Vyběr mobilního telefonu do 7000

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od zombux »

iPhone je out, protože neexistuje dualsim. pro nenáročnější uživatele je teď ideální čas chytit nějaký výprodejový iPhone SE, stojí to celkem prd a udělá to dobrou službu, jen je to funkčně už dost omezené...
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Krteq »

Shaquille píše:btw zx1 Compact se da v bazarech poridit kolem 6-7k. ZX2 cca 10. ZX3 je mimo. Potom jeste iPhone, ale ty osobne neznam. Starsi modely jsou taky kompaktni. Zkus zajit na prodejnu s mobily a par si jich osahat, treba budes prekvateny jako ja )))
XZ1 Compact jsem teď nedávno kupoval nový pod 7k a nemůžu si stěžovat. Žádný obří pádlo a na moje prsty, resp. špalky co mám je přímo ideální. HW slušný, foťák taky, slušná podpora od Sony a navíc teď dostane Pie update :) Pro mě super kauf, můžu jen doporučit.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Shaquille »

zombux s dual sim mas samozrejme pravdu...
Krteq ano da se koupit kolem 7k, ale pravdepodobne ne dual, ale single sim.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od zombux »

Shaquille píše:zombux s dual sim mas samozrejme pravdu...
alespoň co se týče staré SE ano... https://www.mobilmania.cz/clanky/nove-i ... fault.aspx
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Thellwin »

Co by jste doporučili do +/- 5 tisíc? Můj Redmi Note 5 začal nějak při hovoru bzučet, což je dost otravné, hlavně pro protistranu. Ve dvou servisech mi nedokázali říct, čím to pořádně je a zda by to šlo opravit aby to dávalo ekonomicky smysl. Škoda, že se nedá koupit tenhle model nový, hned bych ho bral znovu :(

Požadavky ...

- ideální by bylo aby rozměrově nebyl větší než Note 5, nejsem bohužel dlouhoprsťák a už tohle je takové na hraně, ale když by nešlo jinak tak bych asi snesl lehce větší no
- dual sim, přes to nejede vlak
- mSD karta potěší, ale když nebude, tak se asi nic nestane
- větší baterka (asi 4000+ mAh , podmínkou je při intenzivnějším využívání (hovory, zprávy, chat aplikace, internet, mail) dát celý den, telefon u kterého musím ve 3 odpoledne hledat nabíječku nechci
- výkon na úrovni Note 5 mě úplně stačí, to už budou asi všechny novější telefony, tel, bude sloužit jen k tomu co jsem vypsal v bodě výše, žádné hry atd.
- přesná a rychlá GPS
- foťák na úrovni Redmi Note 5 mi taky stačí, fotím s tím max. momentky nebo pracovně, všechny možné další featurky u foťáku jsou bonus, který potěší, ale nejsou vyžadovány
- aktualizace na dalších X verzí Androidu pro mě nejsou podstatné, když to bude z krabičky fungovat v pořádku
- potěšilo by automatické nahrávání hovorů, jako to umí Note 5 (udělá vše automaticky a nehuláká protistraně, že hovor je nahráván), ale tam tuším přišlo pak nějako omezení v pozdějším Androidu, jestli se nepletu
- je mi jedno jestli microUSB nebo USB-C, tomu se nějak přizpůsobím
- nepotřebuju XX Hz display
- sice to bude v obalu, ale asi bych nechtěl skleněná záda, aby se to při prvním pádu nerozjebalo (nebo už to dneska vydrží víc?)

- černá barva preferovaná, ale není podmínkou

Díky za případné tipy, tel. jsem pár let moc nesledoval a je toho na výběr tolik, že si radši nechám poradit, nebo aspoň zúžit výběr :)
Goldnoob team proud member!
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od fmx rider »

Dobrá GPS vylučuje mediatek. Sice by ti stačil "horší mobil", ale na 120Hz display si zvykneš rychle.

