Mobil/phablet s největší výdrží

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Mobil/phablet s největší výdrží

Příspěvek od crashPC »

Obávám se, že nemá, i když na několika webech píšou, že ano. Ne, že by mi to nevadilo, ale v kompromisu ostatních aspektů to jsem asi schopen další roky trošku oželet. Jistě je to pro hodně lidí velká škoda. Mně stačí superbeam...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil/phablet s největší výdrží

Příspěvek od CageJ »

NFC dnes nema skoro ziaden Cinan..
Ak mas MediaTek ten ma vlastny zbunt Hot Knot, okrem toho, to, ze mas NFC, neznamena, ze podporuje Google Pay...

Cinania nedavaju NFC uz ani ku Snapdragonom ... to je tendecia posledneho roka, roka a pol....
Mam Maze Alpha a to je jedina vec, co mi chyba.. Teraz idem skusit ZTE NUBIA Z17 Lite, ta ma vraj NFC..
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Mobil/phablet s největší výdrží

Příspěvek od zombux »

hm, to je dost zásadní nevýhoda, bez NFC telefon rozhodně nechci. už jsem se odnaučil někde lovit peněženku a vytahovat kreditku, Google Pay je super :) jinak jasně, ne vždycky NFC automaticky znamená podporu GP
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Mobil/phablet s největší výdrží

Příspěvek od crashPC »

Škoda to rozhodně je, to je bez debat. Je to ale tak, že znatelně větší škoda pro mě jsou ostatní parametry, které přístrojům s NFC chybí. Ta volnost v rozhodování, jestli nabiju telefon dnes, nebo zítra, je k nezaplacení. Všichni normální lidi totiž musí "akutně dnes", což mě se s 15-20% stavem vůbec nebude týkat. 8)
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil/phablet s největší výdrží

Příspěvek od CageJ »

Ja som koketoval s myšlienkou SmartWatch ale prekvapivo GooglePay podporujú snáď 3 modely čo stoja 8K+...
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Mobil/phablet s největší výdrží

Příspěvek od zombux »

ale jo, solidní baterka je obrovským plusem. stávající Lenovo Vibe P1 mi vždycky sloužilo dobře :) jen teď po napojení na firemní Intune, spojeném se zašifrování telefonu žraní baterky docela znatelně poskočilo - těžko říct jestli za to může víc šifrování (telefon se rebootuje PŮL HODINY, než zobrazí žádost o pin), nebo samotná režie Intune, ale pomalu to bude asi chtít něco novějšího. blbíčko je, že noname čajny moc dobře nefungujou, mimo jiné mají s Intune problém nekompatibility Oppo, Vivo i Xiaomi a ani Huawei není bezproblémový (byť web MS listuje jen jeden model Mate 8, kdežto Oppo a Vivo všeobecně, a Xiaomi Mi, tudíž možná ne třeba Redmi). problém s výkonem po nasazení Intune mají i momentálně využívané Nokie 6 či co to je. no, uvidíme, už jsem značně OT :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Mobil/phablet s největší výdrží

Příspěvek od crashPC »

No ani mi nemluv, o korporátním balastu. Firemní NTB s i5 bootuje 4-8 minut (haswell i5) do widlí. Bych je praštil něčím....
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Mobil/phablet s největší výdrží

Příspěvek od crashPC »

Dorazil král telefonů (co se výdrže týká). Ulefone power 5.
TO JE NĚCO STRAŠNÝHO. :lol: :lol: :mrgreen:
Ale jo, je to strojovna. Uvidím, jak se s ním sžiji. Třeba to půjde. Není špatnej.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Mobil/phablet s největší výdrží

Příspěvek od crashPC »

Vydržel jsem to s ním rok. Zajímavé chvilky jsme spolu prožili.
Pár pádů na xicht při usínání, pád na malíček, pád na jinou elektroniku s jejím poškozením. Nicméně přes 300g váhy s danými proporcemi a vlastnostmi je opravdu "za hranou". Musel by to být zle našlapaný fotostroj, aby to šlověk snášel.

Oukitel i Ulefone tento rok docela zklamali, a nikam dál se to vpodstatě neposunulu, tak koukám po jiných značkách. Momentálně v ruce ždímu Vivo V15 Pro, a ač se ostatním líbí, mě to nestačí. Ta změna (baterie směrem k horšímu) je příliš velká, a hrany displeje zakulacené rádiusem jak u kýnek v letadle mi tedy moderní nepřijdou.

Až teprve včera jsem zjistil, že existuje Huawei Mate 20X, a vzhledem k panice, docela klesá na ceně. Asi bude další na řadě. Takhle nějak jsem si to představoval, ale nevěděl jsem o něm. V ČR se nedistribuuje. Proč, Huawei, proč!!!
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“