Řadič LCD disp.

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
palanjak
Nováček
Nováček
Registrován: 29. říj 2012
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Řadič LCD disp.

Příspěvek od palanjak »

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, jestli by mi někdo vysvětlil co přesně dělá a kde se nachází u LCD ( telefon Samsung Galaxy Chat) řadič displeje. Reklamoval jsem totiž displej, kde jsou nefunkční pixely. Vysvětlili mi že je to mechanické poškození i když není vůbec poškozené sklo displeje.

Tak jsem jim napsal, že na zaslaných obrázcích jsou jednou pixely funkční a jednou ne.

http://ulozto.cz/x1i6peW4/pixely-png

odpověď : rozdílné pixely jsou dány barvou spektra při které byla fotodokumentace pořízena. V každém barevném spektru jsou pixely rozdílné což je příčinou poškození řadiče, který jednotlivé pixely rozsvěcuje.

Tak se chci zeptat, protože tomu zas tak nerozumím, kde je ten řadič a co přesně dělá a jestli je to možné, abych nebyl za totálního vola, když jim budu tvrdit, že si ze mě dělaj ( ! ).

Děkuji za každou odpověď.
iHonza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2014
Bydliště: Přerov

Re: Řadič LCD disp.

Příspěvek od iHonza »

Kde je, to ti asi neřeknu ale řadič prostě dává podle výstupu z grafiky signály jednotlivým pixelům na displeji.
V každém barevném spektru jsou pixely rozdílné což je příčinou poškození řadiče
tak tohle už ale není nomální :-D
PC, MacBook, iPhone... netřeba pitvat
palanjak
Nováček
Nováček
Registrován: 29. říj 2012
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Řadič LCD disp.

Příspěvek od palanjak »

Dík za odpověď.

Napsal jsem tomu technikoj, jestli to co napsal, myslí vážně. :) Protože bych musel bejt JEAN CLAUDE VAN DAMME a rozbít to "DYMAKEM" :)

Tak uvidim, co odpoví.
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“