V pomeru cena/výkon bych bral tohle, má to i slušné rozměry na dnešní pádla. Na mall jde koupit s 10% slevou, jdu ti poslat SZ..
https://www.mall.cz/mobilni-telefony/re ... yager-grey
https://www.mall.cz/mobilni-telefony/re ... smos-black
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Thellwin »

Nakonec jsem ten Realme GT Master z toho Mallu vzal, ta cena po slevě byla celkem fajn i když jsem se musel trochu přemlouvat dát za telefon přes 6k. Překvapilo mě, že i přes větší display to je i po nasazení přibaleného pouzdra menší, než Note 5 :)

Na nějaké větší zhodnocení je brzy, mám to doma od včerejška a zas bude chvíli trvat, než to všechno nastavím podle svých představ. Akorát zjišťuji, že po 4 letech zmizely z GPlay některé mě oblíbené aplikace (Fancy Widgets) ...
Goldnoob team proud member!
Laura008
Nováček
Nováček
Registrován: 20. pro 2021

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Laura008 »

Ale vždyť to je dobrý mobil, fajne volba ;)
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Thellwin »

Nějak mě ty telefony poslední dobou pronásledují :D

Kdyby jste si měli vybrat z následující omezené nabídky, co by jste volili? Ceny jsou po slevě 5000,- kterou na ně budu mít a nabídka je dost omezená.

vivo Y72 128GB 5G za 1489,-

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 128GB za 989,-

Bohužel jiná volba víceméně není, ještě je tam vivo Y52 5G za 989,-, ale to už mi příplatek na tu 72ku přijde jako zanedbatelný a pak až Samsung A52s 5G za 5489,- případně Xiaomi 11T 5G 128GB za 5989,- a tam už se mi trochu kroutí prsty :)
Goldnoob team proud member!
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od AllowedCry »

Jednoznačně 11T, pokud neměníš často budeš mít na roky vystaráno.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Thellwin »

Jo kdybych se nakonec rozhodl dát víc, tak se mi to Xiaomi T taky líbí víc jak ten Samsung.

Ale kdybych šel levnější cestou tak co vybrat mezi vivo Y72 a Redmi Note 9 Pro? Noutu chybí 5G, ale osobně to nepovažuji v současné ani blízké budoucnosti za úplně zásadní vzhledem k předpokládanému použití telefonu.
Goldnoob team proud member!
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od AllowedCry »

Jsou si dost podobné, osobně bych ale preferoval procesor od qualcomm (xiaomi) má i o trochu lepší výbavu než vivo.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Thellwin »

Tak nakonec bude možnost počkat do února, kdy se má zase měnit nabídka, tak uvidíme, jinak by se asi vzal ten Xiaomi Redmi Note 9 Pro.

...

Jinak tady po necelých 4 týdnech používání Realme GT Master musím říct, že jsem spokojený. Pár dojmů níže, něco je možná vlastnost A11 a ne telefonu, neumím to rozlišit.

+ celkem "kompaktní" i s pouzdrem je malinko menší než Redmi Note 5, je o trochu užší než RN5 takže se lépe drží
+ ta verze s veganskou kůží se dobře drží bez pouzdra v ruce, pouzdro k tomu v balení má stejný vzor
+ výdrž na baterku velmi dobrá dva dny pokud to člověk vyloženě neždímá nejsou takový problém
+ 65W nabíjení a rychlá nabíječka k tomu v balení zaručuje, že i když zapomenu dát telefon nabíjet večer a ráno nemám moc času, stejně odcházím plně nabitý
+ na noc to umí nabíjet pomalu
+ výkon pro mé potřeby naprosto dostačující, hry nehraju (i když ani s těmi by neměl mít problém) a zatím jsem telefon nedostal do stavu, že by při nějakém úkonu byl zpomalený, všechno je svižné
+ display super co se týče barev a čitelnosti
+ frekvence displaye 120 Hz je fajn, ale pro mě to není must have, takže jsem se vrátil na 60 Hz pro lepší výdrž, umí to i adaptivní
+ za dobu co ho mám už dvě aktualizace
+ Android 12 s UI 3.0 už tuším v Indii běží v betatestu a měl by přijít v Q1 tohoto roku

