Android rozdíl v telefonech s 4GB vs 6BG RAM

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
sirThomas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2017

Android rozdíl v telefonech s 4GB vs 6BG RAM

Příspěvek od sirThomas »

Ahoj,

přemýšlím na upgradem telefonu z důvodu špatné výdrže baterie, ale hlavně kvůli neaktuálnosti OS (Android 5.0 úroveň zabezpečení 1.11.2015), ne Custom ROM není řešení z vícero důvodů.

Tak řeším problém jestli při výběru koukat na telefon s 4GB nebo 6GB RAM. Mohl by mi někdo říct jak moc velký je rozdíl při používání telefonu?

Díky

Tomáš
CPU: i7 7700k + Alphacool Eisbaer 360
RAM: HyperX 32GB DDR4 3200MHz CL16 Predator Series
GPU: MSI GTX 1060 6GB Gaming X
CASE: NZXT Phantom 530
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Android rozdíl v telefonech s 4GB vs 6BG RAM

Příspěvek od Blue Storm »

Mám OnePlus 3, který má 6 GB RAM a s Androidem 7.1.1 jsem měl průměrné využití RAM okolo 3,5 GB a to jen kvůli tomu, že když má systém k dispozici tolik paměti, tak nemá takové zábrany (stejně jako Windows) a ponechává v ní více věcí. S updatem na Android Oreo se mi vytížení zvedlo na 4,5 GB, ale podle toho, jak ten telefon funguje, tak se zdá, že akorát nechává v RAMce ještě více věcí a je ještě plynulejší při vytahování dávno použitích aplikací.

Za mě osobně je to jedno, telefonu se 4 GB RAM bych se nebál, pokud jej neplánuješ mít třeba pět let. Já měním telefony obvykle tak po dvou letech a po tuhle dobu 4 GB ještě vydrží, si myslím.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
sirThomas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2017

Re: Android rozdíl v telefonech s 4GB vs 6BG RAM

Příspěvek od sirThomas »

No asi i budu. Aktuální Telefon Galaxy Note 3 kupován začátkem 2014. Pokukuju toužebně po S8+ Nebo Note 8, oba dva mi přjdou jako dobrá volba, ale S8+ má vetší baterii a Note 8 větší RAM.
CPU: i7 7700k + Alphacool Eisbaer 360
RAM: HyperX 32GB DDR4 3200MHz CL16 Predator Series
GPU: MSI GTX 1060 6GB Gaming X
CASE: NZXT Phantom 530
RossiR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. čer 2014
Bydliště: Tábor

Re: Android rozdíl v telefonech s 4GB vs 6BG RAM

Příspěvek od RossiR »

Přecházel jsem z "dědka" Note II (více jak 5 let starého) na Note 8, neskutečný generační přechod, takřka vše v OS je pro mne nové a velmi-velmi rychlé a hladké (to byl však nový N2 také). Velikost paměti a vliv na telefon nedokáži posoudit .... jak moc byl Note 2 uměle "zpomalen" či to připsat aplikacím - každopádně pomalý byl. Srovnání s RAM N8 by bylo asi nesmyslné.
sirThomas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2017

Re: Android rozdíl v telefonech s 4GB vs 6BG RAM

Příspěvek od sirThomas »

Tak po dlouhém a urputném zvažování jsem zvolil S8+. Když jsem koukal jak Samsung šel do sebe a optimalizoval systém a nežere to tolik paměti jako starý TouchWizz. Přesvědčila mě taky větší baterie. Tak doufám že nebudu zklamaný.
CPU: i7 7700k + Alphacool Eisbaer 360
RAM: HyperX 32GB DDR4 3200MHz CL16 Predator Series
GPU: MSI GTX 1060 6GB Gaming X
CASE: NZXT Phantom 530
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“