PRIESKUM: Nákup MT

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

PRIESKUM: Nákup MT

Příspěvek od CageJ »

Ahojte,

robím prieskum, kde nakupujete telefóny a prečo? Prípadne skúsenosti s uvedenými obchodmi.
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: PRIESKUM: Nákup MT

Příspěvek od Atapi »

Obvykle větším řetězci s eshopem a mnoha pobočkami (datart/alza/...). Důvod? Pohodlnost při případné reklamaci a menší šance nějakého přeprodeje z polska a podobně. Posledně Datart například, zkušenost nevím co napsat, objednal jsem na internetu a další den vyzvednul, tím moje zkušenost zatím končí. :lol:
Obrázek
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: PRIESKUM: Nákup MT

Příspěvek od CageJ »

:D takže skôr lokálni predajci:).. Čína nič ? :D

jeden čas som bral cez operátora, ale nemám úplne OK skúsenosti s RMA
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: PRIESKUM: Nákup MT

Příspěvek od racecar »

iStores - Apple Premium Reseller :lol:
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: PRIESKUM: Nákup MT

Příspěvek od Atapi »

CageJ píše::D takže skôr lokálni predajci:).. Čína nič ? :D

jeden čas som bral cez operátora, ale nemám úplne OK skúsenosti s RMA
Dražší věci ne, nestojí mi za to třeba 20 % sleva za tu záruku a posílat to případně někam do háje při problému. Maximálně tam kupuju příslušenství - sluchátka, pouzdra a takový hovadiny co projdou bez cla a dph.
Obrázek
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: PRIESKUM: Nákup MT

Příspěvek od zombux »

čajna ne, v zásadě to jsou levný šmejdy, padělky, zařízení bez podpory evropských LTE, nepodporuje to NFC (což ale u čajny je často trabl i u oficiální globální distribuce - viz Xiaomi), a když už se zadaří, tak je zase komplikace s reklamací.
operátor je opačný případ, vzhledem k tomu že typicky je zbytečně drahý a neprodává dualsim verze, tak to taky je no-go.
zbývá něco mezi, kde si vybere snad každý :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PRIESKUM: Nákup MT

Příspěvek od Zivan »

Já koupil před pár lety z Číny dva telefony (jeden UMI, druhý z hlavy nedám), u obou nepoužitelná GPS, vyskakovali čínské reklamy, jeden si nakonec nechal a po cca 8 měsících přestalo fungovat cokoliv náročného na grafiku. Takže za mě zkušenost nic moc.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: PRIESKUM: Nákup MT

Příspěvek od Thellwin »

Z Číny beru jen levnější věci, kde se nemá co pokazit a tedy co nebudu mít potřebu reklamovat, typicky jak tady padlo tak pouzdra, krycí skla atd. Taky tam beru náramky pro Mi Band 2 (mám já i polovička a pravidelně po pár měsících se ten náramek nějak pojebe) protože vyjdou tak na čtvrtinu toho, za co to prodávaj lidi tady. To za co tady mám jeden, za to mi z Číny přijdou tak čtyři a ještě bývá pošta "zdarma".

Telefon bych si odtamtud prostě nekoupil, ty nakupuju v ČR, abych měl (pokud je) kde snadno uplatnit záruku. A tady je to různý, už jsem měl telefon od operátora, z Alzy, jiného kameného shopu i Aukra (tady to byl import z GB, protože u nás se dotyčný model neprodával v tu dobu) a řídím se kombinací důveryhodnosti prodejce a ceny.
Goldnoob team proud member!
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: PRIESKUM: Nákup MT

Příspěvek od CageJ »

no z Ciny som uz mal telefon, ale skapal reprak az po 1,5-2r.. takze za tu cenu asi dobry kauf.
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: PRIESKUM: Nákup MT

Příspěvek od Blue Storm »

Telefon z Číny nikdy. Moje poslední telefony (vlastní) byly LG Optimus Black, Moto G, Moto X2 a OnePlus 3. LG koupený u T-Mobile tehdy ještě za nějaké nasbírané body asi za polovinu, Moto G jsem koupil na britském Amazonu, protože se tady oficiálně neprodávala, Moto X2 na německém Amazonu zase kvůli neprodeje tady a taky dobré ceně (a vůbec jsem toho nelitoval, protože po dvou letech, kdy už měl ten telefon cenu tak 4k, mi jej v Amazonu vzali zpátky a vrátili celou původní částku :D ) a OnePlus jsem kupoval přímo od OnePlus a posílají je po Evropě, tuším, z Polska.

Další telefon budu kupovat asi přes nás díky lepším cenám. Případně koupím OnePlus 6, to se ještě uvidí.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: PRIESKUM: Nákup MT

Příspěvek od zombux »

já svůj první a poslední nový vlastní telefon (Lenovo Vibe P1) koupil ve VK Servisu na Palmovce, prostě proto že tam mají fajn ceny :) všechny ostatní byly z druhé ruky nebo služebáky.
teď s největší pravděpodobností půjdu do Galaxy Note 9, a tam bude rozhodovat asi hlavně co za ty prachy dostanu ve formě bundlovaných aksesoríz, uvidíme. tak jako tak to nebudu kupovat u operátora, protože tam dualsim verze nehrozí.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: PRIESKUM: Nákup MT

Příspěvek od werygood »

CZC, protože jsem zvyklý tam kupovat vše. Pokud teda nemají někde nějakou akci, mámě jsem kupoval Huawei u O2, protože tehdy měli zajímavou slevu. Akorát jí telefon furt smrdí na starém Androidu... To je asi trochu nevýhoda.
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“