+/- foťák je solidní, špička to asi není, mě stačí, nějak moc jsem to netestoval. Makro objektiv víceméně k ničemu jak bylo psáno v recenzích
+/- mám verzi 6/128 GB, opět pro mě stačí, i když to bude asi takové použitelné minimum, kdyby nebyla 8/256 GB verze dražší skoro o 2k tak bych vzal jí, ale už takhle jsem dával víc, než jsem původně chtěl
+/- 5G to má a v Mostě máme dokonce pokrytí, ale zatím ani tady není všude takže jsem to omezil do max 4G, které mě v ničem neomezuje, když potřebuju rychlost a objem, tak jsem stejně na Wi-Fi

- nemá žádnou certifikaci pro zvýšenou ochranu proti vodě a prachu, ale tak to asi přežiju, musím být opatrný i když za více jak 20 let používání jsem žádný telefon neutopil. každopádně mít to aspoň IP67 tak bych tomu telefonu neměl moc co vytknout.


Suma sumárum za 6300,- co mě v prosinci stál to byl dobrý kup. Ještě jsem tenkrát zvažoval Poco X3 Pro, to se dneska dá sehnat dokonce už za 5,4k a když jsem potom měl možnost držet to Poco v ruce, tak jsem rád, že jsem ho nevzal, protože ta velikost už je za hranou toho, co je pro mě při ovládání telefonu jednou rukou komfortní i když jinak je ten telefon asi super.
Goldnoob team proud member!
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Thellwin »

Kdyby někdo chtěl, tak jsem si všiml, že dneska má Alza na ten Realme GT Master v šedé variantě akci za cenu 5999,- :)

https://www.alza.cz/realme-gt-master-5g?dq=6704301
Goldnoob team proud member!
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Riku »

Koukám, že i bílá a černá jsou za 5999,- jen to nikde nepropagují :D
PS5 | LG OLED CX55
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Paul »

Asi mi umřel u 7 let starýho (kupován září 2015 za 10 tisíc) Asus Zenfone 2 speaker. Zničehonic prostě jde zvuk jen ze sluchátka, ale ze speakeru nic. Štve mě to, protože jinak jsem s ním vcelku spokojenej a chtěl jsem aby mi vydržel dekádu. Ale speaker je zrovna taková docela důležitá věc.

Takže jsem začal koukat čím bych ho nahradil, podle těchto recenzí mě zaujal Moto G72
https://www.youtube.com/watch?v=bbpU-mXLm7E
https://www.notebookcheck.net/Motorola- ... 715.0.html

Nějaké protiargumenty? :)
Jsem telefonově nenáročnej, používám to v podstatě jen na internet, whatsapp, občasný volání a focení.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od marek16 »

Zamyslel bych se, jestli nepřiplatit 15 stovek za A52s/a53s 5G - maj navíc IP67 vodotěsnost, optickou stabilizaci, lepší makro a ultrawide foťák, díky té stabilizaci i luxusní 4k video, a samsung má ze všech androidů co jsem viděl nejlepší SW processing fotek.

Vždycky jsem kupoval takový ty "lowcost", papírově stejný, značky, a myslel jsem si, že je to stejný jako ty drahý. Pak jsem si vyzkoušel Note9 a S20+, a asi už jinýho výrobce nechci, ty telefony jsou mnohem dotaženější i v takových drobnostech jako je kvalita mikrofonu, to že ti po blbým updatu neklesne výdrž baterie na polovinu, a tak. Stejně tak není elektronická stabilizace jako elektronická stabilizace...

Pokud by ses vydal touhle cestou, tak hlavní rozdíl mezi nima je, že A52 má rychlejší procesor, zatímco A53 dostane zase o jednu verzi androidu víc.
viz https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... 1268#diff-
Quis custodiet ipsos custodes?
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Woyta »

Pokud to chce na delši dobu, tak bych se Samsungu spíše vyhnul. Moje zkušenosti s nima nejsou zrovna nejlepší. O baterkách nemluvě. https://www.youtube.com/watch?v=OfM0GqsIB6c
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Paul »

Asi risknu tu G72. Každopádně díky za reakce :)
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od fmx rider »

G72 za ty peníze je nesmysl, ten mediatek co má je bída.
Radši tyhle dvě motoroly
https://www.datart.cz/mobilni-telefon-m ... 021pl.html
https://www.datart.cz/mobilni-telefon-m ... 038pl.html
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“