí, tak stejně má furt plastovej obal, sice tvrdší a příjemnější na omak, ale už to není kde to bejvalo... Hlavně, že je to levný a hezky to vypadá.

Odpovědět na téma  [ 41 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1, 2, 3  další

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 2 anonymních