PCTuning
http://pctforum.tyden.cz/

PRIESKUM: Nákup MT
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=138&t=267479
Stránka 1 z 1

Autor:  CageJ [ pá 20. červenec 2018, 08:33 ]
Předmět:  PRIESKUM: Nákup MT

Ahojte,

robím prieskum, kde nakupujete telefóny a prečo? Prípadne skúsenosti s uvedenými obchodmi.

Autor:  Atapi [ pá 20. červenec 2018, 10:09 ]
Předmět:  Re: PRIESKUM: Nákup MT

Obvykle větším řetězci s eshopem a mnoha pobočkami (datart/alza/...). Důvod? Pohodlnost při případné reklamaci a menší šance nějakého přeprodeje z polska a podobně. Posledně Datart například, zkušenost nevím co napsat, objednal jsem na internetu a další den vyzvednul, tím moje zkušenost zatím končí. :lol:

Autor:  CageJ [ pá 20. červenec 2018, 14:25 ]
Předmět:  Re: PRIESKUM: Nákup MT

:D takže skôr lokálni predajci:).. Čína nič ? :D

jeden čas som bral cez operátora, ale nemám úplne OK skúsenosti s RMA

Autor:  racecar [ pá 20. červenec 2018, 14:31 ]
Předmět:  Re: PRIESKUM: Nákup MT

iStores - Apple Premium Reseller :lol:

Autor:  Atapi [ pá 20. červenec 2018, 15:27 ]
Předmět:  Re: PRIESKUM: Nákup MT

CageJ napsal:
:D takže skôr lokálni predajci:).. Čína nič ? :D

jeden čas som bral cez operátora, ale nemám úplne OK skúsenosti s RMA

Dražší věci ne, nestojí mi za to třeba 20 % sleva za tu záruku a posílat to případně někam do háje při problému. Maximálně tam kupuju příslušenství - sluchátka, pouzdra a takový hovadiny co projdou bez cla a dph.

Autor:  zombux [ pá 20. červenec 2018, 17:31 ]
Předmět:  Re: PRIESKUM: Nákup MT

čajna ne, v zásadě to jsou levný šmejdy, padělky, zařízení bez podpory evropských LTE, nepodporuje to NFC (což ale u čajny je často trabl i u oficiální globální distribuce - viz Xiaomi), a když už se zadaří, tak je zase komplikace s reklamací.
operátor je opačný případ, vzhledem k tomu že typicky je zbytečně drahý a neprodává dualsim verze, tak to taky je no-go.
zbývá něco mezi, kde si vybere snad každý :)

Autor:  Zivan [ so 21. červenec 2018, 21:26 ]
Předmět:  Re: PRIESKUM: Nákup MT

Já koupil před pár lety z Číny dva telefony (jeden UMI, druhý z hlavy nedám), u obou nepoužitelná GPS, vyskakovali čínské reklamy, jeden si nakonec nechal a po cca 8 měsících přestalo fungovat cokoliv náročného na grafiku. Takže za mě zkušenost nic moc.

Autor:  Thellwin [ ne 22. červenec 2018, 00:29 ]
Předmět:  Re: PRIESKUM: Nákup MT

Z Číny beru jen levnější věci, kde se nemá co pokazit a tedy co nebudu mít potřebu reklamovat, typicky jak tady padlo tak pouzdra, krycí skla atd. Taky tam beru náramky pro Mi Band 2 (mám já i polovička a pravidelně po pár měsících se ten náramek nějak pojebe) protože vyjdou tak na čtvrtinu toho, za co to prodávaj lidi tady. To za co tady mám jeden, za to mi z Číny přijdou tak čtyři a ještě bývá pošta "zdarma".

Telefon bych si odtamtud prostě nekoupil, ty nakupuju v ČR, abych měl (pokud je) kde snadno uplatnit záruku. A tady je to různý, už jsem měl telefon od operátora, z Alzy, jiného kameného shopu i Aukra (tady to byl import z GB, protože u nás se dotyčný model neprodával v tu dobu) a řídím se kombinací důveryhodnosti prodejce a ceny.

Autor:  CageJ [ po 23. červenec 2018, 09:09 ]
Předmět:  Re: PRIESKUM: Nákup MT

no z Ciny som uz mal telefon, ale skapal reprak az po 1,5-2r.. takze za tu cenu asi dobry kauf.

Autor:  Blue Storm [ pá 27. červenec 2018, 06:39 ]
Předmět:  Re: PRIESKUM: Nákup MT

Telefon z Číny nikdy. Moje poslední telefony (vlastní) byly LG Optimus Black, Moto G, Moto X2 a OnePlus 3. LG koupený u T-Mobile tehdy ještě za nějaké nasbírané body asi za polovinu, Moto G jsem koupil na britském Amazonu, protože se tady oficiálně neprodávala, Moto X2 na německém Amazonu zase kvůli neprodeje tady a taky dobré ceně (a vůbec jsem toho nelitoval, protože po dvou letech, kdy už měl ten telefon cenu tak 4k, mi jej v Amazonu vzali zpátky a vrátili celou původní částku :D ) a OnePlus jsem kupoval přímo od OnePlus a posílají je po Evropě, tuším, z Polska.

Další telefon budu kupovat asi přes nás díky lepším cenám. Případně koupím OnePlus 6, to se ještě uvidí.

Autor:  zombux [ pá 27. červenec 2018, 09:01 ]
Předmět:  Re: PRIESKUM: Nákup MT

já svůj první a poslední nový vlastní telefon (Lenovo Vibe P1) koupil ve VK Servisu na Palmovce, prostě proto že tam mají fajn ceny :) všechny ostatní byly z druhé ruky nebo služebáky.
teď s největší pravděpodobností půjdu do Galaxy Note 9, a tam bude rozhodovat asi hlavně co za ty prachy dostanu ve formě bundlovaných aksesoríz, uvidíme. tak jako tak to nebudu kupovat u operátora, protože tam dualsim verze nehrozí.

Autor:  werygood [ pá 27. červenec 2018, 09:32 ]
Předmět:  Re: PRIESKUM: Nákup MT

CZC, protože jsem zvyklý tam kupovat vše. Pokud teda nemají někde nějakou akci, mámě jsem kupoval Huawei u O2, protože tehdy měli zajímavou slevu. Akorát jí telefon furt smrdí na starém Androidu... To je asi trochu nevýhoda.

Stránka 1 z 1 Čas je uváděn v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/