Paměť telefonů

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Steev
Nováček
Nováček
Registrován: 05. říj 2010
Kontaktovat uživatele:

Paměť telefonů

Příspěvek od Steev »

Dobrý den,

mám mobil Sony Xperia E, se kterým jsem velmi nespokojený. Když pominu to, že má jen 512 MB RAM a stále se seká, fotoaparát neostří a nemá blesk apod., tak zejména co se paměti týče. Ve specifikacích je napsáno 4 GB, ale když otevřu nastavení a úložiště, tak je zde paměť rozdělená na paměť telefonu a vnitřní úložiště. Vnitřní úložiště má 2 GB a paměť telefonu pouze 739 MB. Problém je, že do paměti telefonu se instalují aplikace, takže těch 739 MB je žalostně málo.

Otázka tedy zní, kde je zbytek paměti? A dále, jak je to u dnešních telefonů třeba s 16 nebo 32 GB paměti? Když čtu recenze, tak je tam třeba snímek obrazovky, a je tam vidět jen jedno úložiště, na kterém zbývá třeba ještě 10 GB v případě 16 GB verzí. Lze tedy na tohle místo instalovat aplikace? Tudíž u 32 GB modelů bych měl cca 25 GB na instalování aplikací? A jen taková malá otázka - stačí dnes 2 GB RAM? Nebo radši 3 GB? Hry nehraji.

Předem děkuji za odpovědi.
Bacon
Nováček
Nováček
Registrován: 13. kvě 2010
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Paměť telefonů

Příspěvek od Bacon »

To je takový neduh Androidu. Sice má uvedeno x GB, ale pro aplikace je využitelná třeba jen polovina... Napůl nefunkční přesouvání aplikací na kartu a neustálá hláška "Nedostatek místa v úložišti" mě přivedla k Windows Phone a nemůžu si stěžovat (bla bla bla, malá nabídka aplikací,...).

Pořád zastávám názor, že telefon má svou funkci, tedy volání a zprávy, plnit i bez osmijádrového procesoru a 2GB RAM, ale bohužel doba už je taková, že než aby se optimalizovalo, raději tam narvou lepší HW. Takže samozřejmě čím víc RAM, tím lépe. 2GB by ale mělo být dostačující.
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Paměť telefonů

Příspěvek od Blue Storm »

Tak ono hlavně v dnešní době mít Androida s 512 MB RAM a 4 GB vnitřní paměti je sebevražda. Naštěstí už telefony od 2 tisíc a výše mají aspoň 1 GB RAM a 8 GB paměti. A hlavně... řídit se hláškou "Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci". Není nad jedince, kteří si neumí vybrat telefon, případně si řeknou, že prostě 2000 Kč musí stačit a potom brečí, jak je Android špatný. Kdo chce kam...
Steev píše:Otázka tedy zní, kde je zbytek paměti? A dále, jak je to u dnešních telefonů třeba s 16 nebo 32 GB paměti? Když čtu recenze, tak je tam třeba snímek obrazovky, a je tam vidět jen jedno úložiště, na kterém zbývá třeba ještě 10 GB v případě 16 GB verzí. Lze tedy na tohle místo instalovat aplikace? Tudíž u 32 GB modelů bych měl cca 25 GB na instalování aplikací? A jen taková malá otázka - stačí dnes 2 GB RAM? Nebo radši 3 GB? Hry nehraji.
Vždy záleží na tom, kolik místa si ukrojí samotný systém. Pokud v něm tedy výrobce má tunu odpadu, který zabírá místo, tak z 16 GB může být k dispozici klidně jen 5 GB. Na asi vše dnes stačí 2 GB RAM, ale s ohledem do budoucna (neoptimalizace aplikací) bych už asi raději bral 3 GB, pokud bys nekupoval jen střední třídu třeba okolo 5k Kč.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Steev
Nováček
Nováček
Registrován: 05. říj 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Paměť telefonů

Příspěvek od Steev »

Pravda je taková, že já bych do téhle sebevraždy nikdy nešel a taky se řídím heslem, že nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci. Ovšem tento mobil byl obchodní dar, předtím jsem žádný chytrý telefon neměl. Tak mi aspoň každý den pije krev. :)

Takže ještě jednou se ujistím, protože bych rád jasně viděl "ano, jde to" / "ne, nejde to", abych měl klid ;) - zbylé místo v telefonu funguje na instalování aplikací? Nebo jen ukládání videa a fotek, jako v mém případě v oddílu vnitřní úložiště? Například v této recenzi na Huawei P8 Lite, který se mi celkem zamlouvá, se píše http://mobil.idnes.cz/za-luxus-se-nevyp ... efony_maly: „Odlehčený“ model P8 lite s cenovkou okolo 6,5 tisíce korun je obdobně jako základní verze P8 vybaven vnitřní pamětí 16 GB (uživateli je opět dostupno necelých 10 GB).

Na těch 10 GB si tedy mohu instalovat z Google Play co chci, nemýlím-li se?
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Paměť telefonů

Příspěvek od Blue Storm »

To volné místo je pro všechno, aplikace, fotky, video, hudbu... Jinak ten, co tě tím telefonem obdaroval, se tě asi chce zbavit :D
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
CharlieThe1
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2015
Bydliště: Ostrava

Re: Paměť telefonů

Příspěvek od CharlieThe1 »

U androidu jde obejít rozdělování aplikací do paměti ( když nepovoluje ukládání na SD kartu ) , ale je za potřebí rootu , bohužel pro lajka nelehký úkol.
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“